Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok, inkább természe...

Mit gondoltok, inkább természetes napvédő a gyereknek még ha esetleg kicsit megsüti a nap akkor is, vagy napvédő olajak, tejek amik ugyancsak károsak a bőrre? Melyik inkább?

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a napvédő tejekre szavazok, manapság már bőrbarát dolgokat gyártanak, és tényleg védenek a leégéstől.
2013. júl. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat a napvédő krémekre. Inkább, mint a bőrrák.
2013. júl. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szintén napvédőre szavazok.
2013. júl. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valamilyen természetes olaj-zsiradék pl kakaóvaj és cink-oxid keveréke.Még nem próbáltam, de bekeverem és én leszek a tesztalany.Elvileg a cink-oxid a szűrő.A naptejek és más kozmetikumok tele vannak fölösleges, sőt káros anyagokkal.A kozmetika és a gyógyszeripar összefonódása hatalmas üzlet ám!
2013. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a gyógyszermaffia, de már lassan a "természetesen alapuló" krémek, étrendkiegészítőkben is akkora az üzlet, hogy az ember nem tudja eldönteni mi is az ami még jó és használható. Eddig megúsztuk mindenféle adalékos krém nélkül, de ma sajnos rossz időpontban (borús, néha napsütéses, déli órában)mentünk a gyerekkel strandolni, és sikerült mindannyiunknak leégni. Na ilyenkor érzem azt, hogy talán felelőtlen szülő vagyok, pedig a környezetem túlzottan körültekinőnek és aggódónak tart. :-( Gondoltam, hogy lehet mégis be kéne adjam a derekam az agyonreklámozott naptejeknek...

Köszönöm a válaszokat.


U.I. Ha sikerül a házilag készített napvédőt, szívesen olvasnám, hogy bevált-e és ha igen nehéz-e elkészíteni :-)

2013. júl. 5. 21:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem felelőtlenség nem használni naptejet, amikor a csapból is az folyik, hogy negyed órán belül le lehet égni. Az árnyékban is. Babáknál még veszélyesebb.

2. Naptejből nem használ az ember annyit egy évben, hogy komolyabb problémát okozzon, mint a napsugárzás.

3. Volt pár éve egy teszt a neten, talán tavaly, ahol vizsgálták ezeket összetevők szerint. Úgy emlékszem, a DM saját márkás kapta a legjobb minősítést, de meg kéne keresni a cikket. Az biztosan nem fog megártani.

2013. júl. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miután melanomaban majdnem ottmaradt egy fiatal srác a baráti körömben, százszor inkább naptej, mint hogy leégni hagyjam a gyerekem. A naptejet használjuk egy évben néhány hetet, a többszöri leégés pedig (különösen gyerekkorban) sokszorosan növeli a bőrrák kockázatát.
2013. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2013. júl. 5. 22:41
 9/10 anonim ***** válasza:

én azt gondolom,hogy manapság nem tud elég okos lenni az ember...ott van a mosószer,a szappan, a krémek, és a naptejet oké hogy csak szezonálisan használjuk,na de napi hányszor kenjük be vele gyerekeink testét???

így én házilag készült napvédő krémet vettem gyerekeimnek és nem megyünk direkt napsütésbe mikor nagyon éget...jobbat nem tudok sajnos:((

2013. júl. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6-os válaszolóval teljes mértékben egyetértek.

A gyerekemen nem kísérletezgetek, hogy "hátha beválik ez is, és nem ég le a bőre".

A net tele van a nap káros sugárzásairól szóló cikkekkel-is.

Manapság már annyi, de annyi féle naptejet lehet kapni, amikben nincs káros anyag.


[link]

2013. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!