Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 3 éves fiamnak vannak...

Lassan 3 éves fiamnak vannak "fóbiái". Ez mennyire gyakori/normális?

Figyelt kérdés

Októberben lesz 3.Van olyan dolog,amit kap(sapi,tavaly egy kisfotel anyósoméktól)és egyszerűen nem akar kipróbálni,felvenni!Hiába könyörgünk neki ő csak sír,hogy ne!Aztán megszereti,ha elől van és használja.

Most is, kapott futóbicajt,hozzá fejvédő sisakot és egyszerűen nem tudtuk rárimánkodni a fejére!!!úgy sírt tőle,hogy nemigaz!Mondjuk nagy motor mániás és tavaly lett volna lehetősége hogy kipróbáljon egy bukósisakot,de attól eléggé megijedt,így nem is adtuk a fejére,de emlegette,hogy "nem kell felvenni,nem kell" mi mondtuk,hogy persze,nem...de nem hinném,hogy erre azóta emlékezne...

A másik, hogy ha idegen autóba kell ülni(olyannal akivel nem találkozunk sűrűn)akkor is ki van akadva!pedig ott ülök mellette,mégis ordít és alig lehet betenni!Mondjuk ezzel kapcsoltban is van egy rossz élménye,mert mikor 1 éves volt elvittem egy játszóházba de nem a mi kocsinkkal mentünk,hanem egy másik anyukáéval,na akkor végig ordította az utat,alig akart megnyugodni,de az is már jó rég volt...

Amúgy okos,nagyon értelmes fiú, hozza a kori sajátosságokat...

Ezek el fognak múlni??néha nagyon nem tudom hogy kezeljem...mert azért nem lehet mindent ráhagyni!


2013. júl. 6. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Fura én még ilyenről nem halottam,de legjobb lesz ha megkérdezed a védőnőt vagy egy pszichológust.
2013. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.
2013. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi extra.
2013. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen,rosszul van egyes változásoktól,ha kap valamit,lehet az egy autó is amit imád amúgy először nem fogadja el.Én még rossz élményhez sem tudom kötni.Biciklivel is volt hasonló.Mikor bejött a jóidő nem tudtam pl. ráadni rövid újjút,vagy sortot.Ordított mint a sakál.Rengeteg idő volt mire megszokta.Így van ez az új ruhákkal is.El fog múlni,mert a lányom is hasonló volt.
2013. júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

oké,köszi:))

amúgy tényleg...mikor hűvösebb volt mindig zokniban aludt,mikor bejött a meleg úgy kellett rábeszélni,hogy ne vegyük már fel,mert megsül :D

Azért gondoltam,hogy nem teljesen "kóros" a dolog,a környéken vagy 1 évvel idősebbek,vagy 1 évvel fiatalabbak vannak,így nincs kihez mérnem!

2013. júl. 6. 22:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Tavaly a kislányom ugyanezeket csinálta. Azóta egy év alatt "kinőtte".

Nem gondolom, hogy pszichológust kellene megkérdezni...

2013. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mit vársz egy pici gyerektől, az aggodalmaid vonatkozásában? ;-) Teljesen elfogadható a viselkedése.
2013. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!már teljesen megnyugodtam:)


de ki az aki lepontozgat???nagyon idegesítő....

2013. júl. 8. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!