Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem akar bilire ülni 2...

Ha nem akar bilire ülni 2 évesem, akkor később kezdjem el a szoktatast?

Figyelt kérdés

Most lesz két éves, es ahányszor bilire teszem a beleegyezésével, már azonnal hummogve száll is le róla, es utána már nem is akar meg a közelébe sem menni! Napközben beszélünk róla többször, hogy a bilibe fog pisilni meg ilyenek, csak szoljon nekem előtte es tetszik neki az ötlet, mert mondja! De aztán el is felejti, mert nem jelez egyáltalán, ha pisilnie vagy kakilnia kell! Akkor még nem érett a szobatisztasagra szoktatasra vagy csak túl könnyen adtam fel es minden kezdet nehéz?!


A valaszokat előre is köszönöm!



2013. jún. 28. 01:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ne maceráld vele ha nem akar ráülni

egyébként az is lehet hogy magas baba és így nem kényelmes neki a bilin ülve

sok anyukától hallom hogy kihagyják a bilizést és wc szűkítőt használnak egyből, amit jobban szeretnek a gyerekek, mert "felnőttesebb"


a szobatisztaság első fázis az hogy utána jelez miután elvégezte a pelusba a dolgát

a második amikor éppen csinálja és akkor szól, a harmadik meg amikor érzi hogy hamarosan kell


várd meg ezt az utolsó szakaszt és akkor vedd elő a bilit/wc szűkítőt


és nyugi, még semmiről nincs lemaradva

2013. jún. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Lányom 2 lesz szeptemberben. Nálunk is ez a helyzet. Nagy melegben pelus nélkül volt, mondtam neki ,h szóljon ha kell. persze nem szólt. néha meg is ijed mert csak azt érezte, h csorog a lábán. máskor leguggolt. most megint rajta a pelus és mindig mondja ,h pisiltem, és rohan a bilihez ráülni:) de persze nem jön. Nála elég egyértelmű ,h még nem érett rá. így nem erőltetem, de azért mindig elmondom mit kéne csinálni, rögzüljön még jobban. Sztem Te is tedd ezt.
2013. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon ritkan mondja, hogy bepisilt, szerintem 10 ujjamon megszamolhatom! Ha rakerdezek, hogy kakilt-e, akkor mondja, hogy igen, de amúgy olyan szépen eljatszana egész nap a kakis pelusaba, ha en nem cserelnem neki. Pedig mindig jön velem wc-re, es tényleg beszélünk is róla! A szukito meg nem is jutott eszembe, hogy esetleg azzal kellene próbálkozni. Köszönöm a tanácsokat
2013. jún. 29. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!