Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen tünetei voltak gyermeke...

Milyen tünetei voltak gyermekednél a LISZTÉRZÉKENYSÉGNEK, LAKTÓZINTOLERANCIÁNAK? És hogyan történik ezen betegségek kivizsgálása a vérvételen kívül?

Figyelt kérdés
Még csak gyanús 5 éves kislányom a dokinak. Asztmás és allergiás sajnos, tehát nem örülnék még egy bármilyen fajta betegségnek. Nagyon meg vagyok ijedve, mindenkinek a válaszát, tanácsát szívesen veszem.
2013. júl. 8. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
A laktózintolarenciát a kilégzett párából vizsgálják. Előtte bőrtesztet is csinálnak. A lisztérzékenységnek a vérvétel az egyetlen módja, hogy kimutassák. Nekem tejfehérje érzékeny a kislányom, ill. most kijött neki a tojás fehérje és a sárgája is. A lisztérzékenység vérvétele is megvolt annak két hónap kell nálunk, hogy eredmény legyen. Tejcukrot(laktózt) nálunk még nem néztek, de ismerem nagyjából, hogy hogyan zajlik a vizsgálat ezért írtam róla.
2013. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyik fiamnál volt laktóz intolerancia, neki laktóz bekerülése után azonnal fosás volt, másiknak tejfehérje allergiája volt (biztosan tudod, hogy a két betegség tök más), neki kéleltett tünetei voltak, tehát nem azonnal híg széklet.
2013. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszöszöm nektek. Nálunk a tünet hogy régóta és sűrűn fáj a pocak, püffedés is van, rengeteg antibiotikumot is szedett szegénykém. A probiotikum segít ideig-óráig. Most viszont már napok óta híg a széklete pedig még Dipankrint is adtam neki. A tejes dolgokat eddig sem kapta nyakra-főre, viszont nem tudom behatárolni, hogy milyen ételek fogyasztása után van híg széklete. Napi átlag kétszer megy, most holnaptól teljesen megvonom a tejtermékeket tőle és figyelem. De hogy utána mit tegyek fogalmam sincs.

Kedves második válaszoló. Igen tudom hogy a két betegség nem ugyanaz, viszont, hogy pontosan mi a különbség azt sajnos nem tudom.

2013. júl. 8. 21:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk laktózintolerancia volt.Nagyon fura mert eddig nem volt semmi baj,aztán jelezte hogy egyes tejtermékektől hányingere van,aztán már a végén a tejtől is.Doktornőnk szerint ez átmeneti lehet,okozhatja elhúzódó betegség,sok antibiotikum miatt felborult emésztés,stressz.Nálunk az utóbbi volt valószínű.Mi is elhagytuk a tejféléket,megszűntek a tünetek,illetve tablettát kellett szedni az enzim pótlására.Illetve laktózmentes tejterméket fogyasztott.Váltottam boltiról házi tejre,és egy idő múlva megpróbáltuk vannak e még tünetek,és elmúltak!Vizsgálathoz nem tudok hozzászólni,minket nem küldtek el.Ennél a betegségnél ha laktózmentes dolgokat veszel illetve pótolod a hiányzó enzimet nem lesz gond.
2013. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi utolsó vagyok kihagytam hogy állandó hasfájása volt,puffadt és hasmenése is volt a hányingeren kívül.
2013. júl. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Én két hónapig adtam neki igazi házi kecsketejet, de azt sem kapja már másfél hónapja. És ezek a tünetek csak most lettek ilyen jelentősek. Viszont előtte folyamatosan beteg volt. Most én is próbálok tej és tejtermék mentes étkezést alkalmazni nála és majd meglátom mi lesz. Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!
2013. júl. 8. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!