Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek csúnya szavak és káromkod...

Ezek csúnya szavak és káromkodásnak minősülnek hogy "a fenébe" meg "az ördögbe"?

Figyelt kérdés

5.5 éves a fiam és olyan kis dühöske típus nem tudom másképp mondani, felfortyan, mérges ha vmi nem sikerül, nem egy békés csendes típus. Mivel az oviban meg kis barátoktól ragadt rá csúnya beszéd (valóban csúnya nem ilyen enyhe) ami számomra nagyon nem szimpatikus, így megbeszéltük hogy ezeket használhatja amit fentebb írtam. Néha mondja azt is hogy a büdös francba.Ezenkívül még van ami ilyen ízesebb mint a teremburáját vagy a kutyafáját. De ennyi a repertoár. Én úgy látom hogy sokszor ezzel jól levezeti a feszültséget (ahelyett hogy mondjuk csapkodna maga körül másokat nem bánt természetesen de a csapkodás vagy kiakadva visítás se szép látvány ugyebár). A játszótéren mégis múltkor egy anyuka kiakadva vitte el a gyerekét hogy mondván milyen csúnyán beszél ez a kisfiú menjük is innen. Illetve a hugával játszás közben (szerepjátékoznak vmi mese alapján tehát eljátszák hogy egyikük az egyik másik a másik szereplő a meséből) a szerepbe bújva mondanak ilyesmit egymásnak: Te ostoba fajankó vagy hasonlót de nem EGYMÁSSAL beszélnek így, hanem a szerepben.

A köznapi életben, ahol mindenhonnan a valódi káromkodás özönlik a gyerekekre-csak az én gyerekeim szedik fel ezeket? Én örülök ha a valódi csúnya szavakat nem használják még viccből se de úgy érzem tök álságos lenne ha soha egy rosszabb szót nem ejtenének ki hiszen ezt hogy a fenébe én is használom. Más nem? Soha nem ejt a gyerek előtt egy rossz szót sem? Érdekelne más véleménye.


2013. júl. 11. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ami szerintem még oké:

a manóba

a macska rúgja meg

a teremburáját

a kutyafáját

az ördögbe

a hétszázát

Szerintem akinek ennyi sem fér bele, az zárja be magát 4 fal közé, mert tuti infarktust kap azoktól, akik ennél rondábban beszélnek. Márpedig vannak bőven.

2013. júl. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam most 4 éves... és hát néha apuka is elereszti magát pl. vezetés közben. Ekkor a kisfiam csak ennyit mond: Anya! csúnya szó! :)))


Szinte megszűri a beszédet.

2013. júl. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek még bőven beleférnek!A játszótéri anyukával pedig ne foglalkozz!
2013. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Káromkodás amikor Istent szidod.Amúgy nem csúnya szó a fenébe,meg az ördögbe.
2013. júl. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek teljesen rendben vannak! Egyáltalán nem tartom csunyanak! Kb 4 éves volt unokazestverem fia, mikor egy hangosan elsuhano motorost úgy szidott a hangzavarert, mintha valami kocsmabol lépett volna ki éppen, felnőttként! Tatva maradt a szám, sz szerint nem tudtam megszólalni, csak néztem az anyjara, mire ő nevetve azt felelte "hát igen, ezt tőlem tanulta!" igazán nagy büszkeség, gondoltam magamban! Nekem fiam 2 éves es ha olyan szituációba kerül akkor azt mondja "bakker"! Meg mindig jobbnak tartom, mint a sok gyerek által mondott pl. : b...sszus szocskat!
2013. júl. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na ez az hogy épp ezért találtuk ki ezeket az átmeneti szavakat mert mint írtam ezeket mi is használjuk és kicsit álságosnak tartanám hogy őt leszoktatom erről meg tiltom stb. miközben tőlünk meg hallja.

Csak így elgondolkoztam ezek után hogy vajon ezek is annyira rosszak e persze nyilván az lenne a legjobb ha állandóan csak szép szavakat használna, na de felnőtteknél sincs ez így, nem vagyunk szentek.

2013. júl. 12. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!