Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vendéggyerekekre ugyanazok a...

Vendéggyerekekre ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a sajátra?

Figyelt kérdés

Másnál ez hogy van?

Ha vendégségbe érkeznek gyerekek hozzátok. Hosszabb időre szülő nélkül, akkor ugyanazt várjátok el tőlük, mint a sajáttól, vagy engedékenyebbek vagytok?


Most voltak nálunk egy hétig rokongyerekek. Szörnyen rendetlenek és szemtelenek voltak, sőt törtek zúztak játék címén. Eleinte próbáltam kemény lenni és betartatni a szabályainkat, fegyelmezni...de hamar feladtam. Rettentő sok kárt csináltak nekünk ide egy hét alatt. Gyakorlatilag romokban a lakás, egy csomó mindent tönkretettek, elpusztítottak.

Gyáva voltam fegyelmezni őket, mert akkor úgymond kapok az édesanyjuktól...így viszont a saját gyerekem és a saját otthonom látta a kárát a szívességnek. Megbeszéltük ugyan, hogy most az én fiam megy hozzájuk, de meggondoltam magam.

Ti mihez kezdtek mások gyerekeivel, ha nem viselkednek jól?


2013. júl. 12. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szívbajos, rájuk szólok. mindenkire ugyanazok a szabályok érvényesek. Mondjuk akik hozzánk járnak, azok normálisak is, szépen leépítettem azokat, akik az alap illemszabályokkal sem voltak tisztában.


Azt hogy érted, hogy kapsz az édesanyjuktól?

2013. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit engedékenyebb vagyok (ilyenkor az enyémekkel is), de törni zúzni nem engedem őket. Azért szólok. Kárt nem tehetnek (persze ha véletlenül előfordul az nem baj)
2013. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz a "kár" szó alatt?

Kicsit ilyenkor jobban elengedhetik magukat, de megőrülést és hasonlókat nem engedek. Ésszerű kereteken belül.

Az meg,hogy törjenek-zúzzanak, ki van zárva!

2013. júl. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A legtöbb kár persze véletlenül történt. Fiúk és folyton harcosat játszottak. De azért a sok véletlen törést összeadom a végeredmény elég számottevő.

A férjem kedvéért hívtam meg őket, az ő régi nevelt fiai voltak, akiket 6 éven át nevelt és nagyon szereti a srácokat. Nem akartam, hogy bármilyen módon rám legyen húzva, hogy sárkány vagyok és bántom őket és emiatt panasz legyen rám. A férjem sokat játszott velük este (napközben dolgozott) és neki kimondottan tetszik/tetszett, hogy ilyen vagányak és erősek és talpraesettek...Nyugtatgatott, hogy hagyjam őket, hadd legyenek gyerekek, majd helyrehozunk később mindent. Én meg igyekeztem nem elkezdeni síkítani...

2013. júl. 12. 19:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Az unokaocsem rendszeresen van nalunk, ha szunet van. Egyszeruen nem kepes halkan bezelni, allandoan ordit. Ehhez parosul az, hogy nem kepes egyhelyben ulni egy percet sem 6 evesen es mindent allandoan otthagy. Nem pakol vissza semmit a helyere.

A lanyom 2 eves, de kepes elpakolni maga utan, es megulni egyhelybe pl. etkezesnel.

Rendszeresen raszolok az unokaocsire. Iyg megtanult sok mindent, hogy mit lehet es mit nem nalunk.

Tesomek meg csak csodalkoznak, hogy igy szotfogad nekem.

2013. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nálunk van vendéggyerek,ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá is mint a sajátomra.Ha nem tetszik neki hazaviszem és kész.A szüleinek meg memondom h. nem tudja azt a viselkeést nyújtani ami nálunk

elfogadható.már volt példa rá.

2013. júl. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anno az unokahugim rengeteget volt nálunk/velünk. Egyke, apa nélkül, ahová csak lehetett az én szüleim vitték Őt is. Alapvetően egy elkényeztetett, hisztis, verekedős, törős-zúzós, igazi rosszaság volt. DE ahogy autóajtó becsuk mögötte, s jöhetett velünk - mint akit kicseréltek, egy angyal vált belőle. Kicsi korától tudta azt, hogy a szüleim csak akkor viszik bárhová, ha okosan viselkedik. :) És tudott okosan viselkedni. Persze ahogy visszaértünk a saját kis otthonába ismét egy hisztérika lett. :)
2013. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!