Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig legyen nyitva és...

Meddig legyen nyitva és milyen szolgáltatásokat látnátok szívesen a Családi Napköziben? Mi az a min-maximum összeg, amit ki tudtok fizetni egy gyermek ellátásáért, fél napra, ebéddel, ill. ebéd nélkül vagy egész napra?

Figyelt kérdés
Most készülök Családi napközit nyitnia Délalföldi régióban és szeretnék mindent igényt kielégíteni a lehető legjobban és legrugalmasabban!
2009. okt. 19. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy hol tervezed nyitni, de beszállnék, óvodapedagógus vagyok... Mondjuk a Dél-Alföld elég nagy! :)
2009. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sajnos osszeget nem tudok irni, nem tudom hogy ott nalatok milyen keresetek vannak. Nyilvan bele kell kalkulalnod mindent az osszegbe, es persze haszonnal kell dolgoznod.

De! A legfontosabb az, hogy rugalmasan legyel nyitva. En pl. hordtam magan bolcsi-oviba (vegyesen voltak kicsik, nagyobbak is)Keszthelyen a kisfiamat, es jo volt, hogy barmikor vihettem reggel, es barmeddig maradhatott. Persze meg kellett mondani, hogy mikor viszem-hozom, es ennek alapjan volt az osszeg. Az ovoneni a kozeli menzarol hordta az ebedet a gyerekeknek, igy nem kellett a konyhaban semmit se csinalnia.

Ha gondolod erdeklodd meg a holgyet, hogy o hogyan csinalja ezt a magan bolit-ovit. Mindjart megnezem, rajt van-e a neten a cime.

2009. okt. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a nyitva tartás tekintetében igazodni kell az átlagos munkaidőhöz, illetve az ahhoz kapcsolódó időhöz, amíg a szülő odaér. Ez kb. 7-17 óráig tartó időszakot öleli fel. Az én kislányom magánbölcsibe járt (mivel állami nem volt a közelben, és most sincs, de bölcsi meg kellett). Az én elvárásom összességében annyi lenne, hogy a gyerek minőségi, finom ételt kapjon, nyelvi és művészeti oktatásban részesüljön (tanuljanak idegen nyelvet, zenét hallgassanak, rajzolhassanak, ha lehet, tanítsák hangszeren játszani, legyen táncoktatás (vagy csak egy kis tánc jellegű ugrabugra)), részesüljön magyar nyelvi oktatásban (mondókák, játékok, népmesék olvasása...) és figyeljenek rá, gyermekszerető emberek vigyázzanak rá. Részesüljön szakszerű testnevelési órákban (tanítsanak neki korának megfelelő játékot, tanuljon meg csapatban játszani és ne akarják elvárni, hogy a bölcsis gyerek bukfencezzen!...). Nekem nagyjából ennyi az elvárásom.

Étkezés összegét illetően kb. annyit fizetnék, amennyit egy oviban, plusz a felügyelet egyéb költségét. Hasra ütés szerűen ez kb. 1-2000 Ft között mozogna (a szolgáltatásoktól függően esetleg több is), plusz étel.

2009. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nekem is fontos lenne, hogy rugalmas legyen a nyitvatartás. A fiam most kezdte a bölcsit és amikor mondtam, hogy 4-fél 5 körül fogok tudni érte menni, akkor le voltak döbbenve. Azt mondtqa a dadusnéni, hogy a 4 még oké, de már akkor is ő lesz az utolsó, de a fél 5 már lehetetlen. Kérdem én, más gyerekek szülei nem dolgoznak? A bölcsinek amúgy is kötelessége 5-ig nyitva lenni. Szóval nekem az a minimum, hogy ha azt mondom, hogy ekkorra, akkor ne vágjanak hozzá pofákat. Pláne, hogy nem is 7-re meg 8-ra viszem a gyereket, hanem csak 9 és 10 között, mert én egyetemre járok, nem dolgozni, és így van órám.

Szóval nekem ez szempont, hogy sokáig legyen nyitva. Semmi más extra szolgáltatásra nem vágyom, lényeg, hogy sok játék legyen, sokat lehessen kint lenni (persze jó idő esetén), legyen homokozó meg ilyenek, ami kell, de a legfontosabb, hogy szeressék a gyerekeket és sokat játszanak velük, illetve hogy figyeljenek a biztonságra, és tanítgassák őket. Persze nem a másodfokú egyenletekre :) Csak alap dolgokra gondolok, pl. az én fiam még pelenkás, őszintén szólva jó néven venném, ha a bölcsiben is mutatnák neki, hogyan kell kis vécébe pisilni, kakilni, meg ilyen dolgok. Meg az nagyon jó nálunk, hogy a fiam olyan gyönyörűen megtanult kezet mosni, kezet törölni, meg szépen rendet rak, segít a dadus néniknek mindenfélét, ami tetszik nagyon, mert bevonják a gyereket mindenbe és én ezt értékelem :) Szóval egy családi napköziben is valami ilyen hozzáállásnak örülnék.

Az árról nem tudok nyilatkozni, én a sima bölcsiben sem fizetek, pedig én lennék a legboldogabb, ha megtehetném, de hát egyedülálló anyaként diákhitelből erre nem telik :( Szóval számomra egyenlőre nincs olyan, hogy mennyit tudok fizetni, sajnos semennyit. Minél több jövedelmem lenne, annál többet tudnék, szóval ha mondjuk 200 ezret keresnék, akkor már nyilván tudnék fizetni havi 50-et, ha meg millikókat, akkor 500 ezret is, szóval erre így nem tudok válaszolni.

2009. okt. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznosak a válaszok, várok még többet és minél bővebben,részletesebben.

Szeretném a lehető legtöbb igényt kielégíteni.

2009. okt. 20. 11:04
 6/7 A kérdező kommentje:
Baja mellett szeretnék nyitni egy éven belül.
2009. okt. 20. 11:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi ugyan soha nem jártunk családi napközibe, de a lányom 1 hónapja bölcsis.

Nekem pl. nagyon hiányzik, hogy nem tudom, nem látom, mit csinál naponta 8-fél 4-ig. Persze pár szóban elmesélik a gondozó nénik, de nem mindig van rá idő. Az jutott eszembe, hogy ha esetleg meg tudnád oldani, hogy hetente 2-3-szor 5-10 percig mondjuk felvennéd kamerával és feltöltenéd valami jelszavas oldalra, ahogy játszanak/esznek/kezet mosnak/civakodnak a gyerekek, az szerintem nagyon sokat jelentene a szülőknek. Vagy esetleg blogot (is) írnhatál képekkel.

A másik, ami hiányzik nekem, hogy tízóraira a mi bölcsinkben csak gyümölcslevet adnak, gyümölcsöt nem (igaz, ebéd után mindig van gyümölcs), illetve, hogy kevés joghurtot/kefírt esznek, inkább kenyérféléket uzsonnára is.

Az anyagiakról azt tudom, hogy nekünk havi 7 500 Ft körüli az étkezés (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna), plusz 500 Ft a havi csoportpénz (pl. dekorációra), plusz havonta 1 csomag zsepit, szalvétát, folyékony szappant, popsitörlőt és pelenkát/WC-papírt is kell vinnünk.

Itt egy link, ahol találsz pár családi napközi, illetve magánovi-bölcsi linket is árakkal. Mondjuk ezek bp-iek, de indulásnak nem rossz.

[link]

Az időbeli rugalmasság szerintem is nagyon fontos. Egyszerűen nem is értem, hogy tud mindenki fél 4-fél 5-ig odaérni a gyermekéért. (Nekem csak azért sikerül, mert még csak 4-6 órában dolgozom.)


Minden kézzel fogható feltétel mellett (inkább előtt) a lényeg az, hogy a napköziben szeressék a gyerekeket, örömmel, türelemmel foglalkozzanak velük. De ez szerintem csak úgy lehet, ha valakinek ez jön a személyiségéből.


Nagyon hosszú lett, de remélem, segítettem kicsit.

Sok sikert!

2009. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!