Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai benticipő, melyiket...

Óvodai benticipő, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

1.Richter tiszta bőr szandál,ami jól tartja a bokát,viszont harántemelős.

2.Elefanten bőr szandál,hátul nem fogja a bokát,csak pántos,nincs benne harántemelő.

3.Pablosky vászoncipő

4.Skippy műbőr,tartja a bokát,viszont nem bőr.


2013. júl. 15. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha szüksége van a gyereknek harántemelőre, akkor azt.

Vászoncipőt én nem szeretem, műbőrt sem.


Egy jó kényelmes szandál a legjobb, hisz egész nap a lábán van.

2013. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ha lenne a lányom méretébe olyan szandál ami tartja a bokáját olyat venék és nem kerül egy vagyonba ,és tetszik is.
2013. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

AMi tartja a bokát-

Egészséges lábú gyereknek semmi szüksége harántemelőre, csak ártasz vele.

2013. júl. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én se szeretnék harántemelőset,de sajnos csak olyanból van,ami tartja a bokát! Ahol lakunk kb ennyi a választék,amit leirtam. Olyan nincs,ami tartja a bokát,igazi bőr,hajlékony a talpa és nincs benne harántemelő! 28-as méretben sajnos a hátul 1 pánt megoldású szandik vannak...A richter szandi nagyon tetszik,puha az egész,szuper lenne,de sajnos benne van a harántemelő! Igaz csak egy minimális,alig domborodó emelés,nem tudom,ez mennyit ártana a lábának? A Hátul nyitott meg egyáltalán nem tartja a bokát,az se jó... Az se jó,ami nem bőr...Ha valaki linkelne 28-as jó szandit,vagy szandálcipőt,megköszönném!
2013. júl. 15. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyémeknek nincs semmilyen ortopédiai gondjuk szerencsére, de azért én is bőr bokafogósat vettem eleinte, amiben nincs harántemelő. Pl ilyen van a Maus Tanodának ( neten is rendelhető amúgy, van harántemelős meg szupinált is nekik). Magyarm, jó minőségű, erős sarokkérge van, jól tartja a bokát, de hajlékony gumi a talpa. Nagyon szerettem.

De már 28 és 27-es lábuk van, és igazából semmi sem indokolja, hogy csakis bokafogósat hordjanak, ezért próba-cseresznye alapon (Elefanten) hátul pántos szandált vettem nekik. Nagyon jó, bevált, bentinek is ilyet fognak hordani ősztől.

Úgyhogy én az 1-est vagy a 2-est választanám.

Plusz azzal is számolhatsz, hogy azért nem "egész nap" lesz rajta, mert délelőtt udvaron lesznek amikor csak engedi az időjárás, ebéd után meg alszanak. Tehát kb napi 2x 2-3 órát hordja maximum, és annak a legnagyobb részében fetreng a szőnyegen a játékok között, vagy ül az asztalnál és tevékenykedik stb.

Ennyi időre meg sem a minimális harántemelő, sem a kemény sarokkéreg hiánya nem okozhat semmiféle problémát. Amire érdemes figyelni, hogy jól szellőző legyen, ha zártabb akkor tiszta bőr, ha nyitott legalább a talp felől bőr mindenképp. És ha mód van rá akkor tépőzáras, mert a csattok macerásabbak, míg ezt egyedül is könnyedén kezeli a legkisebb is.

2013. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!