Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól hagytátok el a...

Mikortól hagytátok el a cumisüveget a reggeli és esti tej, kakaó esetében? Egyáltalán meddig volt esti kakaó, és mikortól volt már csak szilárd vacsora?

Figyelt kérdés
Üdítőt itatópohárból issza már a lányom, de a tej esetében nem tudom elvegyem-e már a cumisüveget, vagy hagyjam még. 15 hónapos egyébként. És mire váltottatok, itató pohárra, vagy már pohárra?

2013. júl. 15. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Már 8 hónaposan szilárd vacsorát kaptak, a cumisüveget egy éves korukban hagyták el.
2013. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fiamnak nagyon sokáig nem vettem el a cumisüveget a kakaóhoz, mert abból legalább megitta, amúgy alig ivott egész nap... És így legalább volt biztos fél liter, ami tejes cucc formájában belement. De amúgy már 1 éves kortól volt rendes vacsora, a tej a lefekvés előtti plusz volt.


Kb 4 éves volt, amikor magától közölte, hogy a kakaót is pohárból kéri. Viszont pár hónap után leszokott a kakaóról, vagyis semmilyen tejet nem iszik már :(

2013. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A reggeli cumisüveges tejet kb. 20 hónaposan hagytuk el, az estit jó két és fél évesen.

Reggel-este bögréből iszik tejet vagy tejeskávét a fiam.

2013. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, persze az én fiam is szilárd vacsora MELLÉ kapja a tejet, nem helyette!
2013. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze a szilárd kaja mellé gondoltam én is, csak az esti tejcsi az vacsi után van még közvetlenül fekvés előtt az ágyban, persze utána fogmosás még...

De reggel már úgyis kér mellé egyből valami szilárdat, így arra gondoltam, hogy ott már elhagyható lenne a cumisüveg, bár tartok tőle, hogy ha a szilárd kaját kapja meg először, amellé már nem issza meg a tejet, mert a komolyabb kajákat már jobban szereti. Így mindig még reggel az ágyban kezdi meg a kakaót, és így nagyrészt le is megy...

2013. júl. 15. 16:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne erőltesd. Mi van, ha egy évig még így issza a tejet? Semmi. Csináld úgy, ahog Ő igényli, akkor nem tudsz hibázni. Látni fogod, hogy nyitott-e a cumisüveg elhagyásához, vagy ragaszkodik hozzá. Utóbbi esetben komoly traumát okozna neki, ha erőltetnéd.
2013. júl. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Erőltetni semmiképp nem fogom :)

Ma reggel egyébként megpróbáltam hátha pohárból megissza, de 2 kortyot ivott, aztán a többit csak cumisüvegből, úgyhogy hagyom is. Bár szerintem szívószállal meginná, azt még lehet kipróbálom...

2013. júl. 16. 10:56
 8/8 anonim ***** válasza:
3 évesen hagyta el a cumisüveget..egyszerűen akkor érett meg rá!Persze napközben rendes pohárból ivott!!
2013. júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!