Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játék fegyverek, puska kard....

Játék fegyverek, puska kard. Játszhat ilyennel 4-5 éves fiad? Mi helyes ha tiltjuk a fegyvereket vagy ha ellenőrzés mellett de játszhat velük? Ti hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

2013. júl. 15. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:

vízipuska az egyetlen amit tarthat itthon.

azzal játszhat a kertben, strandon.

mást én nem engedek.

a nagyanyjánál van pisztolya, elég élethű darab, gumi lövedékkel, jó nagyon lő, ott azt csinál vele amit akar, de haza nem hozhatja.

oviban kardoznak, papírból is szoktak csinálni az óvónőkkel, kint az udvaron is találnak rá valamit, az nem izgat, valahogy ösztönből jöhet nekik :)

de itthon nem engedek fegyvereket és apa is egyetért, így vita sincs ebből :)

2013. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem lányaim vannak, de ők is kardoznak. :) A karddal nekem semmi bajom ha normálisan játszanak, és nem verik kiegymás szemét. Sokat mesélünk lovagokról, és hercegnőkről. A kard teljesen pozitív kicsengésű fegyver ebben a környezetben. A puska, pisztoly az picit más. Nem nagyon engedem be a házba, de mondjuk nem mindegy mit játszik. Emlékszem olyan 6-10 éves koromban a patronos pisztoly volt a kedvencem, de nem háborúsat játszottunk hanem cowboy-osat :). Az igazi fegyverek tekintetében, szeretném ha megismernék, sőt kipróbálnák majd a pisztolyt és a puskát. Egyrészt mert ami ismeretlen az mindig érdekesebb. Másrészt a sportlövészet egy nagyon jó kis sport, és nem utolsó sorban a mai világban nem árt ha meg tudják védeni magukat ha a szükség úgy hozza.
2013. júl. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2 évesen kapott lányom világító hangot adó hiper szuper gép puskát:)

3 évesen vilàgító kardot.

A karddal kell játszani hercegnőset, én vagyok a hercegnő, apa a herceg, ő a sárkány, meg kell menteni a hercegnőt:)


Nekem is volt gyerek koromban puskám, ami dugót lőtt ki, ami nem repült el, hanem madzagon lógott:)))

Nem lettem bankrabló:)

2013. júl. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szivacskardunk van, és vizipisztolyok is. Szülinapra valakitől kapott egy hangot adó világító pisztolyt. Én nem vagyok oda érte, de játszhat vele. (annyira nem érdekli)

Ami veszélyes is, olyat viszont nem engedek, pl olyat ami kilő valamit, vannak kisebb tesói és nem akarok sérülést.

2013. júl. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem játszunk fegyverekkel, nem tartom játéknak. Sajnálom, hogy lehet kapni egyáltalán. Építőkockák, társasjátékok, legó, kirándulás, bicikli... sorolhatnám reggelig. Számtalan játék van, ami tényleg játék. Az erőszak nem játék.
2013. júl. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
de ez hülyeség, miért nem játék? A gyerek szerepeket játszik. Nyilván nem egyévesen, de 5 évesen már igenis azt csinálja. Ha nem adsz neki puskát, akkor kitalálja magának, keres egy üres palacktot, vagy bármit, ami icipicit emlékeztet fegyverre és azzal fog olyat játszani. Gyártanak biztonságos kivitelű kardot, tompa, puha, annyi sérülést okoz, mint egy formaberakó. Puskát is, ami nem lő ki semmit. Ha meg nem tanítod meg neki, hogy ezek mik, mire valók, hogyan játsszon velük, stb, akkor az oviban tanulja meg a társaitól, ők viszont nem magyarázzák úgy el, mint Te tudnád.
2013. júl. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként is, az erőszakról is tanulni kell. Igenis létezik erőszak a világban. Én nem nevelek burokban, mindent elmondok, a maguk szintjén. A mesékben (a mesekönyvekben!) is jelen van az erőszak, tudniuk kell ezt értelmezni, feldolgozni, a gyerek meg játékkal dolgoz fel. Kijátssza magából. Vagy lerajzolja, de nem mindenki szeret, vagy tud szépen rajzolni.
2013. júl. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6-7-sel értek egyet
2013. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát valahogy bennem is kavarognak az érzések.én sem tartom jó ötletnek,a fegyver szerintem sem játék,de viszont érzem és látom,hogy bizonyos határig sajnos ezzel kell élni,és nem tilthatom mert akkor tényleg nagyon rá fog kapni viszont nem veszek meg neki szíre szóra minden fegyvert,5 éves lesz és egy pici hangot adó pisztolyon és egy lézer kardon kíül nincs más,viszont ezt a vágyát is az oviból hozta,mi nem is vettünk neki,amig nem úgy jött haza nap mint nap,hogy hogyan harcoltak,kardoztak stb és ennek ez meg az a fegyver van.amióta ezek megvannak neki,annyira már szenzáció.kell egy határ,kell egy középút szerintem is.köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 17. 19:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az kislanyom 3 eves,szeret pisztollyal jatszani. Megengedem neki. Egy kifiutol latta a jatszoteren es azota jo baratok is lettek..Nem latok benne rosszat mert nekunk is volt mikor gyerekek voltunk, sot mindenkinek anno! A gyerektol lehet tiltani egyes dogokat de a fantaziajan keresztul ugyis barmibol fegyvert, bombat stb tud "varazsolni" megha a valos dologtol tiltod is!
2013. júl. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!