Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a szokásról, hogy a nem szülinapos gyerek is kap ajándékot akkor, amikor a testvérének van a születésnapja?

Figyelt kérdés
Kisgyerekekről van szó.

2013. júl. 17. 22:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Hülyeség
2013. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

én kaptam a nagyszüleimtől egy kis csokit, mindig örültem neki :)

most a fiamat lepik meg vele, ő is örül neki, ennyi szerintem kedves gesztus, de nem gondolom, hogy ennél több normális lenne, hisz az ünnepeltről kell szólnia annak az eseménynek és meg kell tanulni már gyerekkorban elfogadni ezt

2013. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Valami apróság még nem dönti romokba a családi kasszát. Nyilván ha a szülinapos óriás babaházat kap, akkor a nem szülinaposnak nem kell attól elektromos kisautót venni.

Nem ezen múlik, hogy megtanulja, nem kaphat mindig ő is, vagy nem kaphat mindig nagy dolgot, hanem azon, hogy tálaljuk, magyarázzuk neki.

2013. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem értek vele egyet, nálunk megmagyaráztam a nem szülinaposnak, hogy a másiknak van szülinapja, neki jár ajándék.


Hallottam olyan megoldást is, ami még számomra elfogadható, hogy az egyik családban az volt a szokás, hogy a nem szülinapos gyerekek kaptak 1-1 könyvet. Így kaptak ők is valamit, de mégsem játék. Állítólag még felnőttkorukban is megtartották ezt a szokást.

2013. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 évvel idősebb nővérem van. Élénken él emlékezetemben egy (nem túl balhés) kislány, akinek mindig, mindenből pont olyan kell, mint a tesójának, és addig sír, hisztizik, amíg ő is meg nem kapja. :) 36/N
2013. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
44%
Sose csinálnék ilyet, butaság, semmi nevelő hatása
2013. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%
Én ezt itt olvastam először, környezetembe meg gyerekkoromba sem volt ilyen.
2013. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
nálunk sem volt ilyen. én is ettem a tortájából (nyilván :-)), meg ott voltam a zsúrján, ami nekem is jó buli volt, az ajándék játékkal meg úgyis velem játszott, amikor még ilyesmiket kaptunk. fordítva uez. idősebb korban, amikor személyesebb ajándékot kapsz, nem játékot, meg már fel se merül, h az az ünnep nem kizárólag az övé.
2013. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Hát igen, anyagilag ugyan nem dönti romba a családot egy kis apróság...

De nekem nem tetszik ez a szokás. A testvérem gyerekeiről van szó, szeretem őket természetesen, de nagyon irigyek, és szó sincs arról, hogy elmagyaráznák nekik a szituációt. Már egy pár éve ez a szokás. Megkértek, hogy a másiknak is vegyünk valami kis dolgot. Rajtunk kívül nyilván a szülők, az összes nagyszülő (4), az összes nagynéni és nagybácsi is duplán ajándékoz. Ez már kicsit túlzás. Az még oké, hogy a szülők, nagyszülők adnak valamit, de hogy mindenki?

Mi megtesszük. Így nincs sírás, osztoszkodás. De magyarázat sincs! Miért is lenne. Hisz elhárult a veszély, nincs miről beszélni.

Ez a tipikus inkább megteszek/nem teszek meg valamit, csak ne legyen hiszti. Nem ez az egyetlen esetkör.


Nekem egy gyerekem van, nem tudom, mi lenne, ha kettő lenne, de én azt hiszem inkább megpróbálnám vele megértetni, hogy majd ő is kap a születésnapján, illetve esetleg én adnék neki valakit, de nem kérném meg a család minden tagját.

2013. júl. 17. 22:56
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk pont fordítva volt, a család szoktatta ehhez hozzá a gyerekeket, amíg picik voltak. Most meg, hogy nagyobbak, elvárnák, hogy a gyerek simán fogadja, hogy már mégsem akarnak duplán ajándékozni. Én pedig mosom kezeim, egyék is meg, amit megfőztek maguknak.
2013. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!