Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a szokásról, hogy a nem szülinapos gyerek is kap ajándékot akkor, amikor a testvérének van a születésnapja?

Figyelt kérdés
Kisgyerekekről van szó.

2013. júl. 17. 22:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%
Az súlyos hiba, hogy nem magyarázzák el a dolgokat a gyerekeknek, ha már tartják ezt a szokást. Micsoda irigy kutya felnőttek és összeférhetetlenek lesznek, ha ez így marad.
2013. júl. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
10- es vagyok, a gyerekeim nem irigyek egyáltalán. Csak már van annyi eszük maguktól is, hogy ez így nekik is jobb. Tök vicces látvány, mikor a mama próbálja előadni a gyereknek, hogy mostantól aztán csak a szülinapos kap ajándékot. Mindig tudnak olyat visszakérdezni, amivel a felnőttet simán sarokba szorítják:-) Eszes kölkök :-)
2013. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Az én rokonaim, a gyerekek, akikről szó van, szerintem elég irigyek. Állandóan azt lesik, hogy mit kap a másik. Ezért lett bevezetve ez a szokás. Mert az bizony rosszul esne a nem szülinaposnak, ha ő nem kapna semmit. Kiváncsi vagyok, hogy ezt hány évig akarják még játszani!

Ha legközelebb csak az ünnepeltnek adnék, biztos én lennék a szívtelen. Néha olyan egyszerű lenne más gyerekét nevelni!

2013. júl. 18. 00:07
 14/23 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk míg kicsik voltunk szokás volt a másik gyereknek is ajándékot adni, kisebbet persze, de nekem annó jól esett, kb. 5 éves korunkig volt, és azért indult, mert a bátyám féltékeny volt rám nagyon, de akkor már nekem is kellett. Addig szerintem nem rossz szokás míg kicsik és nem értik meg a szülinap lényegét.
2013. júl. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
59%
Nekem sem tetszik ez a szokás, de anno én is kaptam egy tábla csokit, ha a tesómat ünnepeltük. Na nem a közeli rokonoktól, hanem akikkel csak ritkán találkoztunk, de egy-egy ilyen családi népünnepélyre "odakeveredtek". Na ez szerintem simán belefér. Viszont a szülőktől, nagyszülőktől, nagynénik/bácsiktól abszurd ezt elvárni, akik minden összejövetelen ott vannak. Max. csoki tényleg amit kérhetnek tőletek "plusszba". Én biztos nem strapálnám magam ennél jobban.
2013. júl. 18. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
46%
Egy gyermek nem irigyen születik. A szülők nevelik azzá, pont az ilyen baromságokkal. Mert lusták, és kényelmesebb befogni a gyerek száját egy-két játékkal, mintsem elmagyarázzák, hogy mindenki a saját szülinapján kap. Régen aztán nem volt ilyen! A mai nők miért szülnek? Ha ahhoz nincs türelmük és agyuk, hogy egy ilyen rohadt egyszerű dolgot elmagyarázzanak a gyerekeiknek? Régen miért nem volt ez? :)
2013. júl. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
66%

Annak idején nálunk is így volt. A szülinapos kapott nagy ajándékot, a másik meg valami apróságot, egy tábla csokit, esetleg egy kisautót, kifestőt, vagy valami hasonlót. Nem ismertek minket, így talán értelmetlen bizonygatnom, de sok rosszat ele lehet mondani a tesómról és rólam, de hogy irigyek lennénk, azt semmiképp.

Nem vagyok benne biztos, hogy mindig mindenben a "nevelő hatást" kell keresni.

2013. júl. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Az én testvéreim 6 évvel idősebbek nálam, és ikrek. Kicsi gyerek fejjel nagyon olyan volt, mintha csak én maradnék ki valamiből. Én nem irigységet éreztem, hanem valamiféle megbántottságot és mellőzöttséget. Én az anyukámtól, vagy a testvéreimtől kaptam valami apróságot, hogy örüljek én is.

Mikor nagyobb lettem, akkor meg lázasan készültem minden szülinapra külön kézzel készített ajándékkal. Hogy már az ajándékozó oldalról vegyek részt a szülinapban.


Ma már a szülinapomon anyunak mindig veszek vagy csinálok valamit, és ha van valami jópofa ötletem, akkor a tesóimnak is. Mert a szülinapomon annak adok ajándékot, akinek akarok. :)


Én folytatni fogom ezt a szokást.

2013. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Az utolsóval nem értek egyet annyiban, hogy ha ezekre a gyerekekre jellemző, hogy féltékenyek meg irigyek, akkor igenis nevelni kell(ene) őket, hogy ne ilyenek legyenek. Tehát esetükben igenis elvárható lenne a nevelő hatás, különösen azért, mert az volt a kiindulási helyzet, hogy azért kezdett el kapni a gyerek, mert nagyon féltékeny volt és kiborult. Ez meg mindenkinek befogja a száját. És a szülők nem magyaráznak semmit.


Azzal semmi bajom nincs, hogy ritkán látott rokonoktól, akik odakeverednek, a másik is kapjon egy csokit vagy egy kifestőt. Egy ilyen gesztus nekem is jól esett volna annak idején.


De a közeli rokonok mindegyikét megkérni erre tényleg abszurd.

2013. júl. 18. 10:36
 20/23 A kérdező kommentje:

Az utolsó alatt a 17-es válaszolótvértettem.

Csak közben jött még egy komment.

2013. júl. 18. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!