Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hosszú autós utazáson mivel...

Hosszú autós utazáson mivel lehet lekötni 2 éves gyerekeket?

Figyelt kérdés

Németo.-ba megyünk a 2 éves ikreinkel. Nem tudom hány órás az út, de sok! Az éjszakai utazást nem tudtuk megoldani, tehát nappal megyünk, ebből kifolyólag nem sokat fognak aludni. :(

Minden kreatív ötlet, praktika, jó tanács érdekel!

Nekem a mese/zene CD az egyedüli ötletem, de hát arra is ráunnak egy idő után.


2013. júl. 20. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a tieidet mennyire érdekli, de az én kétévesem imádja a meséket, könyveket szereti lapozgatni, sokszor kell neki olvasni. Sokáig lekötik a mondókák, énekek, kiszámolóik, és jó, ha be tudom őket vonni valami apró kézmozgással (ha már autóban vagyunk). Ha tetszik neki, rögtön meg is akarja tanulni, akkor többszor énekelni, mondani kell. Hosszú úton szoktam még olyan kisebb dolgokat bedobni, mint az ujjaink elnevezése (mutatóujj, középső, stb.). Ezt a múltkor már kínomban találtam ki, és bejött egy darabig. Vagy valami olcsó fűzögetős játék esetleg, azzal is elbabrálnak, főleg ha újdonság. Ilyen hosszú útra lehet, hogy érdemes lenne laptopon vagy dvd-lejátszón valami mesét, vagy bármi nekik valót betenni, amit nem csak hallgathatnak, de nézhetnek is. Iktassatok be jónéhány benzinkutas pihenőt, ahol játszótér is van, ugrálják ki magukat.
2013. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hosszú utazáskor mindig előkészítek rég nem látott apróbb (hogy több férjen) játékokat amikkel aztán képes elbabrálni egy jó ideig. Ilyenkor extrudált kukoricapelyhet (kukit) adok valahogy ennek a rágcsálása mindig bejön, nyűgösködés újra letudva egy jó ideig. Aztán előkerül újabb új, vagy rég nem látott játék. Ami még nagyon jól bevált a bábozás, csak az annyira lefáraszt engem is mert nem lehet abbahagyni annyira szereti, hogy hosszú távon nem tudom ajánlani (függ az őt hosszúságától), viszont egy próbát megér. Mivel ikrek és mindenből kétfelé kell gondolkoznod, szerintem csinálhatod azt, hogy a játékokat cseréled köztük mikor megunják forgatni. Általában olyan játékok jönnek be amin valami mozog vagy levehető és visszatehető.

Egyelőre ennyi jutott az eszembe.

2013. júl. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!