Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt nektek olyan, hogy egy...

Volt nektek olyan, hogy egy óvónő egyik évben elment és új jött helyette? Nem viselte meg a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Sajnos nálunk most ez lesz, és nagyon nem örülök neki :( Ráadásul nem is a mi óvónőnk megy el az oviból, hanem egy másik csoport óvónője, csak tőlünk raknak át egyet oda, és mi kapunk újat. Kisfiam ősszel kezdte az ovit (vegyes csoport), nagyon nehezen szokott be, de már megszerette, és nagyon ragaszkodik mindkét óvónőhöz, nagyon szereti őket. Amilyen kis érzékeny gyerek, félek, hogy meg fogja őt viselni a változás.
2013. máj. 10. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt bizony. Terhes lett az egyik ovono. Nem viselte meg a gyerekeket, mert össze szoktattak őket.
2013. máj. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen volt.

Ugyanígy a második évben ment el a lányom kedvenc óvónője, sőt a dadus is. :o( A másik csoport óvónője jött át hozzánk és a másik csoportba ment az új. (dadusból teljesen új jött)


Azt nem mondom, hogy olyan volt, mintha újra kezdené az ovit, de nehéz volt. Ami segít, hogy a környezet és a szokások ugyanaz. Sajnos a legjobb munkaerő távozott, ennek már második éve, de nem ugyanaz, mint ami kezdetben volt...

Kisebb gyerekeimmel óvodaváltáson is gondolkodom, de bizonytalan még ez, mert mi van ha máshol se jobb?...

2013. máj. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
igen volt,nálunk megviselte a gyerekek egy részét,mert a kedves óvónéni "ment el".Ott maradt az oviban,de más státuszt tölt be.
2013. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Hogyne! Nálunk 4 év alatt (évvesztes a gyerekünk) összesen 5 óvónő volt. Én is kivoltam, és a mai napig nem értem, hogy miért veszik ennyire semmibe a gyerekeket, hogy hogyan nem lehet előre látni a dolgokat (a miénk egy tagóvoda volt, és ide-oda pakolászták az óvónőket a két ovi közt).

Egy jó oldala volt, hogy az kiderült számomra, mennyire fontos a pedagógus személye. Volt olyan, akivel nagyon nem jött ki a gyerekem, másokkal pedig szuperül „működött” a gyerek.

2013. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, volt. Nem viselte meg a gyerekeket, mert normál körülmények között van egy összeszoktatási időszak. Mikor gyakornok voltam, engem pl. egy hét alatt simán megszoktak és megszerettek a gyerekek. Nem lesz belőle probléma, ne aggódj! Remélem, a kisfiad majd az új óvó nénit is megszereti!


Egy óvó néni kismama :)

2013. máj. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is azt nem értem, hogy ha egy másik csoportból megy el az óvónő, miért kell a többi csoportot is megbolygatni és ide-oda pakolászni az óvónőket? Nem lenne egyszerűbb rögtön oda felvenni egy új embert, és akkor legalább nem tolnak ki a több gyerekkel is. Erre azt mondták, hogy nem kell aggódni, a gyerekek sokkal könnyebben alkalmazkodnak mint mi gondoljuk. Hát remélem is, hogy nem lesz gond.

2013. máj. 10. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az óvónők áthelyezésének személyi okai is lehetnek, az egyik ezzel szeret dolgozni, a másik azzal… nálunk az egyikük (az óvodavezető barátnője) addig nyüzsgött, míg kifúrta a legjobb óvónőnket, és odavett egy olyat, akit annó ő tanított be – nyilván olyat, akit könnyű volt manipulálnia, mert felnézett rá. Szóval itt sincs másképp, mint egyéb munkahelyeken, egy csak a különbség, hogy itt élő emberekkel (gyerekekkel) „játszanakn közben, nem mondjuk a pénzügyi osztály belharcainak vagyunk tanúi, ahol legfeljebb egy ideig lassabban megy a könyvelés, ha nem a jó embert rakják a jó helyre.

(Persze, nyilván a könyvelés is fontos, de én már csak ilyen maradi vagyok, és szerintem azért az emberek fontosabbak.)


Különben persze, mindent megszoknak a gyerekek, igen. De azt gondolom, hogy jobb egy gyereknek, ha napjai nagy részét egy ismerős, megbízhatóan jelen lévő személlyel tölti. Még kisiskolás korban is fontos a tanítónő személye, nemhogy 3-4 évesen.

2013. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Áthelyezni akkor szoktak az ovonot, ha pl a nagy csoportból megy el az ovono. A nagyoknak igy könnyebb az iskola váltáskor a mar ismert ovonot elfogadni, míg a kicsiknek meg nem alakult ki annyira a kötődés.
2013. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!