Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért utánozza sok szülő...

Miért utánozza sok szülő gúnyosan a gyerekét, ha sír, hogy még jobban elkeseredjen szegényke?

Figyelt kérdés

Valami nem sikerült a gyereknek, elkezd sírni, a szülő mondja neki, hogy fejezze most rögtön be, erre sír még a gyerek.

Erre a szülő elkezdi utánozni ilyen gúnyos hangon, hogy "emememebebebebeheeeeenyenene..!!!" hangosan, erre a gyerek megáll 1 pillanatra, majd még jobban elkezd sírni!


Istenem! Miért kell szegény gyereket ilyennek kitenni? Én már előre látom, hogy ha a szülő(főleg férfiak csináljákl ezt) hogy a gyereknek ez most sz*rul fog esni.

Erre szomszédom is csinálja szegény gyerekkel.


Vagy a gyereknek ez nem baj? Mert én nem szeretem mikor mondok, vagy csinálok valamit, és valaki gúnyosan elkezd utánozni...

óvodás szint.



2013. júl. 21. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
De,baj, A kisgyerek a gúnyt nem érti- mindent komolyan vesz, ez elég ijesztő is lehet számára.
2013. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Nekem hiszti esetén az vált be, hogy fogtam a kiscsajt (barátnőm kislánya) és a tükör elé raktam. Szinte fél percen belül elkezdett röhögni saját magán :) aranyos volt. Kb. 3 éves volt akkor.
2013. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. Velem mindig ezt csinálták a családban, főleg nők és nagyon utáltam. Voltak akik mintha direkt csinálták volna, utálták, hogy sírtam, de szerettek felidegesíteni. A nagymamám konkrétan aki élvezi, hogy szinte már ordítok, hogy fejezze be a pocskondiázásomat, de ő csak azért is. Mikor kicsi voltam akkor is ezt csinálta ha sírtam. Olyan érdekes, hogy nálunk, ha sírtam senki nem akart megvigasztalni, senki nem kérdezte meg mi a baj, inkább elkezdtek viccelődni, kiabálni, utánozni. Mert biztos nincs semmi baja, hisztizik a gyerek, majd abbahagyja stb.... Nem foglalkozott velem senki és rossz volt látni, hogy más szülök simogatják a gyerekeiket meg játszanak velük és ha sírnak akkor megnyugtatják őket. :(
2013. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Mert idióták.
2013. júl. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért nem minden gyerek sír rajta, az én kisfiam pl. 1 éves kora körül, ha az apja elkezdte így utánozni, mindig abbahagyta a sírást, és nevetni kezdett. Egy idő után viszont már ő sem tartotta olyan viccesnek, akkor a férjem is felhagyott ezzel.

Az viszont tény, hogy nagyon sok szülő tényleg riasztóan érzéketlen a gyerekkel. Hány olyan eset van pl. a játszótéren, hogy a gyerek elesik, sírni kezd, erre az anyja ridegen ráripakodik, hogy "Fejezd már be, nem is fáj!". Már hogyne fájna??? Nem azt mondom, hogy ha esik a gyerek, rohanjunk azonnal oda sápítozva, de ha baja van, azt azért illene komolyan venni.

De ugyanez megfigyelhető, amikor a nyafogó vagy hisztiző gyereket nem megnyugtatni próbálják, hanem "nevelés" jelszóval még tovább is froclizzák, esetleg megverik, és csodálkoznak, hogy a gyerek ettől nem fejezi be a sírást, sőt.

2013. júl. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
mert a hisztinél nagyon jó beválik,olyan mint amikor kineveted, a hisztit rögtön abbahagyja,nyilván nem akkor kezdik el csinálni a szülők amikor a gyereknek igazi baja van.Gondolom nincs gyereked.
2013. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 6-s valaszolo tokmindegy hogy a kerdezonek van-e gyermeke! Az a lenyeg, hogy nem erzeketlen buta felnott!

A ferjem is be szokott probalkozni ilyesmivel - de azonnal raszolok ha elfelejtkezik magarol! Emlekeztetem arra, hogy mennyire de mennyire megalazo es degradalo erzes lehet ez egy kisembernek, aki allandoan a szuleitol fugg es azok visszaelnek az un. hatalmukkal...

Nagyon csunya dolog igy viselkedni! Nekem is van egy ismerosom, akinek tunderi fia van! 6 eves, nagyon erzekeny. Nagyon kedvelem az ismerost de amikor raripakodik a gyerekre unos untalan meg kifigurazza...azt nehezen viselem - es finoman el is hintettem mar neki.

A gyerekek soha nem felejtik el azt a megalazo es megsemmisito erzest amit akkor ereznek ha ilyesmi tortenik veluk - nekem is volt benne reszem - nem a szuleim reszerol Hala Istennek!

Ha a szulo megoregszik es a gyermeke felno, megint fordul majd a kocka es mikor Nagyi esik el es faj neki a gyereke is csak raripakodik: ugyan mar kelljen fel ( sajat magatol!!!) es jarjon ne vinnyogjon! Akkor meg a gyerek lesz tiszteletlen bunko. Pedig csak azt adja amit tanult a szuleitrol...

2013. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Komolyan szánalom ami itt folyik,egy hisztiző gyereknél igenis jó megoldás,nem érzéketlen az ember ha mindennel próbálkozik,nem arról beszéltem,hogy a gyerek elesik kiröhögöm vagy provokálom,de úgy látszik a szövegértésed nem jó, én a hisztiről beszéltem.Abszolút nem vagyok érzéketlen de ez a gyerekkel bánjuk,úgy mint a porcelán babával még rá se szóljunk ez nevetséges.
2013. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de itt nem rászólásról, hanem a gyerek kigúnyolásáról van szó. Neked hogy esett gyerekkorodban, ha csúfoltak? Függetlenül attól, hogy igazad volt-e vagy sem.
2013. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
hú baromira kicsúfolom ha utánozom a nyafogást komolyan,ő hisztizik de már sokadik napja folyamatosan akkor én nyafogok ebből az lesz,hogy elkezd röhögni és elfelejti min nyafogott,tehát befejezi a hisztit....persze ha lezuhanyozom akkor meg az a baj,tetszik,hogy beleszólnak az ember nevelésébe,még mindig hangsúlyozom hisztiről van szó,dackorszakos gyerekről a ki képes az ég világon mindenért nyafogni
2013. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!