Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vidékről Budapestre költöző...

Vidékről Budapestre költöző fiatal családok, ti hogy oldjátok meg a gyerekek körüli teendőket ha mindkettő szülő dolgozik?

Figyelt kérdés
Most költözünk Budapestre. Nem lesz semmi segítségünk. Kettő fiam van, kis és nagycsoportot kezdik. Félek, hogy munka mellett hogy oldom meg a gyerekek hazahozatalát az oviból, betegség esetén az ellátásukat... Rengeteg fiatal család van így, ti hogy oldjátok meg ezeket a feladatokat? Férjem napi 10-12 órákat dolgozik. Egyfelől attól tartok, fel sem vesznek épp emiatt sehova bár nyelveket beszélő közgazdász anyuka vagyok..
2013. jún. 27. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Van szabadság és van a gyermek betegsége esetén is külön szabadság.

Ha ilyen végzettséged van, biztosan találsz egy jó munkahelyet, bár én csak 6 órásat keresnék. 8 órás munkánál két pici gyerek ellátása nem fog menni, ha nincs nagymama, senki aki el tudja hozni őket az oviból. Ha 8 órát vállalsz, estére mire hazaérsz ahhoz sem lesz erőd, hogy megkérdezd mi volt aznap az oviban :))


Egy jó állás 6 órában nem sokkal kevesebbet fizet mint a 8 órás. Nehezebb találni , de megéri hidd el!

Én 6 órában dolgozom, és még így is nagyon kevés idő jut a gyerekekre. Este max 1 óra. Mire végzek a bevásárlással, stb. A férjemre is egy pici időt fordítani, magamra ha marad valami.. általában semmi. :)

2013. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én eleve attól tartok, hogy fel sem vesznek mert tudják hogy nincs segítség... Betegszabadság és sima szabadság a mai világban nem létező dolog. Vagy dolgozol vagy otthon vagy a gyerekkel mert kirúgnak ha rendszeresen szabira mész.

2013. jún. 27. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:

"fel sem vesznek mert tudják hogy nincs segítség"


Na ezt nem kell az orrukra kötni!

Én is 6 órában tervezek visszamenni dolgozni. 8 órában este fél 7-re érnék haza és senki nem tudná elhozni a gyereket az oviból.

2013. jún. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az összes interjún megkérdezték a gyerekeket hogy helyezem el, mindig elmondtam hogy van segítségem. Amit vagy hittek vagy nem. Sajnos onnét hogy meghallják a gyerek szót már teljesen érdektelenné válok a legtöbb helyen, ez teljesen nyilvánvaló. Ezért az önéletrajzomba inkább beírtam, azóta viszont nem hívnak be...
2013. jún. 28. 09:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vok:


Akkor én tartozom a kivételek közé, mindekét főnököm férfi, mindkettőnek van családja. Amikor felvettek még nem volt gyermekem. A próbaidő alatt lettem terhes. Majd elmentem szülni. Hat hónapos volt a kisfiam amikor felhívtak , hogy menjek be akár 1 napra is dolgozni.. majd ezt követte 2 nap, majd 3 nap. És mikor ovis lett a gyermekem visszamentem 5 napra, de csak 6 órában. Így is megfelelt a cégemnek. A mai napig van, hogy ha reggel beteg lesz a kicsi, betelefonálok hogy kések, vagy otthon maradok... persze nem könnyű.


Szerintem hagyd benne az önéletrajzodban a gyereket, mert ha kellesz, akkor ezzel együtt kellesz, ha meg nem akkor nem.

Kitartást kívánok. És ne aggódj, a te végzettségeddel gyerekkel is fel fognak venni. nyugi :)


üdv :

egy 37 éves anyuka

2013. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!