Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótér szituáció: hogyan...

Játszótér szituáció: hogyan kezeled, kiveszed a másik gyerek kezéből a játékot hiszen te vagy az erősebb?

Figyelt kérdés

Helyzet: gyereked máséval játszik, a "tulaj" igényt tart rá, visszaadjuk a tulajnak ha tetszik a gyerekemnek ha nem, hiszen az övé. A mi játékunkkal játszik más, visszakérné a gyerekem, de a kisgyerek nem adja, szülő közelben sehol. Kérésre nem reagál a kisgyerek vagy nemes egyszerűséggel mondja hogy nem adja. Finoman megfogom, próbálom elvenni tőle, nem adja sőt visít. Teendő? Erőszakosan vegyem ki a kezéből, üldözzem végig a játszótéren mert a mi motorunkon biciklinken akármin ül és szemmel láthatólag nem akarja visszaadni? Nagy játszótér sokan vannak, sokszor azt se tudom kihez tartozik egy egy gyerek.

Az lenne az igazságos ha az én gyerekem is visszakapná ami az övé hiszen mi is mindig visszaadjuk a másét. Következetlenségnek érzem, hogy ha ő kéri akkor pedig nem tudja visszakapni. Nem is érti igazán hogy visszafelé miért nem működik. Odáig jutottunk hogy idegesen megyek le a játszóra hogy vajon lesz e ott megint így ebek harmincadjára otthagyott kicsi aki mellett nincs ott a szülő.


2013. júl. 23. 09:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem venném el erőszakkal, mert erre tanítom majd a sajátom is. Sokszor kérném, szépen. Aztán ha nem kapja vissza megmondanám a sajátomnak, hogy sajnos vannak olyan gyerekek, akik nem fogadnak szót, nem kedvesek másokkal. Mert az élet ilyen. Akkor sem tanítom verekedésre. Keresünk másik játéklehetőséget, és megjegyezzük egy életre, hogy melyik gyereknek nem adjuk legközelebb kölcsön a játékunkat, ha kéri, mert ő nem adja vissza.
2013. júl. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A gond az hogy nem kérik el sokszor meg a másik hogy ha el is kéri (de egyáltalán nem jellemző talán azt tudom mondani 10 gyerekből 2 ha elkéri ...van akit figyelmeztet a szülő ennek ellenére sem kéri de mondjuk ezzel nem foglalkozom, én gyerekem is megkukul néha-de van akit a szülő se figyelmeztet hogy el szoktuk kérni amit szeretnénk) akkor most mondjam azt neki hogy NEM ADJUK?? Mert 3 napja se adtad vissza??? Ez olyan gyerekes valahogy meg akkor is én leszek a genyó aki félti a játékot...
2013. júl. 23. 09:28
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen nem rohannék utána az egész játszón. Ha nem szállna le róla, ha kérem, megmondanám a gyereknek, menjen egy kört vele és utána adja vissza, az én gyerekemet meg megnyugtatnám, hogy mindjárt itt lesz a játéka.

Minden gyerek meg fogja tanulni, hogy ami nem az övé, azt vissza kell adni, ha máshol nem, az oviba. Biztos amikor gyerek voltál, veled is előfordult ilyen, mégis megtanultad.

2013. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mégis, melyik a szebb? Megmondani őszintén, hogy a múltkor megbántotta a gyereked azzal, hogy nem adta vissza, vagy az, ha erőszakkal elveszel egy kisgyerektől egy játékot? Én nem azt nézem mások mit szólnak hozzá, hanem azt, hogy a gyerekemnek mit tanítok. Azt akarom neki átadni,mint tapasztalatot, hogy mindenkiben bízunk, egyszer. Ha aztán nem kapjuk viszsa, akkor nem adjuk oda legközelebb, mert óvatosak vagyunk. Nem azt, hogy ha nem adják vissza, akkor erővel elveszem, mert úgy is én vagyok az erősebb, és megtehetem következmények nélkül. Nekem ez fontosabb, mint hogy anyuciék milyen fejet vágnak. Ami pedig a miénk, arra ügyelünk és nem engedem, hogy kérés nélkül elvigye valaki, mert nem én látom el játékkal mindenki gyerekét, aki arra téved.
2013. júl. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem persze, dea kérdésem az hogy ha ez nem történik meg amit írsz (mert nem történik meg) nyilván kérdésem azért fogalmazódott meg bennem mert már ezeken túl vagyunk... tehát kértem szépen kértem úgy hogy jó akkor még kicsit legyen nála stb. de semmiképp sem adja vissza. A gyerekem pedig szeretné, kéri és sír érte és nem érti hogy ha rá vonatkozik a "visszaadjuk ami a másé" akkor a másik kisgyerekekre miért nem vonatkozik...És ezt nem tudom feloldani megmagyarázni számára.
2013. júl. 23. 09:35
 6/17 A kérdező kommentje:
Félreértés ne legyen SOHA nem alkalmazta, erőszakot semmilyen gyerekkel kapcsolatban csak ezt mint egy végletet írtam hogy ha semmi se használ és hiába "tépem a szám" akkor mégis mi a teendő? Nem gondolom hogy akkor én most jól kitépem a gyerekek kezéből a játékainkat (mert ha ezt tartanám jónak, akkor nem kérdezősködnék itt és nem hagynánk ki a játszóterezést ha sokan vannak immáron x napja hanem szépen kivenném és kész).
2013. júl. 23. 09:37
 7/17 A kérdező kommentje:
alkalmaztAM akart lenni. De pont ez az hogy én is csak a saját gyerekemmel szeretnék foglalkozni és az ő nevelésével nem máséval. Pont ez az. De ez egy olyan helyzet amikor nekem kéne a más (magára hagyott) gyerekét nevelgetni hogy ejnye bejnye hát nem visszük el más játékát kérdezés nélkül vagy hogy ha kéri egy felnőtt akkor visszaadjuk....És ha nem hallgat rám akkor szintén az én kisfiamnak prezentálom a példát hogy óó igen RÁD vonatkozik, de mindenki más meg ....leejti magasról ezeket a dolgokat...nem valami jó tanítás. vagyis nem igazságos.
2013. júl. 23. 09:40
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem igazságos, de az élet sem az sajnos. Az oviban is lesz olyan, ami nem lesz igazságos.

Akkor megkérdezem a gyereket, hol a kísérője és szólok neki.

Egyébként mennyi idős a gyerek?


2.voltam

2013. júl. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát ha el kell indulnunk és a "leggestapósabb" hangom sem használ, akkor megfogom és elveszem a kismotorunk, mert ugye otthagyni nem fogom ajándékba. De ilyennel eddig csak egyszer találkoztunk, a gyerekek általában megértik az illedelmes kérést is, hogy megyünk haza, kérjük szépen vissza, köszönjük és szia, illetve az anyukák is észre szokták venni, ha élesebb a helyzet és legalább odaordítanak a padról, hogy "Hozéluiz, add vissza, ne kajabálj". Ha sokszor előfordul ilyen nálatok és tényleg nagy, zsúfolt a játszótér, én biztos kevesebb, szemmel tartható mennyiségű játékot vinnék csak, rögtön összeraknám pl. szatyorba, amint helyszínt váltunk, kismotort meg vinném a kezembe vagy felakasztanám a babakocsira...

(Sajnos a gyerekeknek muszáj megtapasztalniuk azt is - még ha igazságtalannak is érezhetik -, hogy másoknál néha mások a szabályok, de ettől még Anya szabályai vonatkoznak rá.)

2013. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

változó. Mindenféle korosztály van. Nyilván nem a másfél évestől várom el hogy megértse hogy kérem vissza:) Meg azért akkora gyereket szerencsére még itt felénk se hagynak egyedül.

De mondjuk úgy 3-4-5 stb. éves már érti. És a gondom még mindig nem ez hogy megtanította e már neki vki hogy ilyen helyzetben visszaadjuk amit kérünk, mert az én gyerekem se tökéletes és van hogy többször ugyanazt el kell mondani neki, és amit addig megértett és megcsinált azt egyszercsak már nem akarja, de legalább ott vagyok mellette és rendezzük ezeket a dolgokat nem hagyom ott hogy majd lesz vmi. Azzal is tisztában vagyok hogy életkori sajátosság hogy megszerzek vmit akkor nehezen adom vissza illetve hogy a saját holmijukra érzékenyek lesznek.

De ezeket a fiamnak hiába mondanám hogy hát íg jártál ez van, mert akkor fordítva is nehezen várhatom el tőle hogy szép nyugodtan sírás nélkül visszaadja másét.

És hát igen ilyen az élet meg ez van meg az oviban is így lesz (tudom nekem is van nagyobb gyerekem) de a nagy különbség hogy akkor nem vagyok ott vele. Itt pedig itt vagyok és rám néz,tőlem várja a választ hogy akkor ez most hogy van ...

2013. júl. 23. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!