Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha így viselkedik...

Normális, ha így viselkedik egy 4 éves fiú?

Figyelt kérdés

A napokban csapta ki a biztosítékot nálam az unokatestvérem (4 éves). Nagyszüleimnél voltam ott volt ő is és az édesanyja is. A fiú kétszer 'csak úgy', jókedvéből arcon csapta nagymamámat, az édesanyja reakciója körülbelül csak egy ejnye-bejnye volt. Csúnyán is szokott beszélni, de ekkor sem 'büntetik' meg.


Valamint még mindig etetik, vagyis... Nem fogja meg az evőeszközöket, poharakat, hanem az épp ott levő felnőttnek kell etetnie, itatnia.


Normális az ilyen?



2013. júl. 20. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
a szulok biztos nem normalisak
2013. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Ha ezt az én fiam tette volna meg a nagyival, olyan lebaszok neki hogy a padlót az ajtóig feltörli. A szűlök nem normálisak! Az unokahúgom 4 éves, önállóan eszik stb. Nagydumás aranyos kislány :) Soha senkire nem emelt kezet, de ha megtenné biztos nagy fülest kapna érte.
2013. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ismerősöm húga szintén 4 éves, de ég és föld, mint az uncsim. Egyedül leül játszani, kipakolja a játékait, órákig elvan vele, aztán visszapakol mindent a helyére. Egyedül elrajzolgat, TV-zik. E mellett nagyon aranyos, mindenkivel szívesen elvan, nem nyávog, semmi. Tényleg, észre sem lehet venni, hogy ott van velünk. Egyedül eljár WC-re, ha otthon van és elfáradt, fogja magát, átveszi a pizsijét és lefekszik aludni.


Ég és föld az uncsim, és az ismerősöm húga. Lehet kegyetlenül hangzik, de inkább vigyázok a kislányra, mint az uncsimra :( (fiú létére nyávog, nem köti le semmi, nem lehet vele semmit csinálni, csak a mosógépet nézi, konnektorokkal szórakozik, bántja a nagymamáját, nem eszik egyedül, kézen fogva kell vele menni mindenhová, még udvaron belül is és még sorolhatnám)

2013. júl. 20. 13:17
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Lehet ,hogy most mindenki lepontoz ,de ha az én gyerekem lenne akkora pofont kapna egy ilyennél....


Ez a baj amikor egy szülő annyira elkényezteti a gyerekét ,hogy lassan már ők irányítanak.


Félreértés ne essék én se vagyok nagykorú de utcán , étteremben vagy egyáltalán bárhol amikor azt láttam, hallottam ,hogy egy 4 évesnél nem idősebb kisfiú ilyeneket mond az apjának ,hogy : "normális vagy te? Olyan hülye vagy menj a francba " nagyon kiakadtam. (pedig teljesen idegenek voltak). A szülei meg csak röhögtek rajta meg "Bocs kisfiam".

2013. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
ez egyáltalán nem normális.kisfiam 2 éves elég rafinált de ha odacsap a nagymamának(nálunk is volt már ilyen eset)akkor én rácsaptam a kezére és mondtam neki hogy mamának is ugyan így fáj és puszilja meg.ja és egyedül eszik a fiam.az oviba ki eteti meg?
2013. júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem autista a gyerek? Ez nem magyarázza azt, hogy rácsap a nagyanyjára, de a többi pont illik rá. Nem eszik egyedül, csak a mosógéept nézi meg a konnektort. Komolyan kérdezem, nem gúnyolódásból.
2013. júl. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon durva, hogy nem szidják le / büntetik meg a pofonért. Bár ezt a nagymam is megtehetné, mégiscsak van neki is emberi méltósága... Az, hogy etetik, inkább simán lustaságra vall, oviban biztos nem eteti senki, ott fogadok, eszik magától is, ha éhes. A csúnya beszédnek állítólag nem szerencsés nagy feneket keríteni, bár biztos vagyok benne, hogy érzékeltetni kell, hogy nem helyesljük.
2013. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Gratulálok kedves válaszolók! Ütésre-ütéssel reagálni. Biztos nincs gyermeketek. Még ha a dühét vezeti le a szülőn a gyerek, akkor sem szabad így reagálni. A legkönnyebb erővel nevelni. Nem beszélgetni kellene inkább a gyermekkel?
2013. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!