Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ennyire kétszínű sok...

Miért ennyire kétszínű sok gyerek? Miért játsszák meg magukat a kisgyerekek? Annyira látszik, hogy rájátszanak a dologra!

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, de megfigyeltem másokén.

Gyerek elesik mert szaladt, vagy megbotlott, vagy bármi.

Oké, semmi komoly bnaja, felkel, leporolja magát, menne tovább, megáll, ránéz az anyjára, és elsírja magát.

AZ MÉGIS MI?!


Nem hiszem el! A gyerek ha annyira megsérült volna, vagy megijedt volna, miért nem egyből ordított? Nem, feláll, lesöpri magát, körbe néz, meglátja az anyját, és elbőgi magát!


Ezt mégis miért csinálják? Jó rájátszani a dologra?



2013. júl. 20. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Te is ugyanilyen kisgyerek voltál, mint mindenki más is. Egy gyermek szeretetre, odafigyelésre vágyik, és nagyon jól tudja, hogy azt hogy kapja meg. :)
2013. júl. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom, de ha oda figyelést akar, miért nem megy oda a szüleihez, és rángatja meg a ruhájukat? :D
2013. júl. 20. 19:43
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Azért mert még gyerekek kicsi gyerekek. Majd ha lesz sajátod megtudod a választ.
2013. júl. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Miért ilyen okosak a gyerektelen emberek?
2013. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kétszínűség, mert az egy tanult dolog, nem hinném, hogy azért csinálják. Kicsik még ahhoz.

Sok függ attól, az ilyen kis baleseteket az anya hogy reagálja le, és arról szót sem szóltál, az anya mit csinált, mielőtt a gyerek elkezdett sírni. A kicsik ugyanis a mi reakcióinkat tükrözik, ebből tanulnak.

Csak, hogy értsd, mire gondolok, az én lányom 10 hónapos (kizárt, hogy ebben a korban kétszínű tudjon lenni), ha beüti a fejét a kiságyba, azonnal rám néz. Ha nem foglalkozok a dologgal, ő is úgy veszi, minden rendben, játszunk tovább. De ha már felhúzom a szemöldököm, neki görbül lefelé a szája, és sírni kezd - mert nekem volt olyan a reakcióm, hogy baj történt, foglalkozni kell vele.


Egy másik esetet tudok még elképzelni, de az már nagyon ritka és kezelésre szorulna, de az sem kétszínűség, mégpedig az, ha a gyerek annyira vágyik a figyelemre, ami nem kap meg, hogy mindent (szó szerint mindent) elkövet a figyelemért, ha kell, direkt elesik, bajt okoz magának. És ebben az esetben sem a gyerek tehet arról, hogy ez kialakult, mert azért lett ilyen, mert valaki nem adott neki kellő figyelmet, szeretetet. Sajnos, ilyen is van!

2013. júl. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősünknél voltunk tavaly nyáron, van egy kislánya. Meglepően tapasztaltam, hogy akárhányszor elesett, bekoccolta a fejét az asztalba (persze csak kicsit koppant), sosem sírt. Mindig azt mondja az anyja neki, hogy "jó, semmi baj nincsen", és a gyerek már megy is tovább, mintha mi se történt volna. Mondtam is neki, hogy félelmetes, milyen jól reagálja le a dolgot:) Ilyenkor sok szülő inkább elkezd sipákolni, hogy "úristen!! mit csinálsz? jaaaj kislányom!" stb. nyilván ez megijeszti a gyereket is, mert ha anya nyugtalan, akkor ott biztosan valami nagy baj van, és elkeserednek (vagy rosszabb esetben, mikor őket hibáztatják)
2013. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Ez a szülő hibája és kész. Nálunk úgy van, hogy: hm, semmi baaaaaaaaaaaj, majd begyógyul, puszi és kész-lányom is jobban kezeli, mert én ilyen vagyok, nem csap bele hisztibe, az kinek jó?
2013. júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Azért csinálják,mert tudják ha nyekeregnek anyuci máris rohan,ez a szülő hibája aki arra szoktatja egyet nyekken a gyerek és máris szalad,ilyenkor mondani kell Ó semmi gond porold le a kezed.Ez nem kétszínűség csak tudja hogyan manipulálja a szüleit ennyi.
2013. júl. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kétszínűség.


Valószínűleg, azt látta az anyukáján, hogy megijedt és ő erre elkezd sírni.

Kislányom 3 éves. Ha elesik, rámnéz és ha én esetleg megijedek, elkezd ő is sírni. Majd ha lesz gyereked, meglátod hogyan "működik" egy gyerek és nem fogod azt mondani hogy kétszínű.

2013. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha lesz gyereked térjünk vissza a dologra, mondom ezt úgy hogy a z én gyerekeim ne mnyekergősek, mert ahogy már írták nem spoánkodok feleslegesen. Viszont nagyon tud idegesíteni amikor gyerektelen emberek tesznek fel ilyen hülye kérdést. Nekem is voltak elveim, de a gyerekek ezt nem igazán tartják be :)
2013. júl. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!