Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek végül műteni kellett a...

Akinek végül műteni kellett a kukit fitymatúltengés miatt, milyen volt utána a kuki? Nem lesz túlérzékeny a makk?

Figyelt kérdés
A fiamnak nem lehet egyáltalán hátrahúzni, de vizelési akadályt nem okoz. Kenőcsre sem reagál. Pont 4 éves.

2013. júl. 23. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Először nem érez semmit, majd utána egy órával majd már nagyon fog neki fájni. Fájdalomcsillapítóval készülj fel. Úgy fog menni mint aki be...art. :)

De érzékeny lesz, nem akar majd oda nyúlkálni, főleg fürdésnél megmosni. Először még egy ideig nem szabad piszkálni (majd a doki elmondja,hogy 2-3napig ne nyúljatok hozzá, de van aki azt mondja azonnal el lehet kezdeni, vagyis orvosfüggő). Fontos lesz utánna, hogy minden fürdésnél felhúzza, és úgy mossa meg a kukit. Borzasztó az elején, de ha tetszik ha nem meg kell csinálni, mert volt akinek így már begyulladt a kuki, vagy műtét után ráhagyták, és "visszanőtt" a bőr. Nálunk kb eltelt vagy 2hónap mire ő saját magának meg merte mosni, felhúzni, és nem csak sírt.

2013. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Kedves szülő! Ha jól értem körül kell metélni a 4 éves kisfiát.

Nem kell aggódni a világ férfi lakosságának kb 1/4-e körülmetélt. Ők is megvannak valahogy. Normális életet élnek, szexelnek, gyermekeket nemzenek, és boldogok.

Én is körülmetélt vagyok fitymaszűkület miatt. Csak nekem már felnőtt korban kellet átesnem rajta. Én elégedett vagyok az eredménnyel. Azt sajnálom, hogy az anyukám nem akkor /kb 5 évesen/ mikor az orvosok javasolták nem csináltatta meg. Így sokat szenvedtem vele.

Nem húzzák, halasszák csak a kisfiának lesz rosszabb.

2013. júl. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm második válaszoló a hozzászólásod! Igen, valóban valószínűleg teljes körülmetélésről lesz szó, nem részlegesről. Tudom azt is hogy bizonyos vallási körben ezt rutinszerűen megcsinálják, csak én még nem láttam ilyet :-) ÉS elsősorban azt nem tudom elképzelni, hogy hogyan reagál a makk a "folyamatos" ingerlésre. Nem szokik hozzá??

Önnek változott valamiben a szexuális élete a körülmetélést követően?

(hú ez lehet már nem a kisgyermekes kategóriába tartozik :-))

2013. júl. 23. 16:47
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 3 évesen cssinálták meg ugyanezt. Kb. annyi kellemetlenséget okozott, hogy utána egy hétig fertőtlenítővel kellett lemosogatni, de ez is csak akkor volt rossz, ha túl hideg volt. Utána teljesen megszoktam, semmi gondom vele azóta sem. 39/F
2013. júl. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

A teljes KM a legtöbb esetben felesleges, és az érzékeny makk teljesen fedetlenül hagyása bizony akár hónapokig is rém kellemetlen lehet, szóval nem támogatom az ötletet :/


A kenőcs nem csodaszer, csak kenőcstől nem fog hirtelen megnyúlni a fityma (se más bőr) – szóval ha nem tornáztattátok a bekent bőrt akkor nem volt sok értelme kenegetni.

2013. júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt csináltuk amit a gyereksebész mondott. Egyáltalán nem mondta, hogy húzgáljuk.
2013. júl. 25. 21:53
 7/10 anonim ***** válasza:
98%
A férjem legelső élménye amire emlékszik ez volt, két napig feküdt mert menni nem bírt.
2013. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Milyen kenőcsöt kaptatok, pontosan mire kaptátok és mi volt hozzá az instrukció?
2013. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Sok itt a rossz információ.

A világon a férfiak több, mint 85%-a NEM körülmetélt.

Ahol egészségügyi okokra hivatkozva csonkították meg a babákat (USA) ott már erősen visszaszorult.

Dr Spock se ajánlotta a rengeteg probléma miatt, amik jellemzően felnőtt korban jönnek elő a gyerekkori metélések miatt, ezek közül sokkal találkozott Spock.


Én magam is körülmetélt vagyok és csak és kizárólag hátrányát láttam annak, hogy levágták a fitymámat.

Gyerekként is, mert kinéztek a többiek és felnőttként is, az ágyban egyértelműen rosszabb minden.


Minden ötödik körülmetélt elégedetlen az állapotával, ez elég rossz szám. Az USA mellett a gyerekkori metélések csökkennek Ausztráliában, Új-Zélandon és Angliában is.

Nem véletlenül. Manapság csak ott megy nagyon ez a barbárság, ahol a buta törzsi vallás miatt érzik kötelezőnek.


Nagyon etikátlan, amikor a szűkület mértékét nem veszik figyelembe és levágják az egészet, amire pedig maximum egy durva cukorbetegség esetén lenne szükség.

Engem is megfosztottak a választás, a saját testem szabadságától, nem is díjazom, higgyétek el :(

2013. aug. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
A akk nem lesz túlérzékeny, mert egy idő után meg fogja szokni a fedetlenéget. Nem Ő lesz az egyetlen aki szabadon lévő makkal rendelkezik. A körülmetélés nemcsak a fitymaszűkület megoldására jó, hanem számos más előnye is van. Bármely életkorban (felnőtt korban is) érdemes elvégeztetni, gyorsan gyógyul és nem csak a férfiak számára előnyös, hanem a női oldalon is!
2013. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!