Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Majdnem 3 eves fiam visszatart...

Majdnem 3 eves fiam visszatartja a szekletet, mi segitett nektek, hogyan oldodott meg a problema?

Figyelt kérdés
3 honapja nem hord pelenkat, sosem volt egyszerü a dolog 100 kör a wc-re mire egyszer belekakalt.De 3 hete egyenesen a gatyaba kakal, amikor mar nem tudja visszatartani.Orvosnal voltunk, kapott szekletlazitot.Rengeteg gyümölcsöt eszik.Teljesen tanacstalan vagyok egyszerüen fel kinyomni inkabb visszatartja.Aki volt/van hasonlo helyzetben mit csinaltok?

#széklet #visszatartasa
2013. júl. 25. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen kérdés. Az ismerősöm pszichológushoz vitte a gyerekét, ő segített nekik. Egy pár alkalom és megoldódott a dolog.
2013. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg a bilit próbáljátok ki a wc helyett, azt egyedül, "titokban" is tudná használni - hátha ez a gondja.
2013. júl. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nálunk is volt egy rövid időszak.

jött a mese a kaki családról akik nagyon várják a gyereküket, így muszáj neki a wc-be kakilnia, hogy együtt lehessenek. tudom, egy kicsit undorító, de bevette a gyerek.

azonkívül "befenyítettem", hogy addig nem száll le a wc-ről míg nem kakil.

na nem véresen komolyan gondoltam persze, elég volt egyszer elmondani és már kakilt is. ezt pár napig játszottuk reggel, a mesével együtt. szóval elmondtam a mesét, hogy miért lenne jó, majd mondtam neki, hogy addig üljön itt míg nem jön a kaki.

majd kimentem és 2 perc múlva már kiabált is, hogy menjek megmosni a fenekét.

pár nap után már természetes volt, hogy reggel megy kakilni :)

2013. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!