Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aggodalomra ad okot, ha a 3...

Aggodalomra ad okot, ha a 3 éves kislányom azt játssza, hogy cigizik?

Figyelt kérdés

Sajnos lát ilyet a családban. Ezek a családtagok kimennek, ha rágyújtanak, de így is látja, tudja.


A múltkor az egyik lego figura "cigizett" a lego ház mögött.

Nagyon aranyos, de én aggódom. Én is játszottam ilyet gyerekkoromban, és évekig dohányoztam sajnos.


Következetesen szóljak rá mindig, vagy tereljem el a figyelmét?



2013. júl. 25. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
inkább tereld el. Nem szidhatod le iolyanért amit lát hogy a másik családtag meg csinálhat. Én is játszottam ilyet mert Édesanyám cigizik. Én is cigiztem pár évet, de ez nem ezen mulik. Sok olyan ismerösöm van akinek egyik szülője sem cigizik ő meg mégsem tud leszokni. olyat is ismerek akinek mindkét szülő cigizik ö mégsem gyujtott rá soha egy szálra sem mert belőle ezt hozta ki hogy ezt látta.
2013. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, semmiképp nem szidnám le! Még a rászólást is picit erősnek érzem, mert nem akarom ráirányítani a figyelmét még ennyire se. Arról szoktunk beszélni, hogy büdös, káros stb., sőt ő mondja, hogy undorító. De úgy látom, hogy túl sokat foglalkozik ezzel a témával.
2013. júl. 25. 17:25
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Elterelheted a figyelmét, ha zavar a látvány, de a tény tény marad. Dohányozni fog, mert ezt látta, ezt szokta meg. Csak idő kérdése. Aztán vagy feléri ésszel, hogy hülyeség, amit csinál és leszokik, vagy nem. A gyerek a környezete viselkedéséből tanul, nem abból, hogy mit beszélnek hozzá. Ha a szó és a tett ellentétes, a tettet fogja követni. Ezért nem lehet hiteltelen viselkedéssel okosakat mondva gyereket jó úton nevelni. A dohányzás káros, de szerinted ha ezt kifejted neki idősebb korában, az mennyire lesz hiteles? Mert szerintem semennyire.
2013. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Gyerekként olyat játszottam, hogy meztelenül "alszanak" a babák, mégsem lett káros kihatása a szexuális életemre. :D

A gyerekek a játékon keresztül dolgozzák fel azt, amit látnak, ami történik velük, nincs ezzel baj, inkább ülj mellé, és ha épp cigizik a figura a játékban jegyezd meg, hogy jaj szegény ettől beteg lehet, vagy valamilyen formában utalj rá, hogy nem egészséges a dohányzás. Azt is megteheted, hogy megkérdezed miért cigizik a a baba vagy hasonlók, beszélgessetek róla.

2013. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Emlékeztek még a cigirágóra? :)

Mi is azt játszottuk, hogy cigizünk. Én valójában is cigizek, de a két öcsém és a barátnő, akivel együtt nőttünk fel nem.

Szerintem az, hogy eljátssza a cigizést, nem jelenti azt, hogy rá is fog szokni.

2013. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi!


Engem sose látott cigizni. Én még a születése előtt teljesen leszoktam. Jó lenne, ha inkább engem követne, nem az apját meg a nagyanjyját.


Tegnap pl. sétáltunk ketten, és 10 percen keresztül arról beszélt, hogy a cigi undorító és büdös. De a negatív reklám is reklám.

2013. júl. 25. 17:46
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja, és nemcsak a születése, hanem a fogantatása előtt leszoktam!
2013. júl. 25. 17:47
 8/14 anonim ***** válasza:

Én nem tulajdonítanék különösebb jelentőséget neki, mi is játszottunk ilyet, és nálunk senki nem dohányzott a családban, és én sem szívtam el soha egy szál cigit se, ki se próbáltam. Sőt, még cigirágóval is szórakoztunk (egy-két helyen még ma is lehet kapni).

Azt mondjuk el lehet mondani már 3 évesen is, hogy egy egészségtelen szokás. De a játékba nem szabad beleszólni szerintem.

2013. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Attól, mert látja, hogy a rokonok cigiznek, nem fog cigizni. Anyukám mindig is cigizett, előttem is, mégsem szívtam el még egy szál cigit sem.


Próbáld meg terelni a figyelmét, de szerintem ha nem foglalkozol vele, egy idő után abba fogja hagyni.

2013. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én ropival játszottam azt,hogy cigizek még kiskoromban de ettől függetlenül most eszembe se jutna rászokni/kipróbál.Még a szagától is undorodok.

16/l

2013. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!