Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ADJATOK tanácsot, van okom...

ADJATOK tanácsot, van okom aggodalomra? Kislányom 9.5-hó

Figyelt kérdés
9.5-hó kislányom még nem akar mászni,igaz hason sem szeret lenni,csak a kiságyban.Tegnap magától felült,és kapaszkodva lépeget körbe a butoroknál.van okom aggodni,vagy mit csináljak?
2010. márc. 31. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Van olyan, hogy valakinél kimarad a mászás, vagy csak később jön rá, hogy hogyan kell. Nyugi!
2010. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha magától felül, feláll és lépeget, akkor rendben van vele minden, ezek szerint nála kimaradt a kúszás. Másnál is van ilyen. Sőt, korához képest ügyes, hogy lépeget. A védőnőnk azt mondta, hogy jó, ha előbb kúszik-mászik, mint megy (gondolom mozgásfejlődés, meg koordináció szempontjából), de amit magától csinál, azzal nincs gond. Egyébként még attól, hogy felállt, és kapaszkodva lépeget, még elkezdhet kúszni is, ne aggódj.
2010. márc. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nyugodj meg! Az én lányom egy évesen ült fel, és utána mászott. Szépen csinálnak mindent a maguk tempójában.

Az utóbbi időkben azt mondják, ha a mászás kimarad, az tanulási nehézségeket okozhat. De sok gyerek azután kezd mászni, hogy már tipegni tud...

Tesóm egyáltalán nem mászott, és nincsenek tanulási nehézségei... :)

2010. márc. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 6 hónaposan felállt, de nem tudott még sem ülni sem mászni!!! Aztán lassan megtanulta, hogy az állásból nem eldőlünk mint a liszteszsák, hanem leülünk :) Mikor ez ment, elkezdett kapaszkodva oldalazni, mert az izgalmasabb volt, és csak ezután kezdett el mászni négykézláb, mikor rájött, hogy kapazskodással-oldalazással nem jut el az ágytól a szekrényig.. mondjuk nem tartott sokáig ez az időszak, 9 hónaposan elindult magától... Lehet a te kislányod is így lesz :) Nincs vele semmi baj, ne aggódj!
2010. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 9 hós koráig nem csinált semmit! Még nem is forgott!

Elvittük orvoshoz , ahol kiderült Axialis hypotóniája van. Nem komoly, tornára kelett járnunk és teljesen helyrejött! 1 hónap torna után már forgott, mászott!

De az baj ha se nem kúszik, se nem mászik! Az egyiket csinálnia kellene. Az nem baj ha nem kúszik csak mászik. Vagy fordítva!

Azért én elvinném orvoshoz a biztonság érdekében.

Ha bármi érdekel, nyugodtan írj privit!

2010. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!