Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves a fiam. Cumisüvegről...

2,5 éves a fiam. Cumisüvegről szoktatnám le, de hogyan?

Figyelt kérdés

Igazából sajnos ugy használja a cumisüveget mint más kisgyerek a cumit!

Gyönyörűen használja a poharat, de este, délután illetve nap közbe ha nézi a mesét akkor az kell neki!

Elalvásnál, egy üveg tejet vagy teát, vagy bármit (csak ne viz legyen!) megiszik. Meguntam, mert ezen felül is folyamatosan ott lóg a szájába. Egyik este 2 szer pisilt be, ugy hogy kétszer elötte ki is kéreckedett éjjel pisilni... (Lefekvés elött mindig megyünk pisilni) Már a fogai is nagyon csunyák, folyamatosan törnek le neki:(


Szóval most elvettem tőle a cumisüveget, éjjel felsirt hogy kell neki, kb 1 órát hisztizett érte és annyira belelohalta magát, ugyhogy adtam neki egy kis vizet a cumisüvegbe, csak nyugodjon le.

A kérdés az hogy fokozatosan vettétek el a gyermeketektől a cumit/cumisüveget, vagy egyből? Mennyi idő mig megszokta hogy nincs, illetve hogy ideje már elvenni ugye? Csak 2 és fél éves, nem kell már hogy ott logjon folyamatosan a szájába.


2013. júl. 26. 13:23
 1/2 anonim válasza:
Engem kiskoromba úgy szoktattak le erről, hogy a cumisüveg tetejét bekenték olyan étellel vagy valami mással (most hülyeséget fogok mondani pl: cukor, só) és azt adták a számba. Utána kivettem a számból mert utáltam azt az ízt. Ezt folyamatossan csinálták velem, így szoktattak le. Remélem hogy tudtam segíteni :)))
2013. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

mustár!

én a 18hós nagyfiam ugy szoktattam le a konfort cicizésről.

tejem már nem nagyon volt, napközben eszébe nem jutott h kérde, de alváskor...egész ebéd utáni alváskor és éjel rajtam akart lógni...ha nem kapta meg visitás. s én is inkább odaadtam h a nagytesot ne verje fel stb...

aztán megelégeltem mondo ha cirkusz lesz 2hétig az sem érdekel. bekentem mustárral, de elötte elmagyaráztam neki h nem jo, pfuuj, nem finom (amit egy 18hós már ismer s ért) de elkezedett sirni. odaadtam...2x megprobálta fintorgott elfordult s aludt. este ugyanez, mikor mondta h cici mondtam neki h tudod h nem jo,nem finom már, egyszer probálta meg majd elaludt. másnap már nem is kérte..ennyi volt :) meg is lepődtem, pedig nagyob függő volt.

nem drasztikus, nem viselte meg, semmi baja nem lesz a mustártól. (vagy lehet más is, citrom, só amit akarsz,de azért nem chili :D)

2013. júl. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!