Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha a gyerek naponta...

Normális ha a gyerek naponta összepisili magát a játszótéren, és néha be is kakál? Mindezt pelenka nélkül.

Figyelt kérdés

Én toleráns embernek tartom magam,és semmi bajom azzal ha ebben a melegben pelus nélkül vannak a gyerekek akiket éppen szoktatnak a szobatisztaságra! Pár "baleset" belefér,de azt hogy napi szinten összepisili a gyerek a homokozót vagy a csúszdát már gusztustalannak tartom.

Ma pedig kissé eldurrant az agyam mikor a 2,5körüli fiú bokáig szarosan jött oda az anyjához,és egy nagy adagot otthagyott a mászókák között ahol a lányom is játszott.


A gyerek anyja maga mondta hogy soha nem szól a fia ha pisilni/kakálni kell neki,de ő nem ad rá pelenkát had szokja!



2013. júl. 28. 22:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Biztos velem van a gond, de én nem viszem a gyerekeim nyilvános helyre meztelenül. Kivétel a strand, de még ott is kis bugyit adok rájuk. Nem csak azért mert "szemérmes" vagyok, hanem mert így nem kakilják össze a strandot, és a nuniba, fenekükbe sem megy bele mindenféle kosz amikor leülnek a földre, fűre, homokba stb...

2013. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Gatya és rövidnaci van a gyereken,csak pelenka nincs.
2013. júl. 29. 14:00
 13/16 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk pont az hozta meg a sikert, hogy 2 és fél évesen mindkét fiam volt annyira "hiú", vagy önérzetes, hogy nem akart nyilvános helyen koszos lenni, így én igenis levettem róluk a pelust, éjjel-nappal, mindenhol, amikor már hajlandóak voltak bilibe, wc-be pisilni. És ha akkor adod vissza rá néha-néha a pelust, igenis ártasz vele. A játszótéren sosem történt baleset, és amint hazaértünk (amíg még nem tudták, hogy tartsák vissza az utolsó 2 méteren :)) pisilték magukat össze. Kakibaleset nem volt, mire megértek idáig, már a kakinál láttam előre, fáj a pocak, olyankor gyorsan elfutottunk a wc-ig, legtöbbször kibírták. Na de visszakanyarodva a játszóhoz, felkészültem rá, hogy ilyen baleset éri őket, volt nálam egy egész csomag törlőkendő, papírbili, nejlonzacskók, váltóruha. Ha lepotyogott volna a kaki, odafutottam volna, fenéktörlés, átöltözés, kaki összeszedés lett volna. Kutyatulajdonos is voltam, tudom hogy kell diszkréten felszedni a földről, nyom nélkül. Csap is van a játszótéren, fertőtlenítő kendő is van nálam. Tisztább lett volna a csúszda, ha azt pisilte volna le, mint korábban volt, miután én letörlöm. :) Ha valaki ilyen mentalitással megy és felszedi a kisgyereke után, azért nem húznám a számat. Ez következetes, otthon is megcsinálod a gyerek után, amíg szoktatós, ezen túl kell esni. Nyilván ha nem takarítja össze valaki, azért nagyon haragudnék, az gusztustalan, ha otthagyja. De maga a történés nem gusztustalan ilyen értelemben, hanem meglehetősen természetes. Utána tenni kell dolgokat, nem mindenki vállalja be ezt, de nekem pl muszáj volt. Pont játszóterezős évszakokban lettek szobatisztuló-félben, nem szerettem volna, ha összezavarodnak, visszaesnek. Így pont jó volt, 2 hónap alatt eljutottunk odáig, hogy maguktól szóltak.
2013. júl. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Utolsó- szerintem Rád nem is lett volna kiakadva senki- mivel a kisfiaidnál már valóban kialakulóban volt a szobatisztaság, viszotn a szóban forgó kisfiunál nincs semmi jele.

Nekem az egyik fiam 2éves kora után magától lett szobatiszta éjjel-nappal, a másik viszont sokáig váratott magára. 2,5évesn gondoltam én is, hogy leveszem a pelenkát róla, majd egy-két napig öltöztetgetem és majd ráérez. Hát fenézett ráérezni. Próbálkoztunk 2hétig- mondtam, oké- elég volt. VIssza a pelenka. Semmi változás nem történt, reggel vagy napközben is pisilt bilibe, ha ráültettem, de semmiért nem szólt. Ez ment 4hónapig. Utána újra levettem a pelenkát, már április volt- kezdett melegedni az idő is. Ugyanez eljátszódott újra, két hét után feladtam újra. Folytatódott a pelenkás kor- és akkor eldöntöttem, hogy türelmesebb leszek- bár nehéz volt, hiszen már majdnem három éves volt a gyerek. 2év11hónaposan szólt először, hogy pisilnie kell- onnantól sikerült a pisi a wc-be nem úgy, hogy én hordtam-vittem, hanem akkor mentünk, ha ő szólt. Viszont a pelenka még mindig maradt, mert a kakinál nem szólt. Kezdte unni- meg reklamálni, hogy nem kell neki. MOndtam is, hogy akkor nem lesz, ha szólsz, ha kakilni kell. 3éves kora előtt 1nappal szólt!! Azóta éjjel-nappal szobatiszta, és összesen 1x pisilt be éjszaka, amikor délután nagyon sok dinnyét evett.

Nálam nem zavarta meg a gyerket, hogy visszakapta a pelenkát- ő későn ért meg rá, hogy szobatiszta legyen. Kivárt vele, viszont stabilan szobatiszta lett.

2013. júl. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom,de én addig nem vittem pelenka nélkül a lányom közösségbe amíg nem szólt magától! Nem azt mondom hogy 100%-ig szobatiszta volt,de már legalább jelzett előtte.

Ennél a kisfiúnál még semmi jel sincs. Azért teljesen más az ha egy gyerek néha bepisil a játszón és más ha napi szinten. És szerintem nem kéne addig kivinni a gyereket amíg nem kakált. Itt a kicsikre gondolok akik még nem tudják visszatartani,ha fontos dolog van akkor adni kell rá pelenkát. Az hogy összezavarja butaság! A lányomra is adtam amíg nem volt teljesen szobatiszta ha mentünk valahová,otthon nem kapott pelust.


Azért gondoljunk már bele mi volna ha mindenki úgy gondolkozna mint ez az anyuka?! Tele lenne a játszótér pisis/kakás gyerekekkel! Egymás fekáliájában tapicskolnának?! Hő ő megteheti más miért nem? Azért ez nem így működik!!!

2013. júl. 30. 14:00
 16/16 anonim ***** válasza:
Én adnék rá bugyipelenkát amig 100 % nem szobatiszta éjel napal
2013. júl. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!