Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Láthatás kikényszeritése ha a...

Szabóméhészet kérdése:

Láthatás kikényszeritése ha a gyerek nem akarja látni az apját, hogy zajlik, történt e már ilyen valakivel?

Figyelt kérdés

A hugom 7éves kislánya 5éves 2hetenkénti láthatás után novemberben úgy döntött hogy nem óhajt az apjával menni láthatásra.Birósági itélet ide vagy oda,igy döntött.Korához képest értelmesebb gyerekről van szó.

A gyámügy "természetesen" a szokásos szöveggel jön,hogy az anyuka biztos az apja ellen nevelte,holott ebből semmi sem igaz.

Az apja ezt nem hajlandó tudomásulvenni,hogy valamit novemberben eltolt(kiabált,durva hangnemű volt vele az elmondása szerint),és mig a kisgyerek nem ad neki szabad jelzést,addig nem óhajt láthatásra menni.

Ha minden kötél szakad hogy fogja elvinni az apja a gyerekét akarata ellenére? Bilincsbe verve vagy rabláncon?



2013. júl. 29. 14:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%

Olyan nincs, hogy nem akarja látni. Gyerek kiskorú így azt kell csinál amit a szülei mondanak. Iskolába is kell mennie attól,hogy nem akar majd minden nap menni.

Apa feljelentést tesz a gyámügyűn minden elmaradt láthatás után és az anya kap egy szép nagy pénzbírságot. Utána meg indíthat gyerekelhelyezés változtatására pert láthatás akadályozása miatt.

2013. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Na igen ez a hivatalos verzió az "olyan nincs".


Csak jelen esetben ezt felülirja egy ember döntése,egy gyereké,hogy márpedig nem megy.


Tehát hogy fognak oda kényszeriteni egy 7éves gyereket az apjához úgy,hogy már a közelgő láthatási nap hetén retteg,fél,hogy elviszi az apja arra a napra?


Hangfelvétel,videofelvétel van róla,az apjának a gyerek a gyámügyön kerekperec megmondta hogy "apa félek tőled,nem akarok hozzád menni 2hetente szombaton"


Nos hogy fogják elvinni?

2013. júl. 29. 14:16
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Oda megy és ha megy a gyerek kihívja a rendőrséget vagy feljelentést tesz a gyámügyön.

Az anyának kellene bátorítani,hogy akarjon menni.

2013. júl. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

A láthatás nincs akadályozva.Ide jön az apja és a gyerek nem hajlandó kimenni sem.Üvölt,ordit,sir hogy nem hajlandó menni.

Ismétlem: 5évig rendesen elment az apjával 2hetente szombaton.Abból se volt gond ha arra a szombatra program volt,el volt cserélve a nap.

A gond novemberben volt,mikor úgy jött haza láthatásról a kislány hogy többet nem akar menni az apjához.

Ront a helyzeten hogy epilepsziával született,és az elmúlt 6hónapban már több rosszulléte volt visszavezethető a láthatási héten előtörő idegességére,kórházban is volt már emiatt többször.


Az esetleges apához elhelyezés(nem fog megtörténni,az apa 5év alatt 3pert bukott már el ilyen kisérlettel,a biróság a nagyobbik gyereket adta neki anno,és a biróság A-tól Z-ig kivizsgálta már az egészet,a status quo marad,nem itélik az apjának) pedig még jobban tönkretenné,hiszen kiragadná a megszokott környezetéből.


Nonszensz is lenne,láthatásra se akar menni,nem hogy még az apjával lakni! :))))))

2013. júl. 29. 14:24
 5/32 A kérdező kommentje:

Bátoritani? Ahogy meghallja az apja nevét,illetve hogy mennie kéne 2hetente szombaton már üvölt.


A gyámügy is ezzel a maszlaggal jön hogy bátoritani,meg anya kötelessége...


De arra a mai napig nincs válasz hogy mi történt novemberben ami a gyerekből igy kiváltotta az apja gyülöletét.A kiabálásról tudunk,ennyit elárult a kisgyerek.

2013. júl. 29. 14:26
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Hiába a láthatás az apa joga, amit sem a kislány sem senki nem korlátozhatja.

Van esze tesz érte.

2013. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Nos hogy fogják kivinni a gyereket a kapuba az apjához?


Idejön az apja,a gyerek nem jön ki.

Erre az apja hivja a gyámügyet és a rendőrséget és a gyereket kiviszik mint sintérek a kutyát vagy hogy?

2013. júl. 29. 14:31
 8/32 anonim ***** válasza:

Na ez engem is nagyon érdekelne! Mert a gyámügyes szöveget már én is unom. De gondolom azok a hozzászólók nem voltak még ilyen helyzetben akik ezeket nyomják:))

Az én kislányom 3 éves, elméletileg már elvihetné az apja két hetente két napra, viszont nem hajlandó vele elmenni! Másfél éve látogatja, addig nem is érdekelte, most meg vinné, de a gyerek nem akar menni vele. A nagyszüleit kétszer látta, és már azok is vinni akarták. Idegenek, nem is ismeri őket a gyerek, ők sem a gyereket. Mit akarnak az ilyen emberek?? Eddig meg nem is érdekelte őket az unoka, csak miután betöltötte a hármat. Eddig hiába hívtam őket, hogy látogassák, negatívan álltak mindenhez. Pffffff

2013. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Tavaly Veszprém megyében történt egy eset.Két 10-12éves lány volt az érintett,az anyjuk akarta érvényesiteni a láthatási jogát.

Ment a hercehurca,már birósági végrehajtó jött!!! Hogy kikényszeritse a láthatást.Nem sikerült.

Rá pár hétre másik végrehajtó jött,a lányok megszöktek.

Újabb pár hét múlva megint másik végrehajtó jött volna,de visszamondta az ügyet erkölcsi,etikai okokra,embertelenségre hivatkozva.

2013. júl. 29. 14:49
 10/32 anonim ***** válasza:
Érdekes... én is erre vagyok kíváncsi, hogy majd mit tesz az apja, ha továbbra sem akar menni a gyerek. Volt már régebben, hogy kicsit elvitte, mert én megengedném, de kisgyerek, most mit csináljak?? Én sem adom a kezébe sírva, hogy na vigyed!!! A gyámügy meg egy nagy kalap sz@rt se ér...
2013. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!