Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyereked mennyire...

2,5 éves gyereked mennyire szeret fogat mosni? Hányszor mostok egy nap fogat? Hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Milyen fogkrémet használtok?

2013. júl. 31. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

2 évesem van, szeret fogat mosni, már hónapok óta kinn az összes foga. Általában este mosom neki, de van, hogy a délutáni alvás előtt is. Csak Elmexet használok.

Együtt mossuk a 2 gyerek fogát (4 éves a nagyobb), imádja utánozni a kicsi :)

2013. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kétszer mosunk, reggel és este. Először megmosom neki én,utána hagyom, hogy ő is megmossa. Elmexet használunk. Nem tudom van-e a fogkrémhez köze, de az első gyerekkel is csak elmexet használtam, 12 éves elmúlt és egyetlen lyukas foga sincs.
2013. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kb. 2 éves korától kétszer mosom/mossa a fogát. Amíg nem köpte ki a fogkrémet, addig Nenedent fogkrémet vettem, most már a Gabi 0-7 éves epres (vagy málnás?) fogkrémét használja. Ez kb. 3 hete van. Megmosom neki először én, utána odaadom a fogkefét és ő is végig dörzsöli. Szereti a fogmosást :-)


3 éves múlt a kislányom

2013. júl. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mi 1x, jobb esetben 2x mossuk. Eddig Nenedentel, most Colgetet vettem, de áttérek az Elmexre. Viszont, nem szeret fogat mosni, kint van már rég az összes foga, de egy tortúra a fogmosás, pedig minket lát fogat mosni, napi 4x is. Először én mosom, utána odaadom Neki, mossa Ő. A játékai is mosnak fogat. :)
2013. júl. 31. 23:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2-szer mos fogat. Reggel meg este. En is jol atmosom neki aztan odaadom neki es o is magmossa a maga modjan. Mi aquafresh fgokremet hasznalunk 0-3 eves korig. De lehet minden orszagba mas fajtak vannak (mi Angliaban elunk es kaptunk egy tubussal a korhazba szuleskor a csomagba es azota is ilyet veszek mert bevallt. Nem is nezegettem milyenek vannak).
2013. aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sok múlik a fogkrémen. Lányom csak a málnásat szereti. Van mentolos is, de azt nem használja. Próbálj meg krémet váltani.


2,5 éves kislány anyukája

2013. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A kisfiam most 3 éves, kb. 2 éves korától rendszeresen, egyre inkább önállóan mos fogat.

Az elején nálunk is nenedent és elmex volt, most éppen a 2-6 éveseknek való egérkés signal van.

Alapvetően szeret fogat mosni, ugyanúgy a rutin része, mint a fürdés vagy a kézmosás. Ezt látta a családban, ezt szokta meg.


Reggel és este együtt mosunk fogat, mindig is hagytam, hogy egyedül próbálkozzon, sikáljon, gyakoroljon, aztán a végén mindig átmosom, főleg a felső fogak és a hátsó fogak miatt, mert ott azért még nincs alaposság, illetve ugye ehhez ügyes kézmozgás kell, ami ilyen korban még alakul.

Ínynél "kitörölni" és a nyelvét "lesöprögetni" pl. nagyon szeret, fogkrémet kiköpni meg vízzel öblögetni mostanában tanult meg normálisan.


Mivel ő még alszik délután, ezért alapvető nálunk, hogy ebéd után, alvás előtt is fogat most (bölcsődében is, mert ezt direkt kértem, illetve ő is megy magától és kéri, csinálja). Így naponta 3* mos fogat, bár a bölcsődés valószínűleg közel sem alapos fogmosás (nem hiszem, hogy segítenek neki)- ha hétvégén itthon van, akkor együtt megyünk az ebéd utáni fogmosásra is, hogy ez is rögzüljön valamennyire.


Szép napot.

2013. aug. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó ez jól hangzik. Bár azon mosolyogtam, h ezt látja otthon. Nálunk is ezt látja...mégsem rögzült, amióta kibújt az első fogacska, mosom, már ez a kb 10 fogkeféje :). Nem szeret, kezet sem mosni, fürdeni sem. :( pedig, esküszöm látja tőlünk, ha elindulunk otthonról, akkor is mosunk fogat.
2013. aug. 1. 14:00
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


az utolsó vagyok.

Nem gúnyból írtam- nálunk bejön a példamutatás, ilyen típusú a kisfiam. Másnak lehet, hogy nem, mert másra fogékonyabb a gyermeke. Nálunk pl. a bábozás nem jönne be, amit itt valaki írt, erre még egyáltalán nem vevő a fiam.

Az "ezt látja" még arra is vonatkozott, hogy nálunk valóban együtt mossuk meg a fogunkat reggel induláskor: ő is ott sikál meg én is a csapnál- ettől nagyon büszke magára, hogy együtt csináljuk :)

2013. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

napok óta figyelem a kérdést és csak ámulok,hogy mindenkinek milyen jó gyereke van és vígan mossa fogacskáját!

Az én 3 éves fiam is utál mosni fogat,kezet mosni,arcot mosni reggelente stb!Pedig tőlünk látja,hogy mossuk,sőt este együtt fürdünk a kádban és akkor én is megmosom az enyém de ő akkor is csak nagy cívódások árán mossa meg!Látom rajta hogy nem érdekli,inkább játszana tovább!

Ez van majd hátha idővel meg szereti addig meg marad a civakodás a fogmosás előtt!

2013. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!