Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Na ezt ti hogy kezelnétek le?

Na ezt ti hogy kezelnétek le?

Figyelt kérdés

Testvéremék kaptak egy cicát kb 1 hónapja (valaki ajándékba vitte kérdezés nélkül ők meg nem akartak szerintem kellemetlen helyzetet, így elfogadták, gondolván, hogy majd odaadják másnak).Van 2 kisfiuk, 6 éves a nagyobbik.

Megszerették a cicát, de mivel a kicsi (2 éves) még nem tud vele bánni, hiába mondják neki, hogy ne nyúzza, ráadásul napokon belül érkezik egy kisbaba a családba elhatározták, hogy elajándékozzák a cicát.Ezt elmagyarázták a gyerekeknek is, hogy miért nem tarthatják meg, úgy tűnt megérti a nagyobbik gyerek.

Közben a napokban nyitva maradt náluk az ajtó és a cica kiszökött (hogy szándékosan hagyták-e nyitva az ajtót vagy nem, nem tudom, de én úgy tudom már megvolt a gazdája akinek adni akarták).

A földszinten lévő roma házaspár és x gyereke befogadta a cicát, 2-3 napja nem is látták bátyámék.

Ma a nagyobbik fiú észrevette a cicát náluk a nyitott ablakon eresztül és szólt a kislányoknak, hogy az a cica márpedig az övék és kéri vissza (annak ellenére, hogy a tesóm-az apja-elmondta neki, h ne kérje el, haza a cica már úgysem jöhetne, ha befogadták hát befogadták, biztos megszerették már az ottani gyerekek).Ettől függetlenül a kisfiú míg az apja beszélgetett egy szomszéddal odaszaladt és elkérte a cicát, majd felvitte az emeletre mire az apja utolérte volna.(Persze a sógornőm, aki napokon belül szül ki is akadt, hogy már ki tudja hol volt a cica és milyen betegséget szedhetett össze, ő meg amúgy is veszélyeztetett terhes és most mi legyen).Semmiképp nem akarják megtartani a cicát, de nagyon különbözőképp reagáltak a gyerekkel szemben is és a kérdést illetően is a dologra (tesóm hirtelen haragúbb, nagyon csúnyán leteremtette a kisfiút, míg sógornőm próbálta higgadtan kezelni a helyzetet).

Ti hogyan reagálnátok a gyermek irányában illetve a cica-ügyben mit tennétek?Érdekelnek a vélemények.Nekem is megvan a sajátom, de lehet én gondolkozok hülyén, gondoltam kikérem több ember véleményét.Köszi a válaszokat.



2013. aug. 1. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Testvéred mi jogon teremtette le a kisfiút? Ő még gyerek nem érti a dolgokat csak hogy szereti azt a cicát. Ha a felnőttekben nem volt annyi gerinc hogy visszautasítsák amikor kapták, most ne a gyereken vezessék le.
2013. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Állítólag az volt inkáb a baja, hogy nem fogadott szót.Ő megmondta, hogy ne menjen oda (és állítólag előre meg is beszélte vele, hogy a cica miért nem maradhat) ennek ellenére a kissrác mégis "kicselezve" az ellenkezőjét csinálta.Nem tudom én hogy reagáltam volna le a helyében, de biztos nem ilyen keményen.
2013. aug. 1. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Mégis mit vár egy 6 évestől? Inkább szálljon magába, ezt ők rontották el.
2013. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul tettem fel a konkrét kérdést, de azon felül, hogy leírjátok a véleményeteket érdekelne ti hogyan oldanátok meg ezt a helzetet, mind a cica, mind a szomszéd, mind a gyerek szempontjából...Köszönöm annak aki ezekre is válaszol.
2013. aug. 1. 20:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyi a kérdés, hogy tényleg megvan-e a gazdája. Ha nincs, akkor meg az, hogy a másik családnál jó helyen lenne-e. Én semmiképp sem tartanám meg, ezek függvényében döntenék. De mivel a cica már újból a tesódéknál van (most tök mindegy, hogy miért), inkább odaadnám annak, akivel megbeszéltem, hogy a gazdija lesz. A gyerekeknek pedig szépen elmondanám, hogy miért lesz ez így. Ha mégsincs gazdája, akkor elmagyaráznám az egész szitut a szomszédnak, elnézést kérnék, és visszaadnám.
2013. aug. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Alapból nem értem miért ne lehetne náluk cica. Persze, amikor én terhes voltam, tőlem is kérdezgették ismerősök, hogy mi lesz a cicával, eleinte nem is értettem a kérdést. Mi lenne, természetesen maradt. A gyerek pedig szépen megtanulja, hogy kell vele bánni. Egyébként, a szülők nagyon elrontották, ha nem akarok cicát nem fogadom el és kész! Oldja meg az, aki hozta ajándékba kérdezés nélkül. Nyilván a 6 évessel nem lehet megértetni, hogy eddig itt lehetett a cica, akkor most miért a szomszédnál van. Ha már újra náluk van a cica, inkábba dják annak, akinek eredetileg akarták, így nem kell a kisgyereknek mindig látnia, hogy másnál van.
2013. aug. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elmagyaráznám megint a kisfiúnak, hogy miért nem lehet ott a cica és vissza vinném a szomszédnak (esetleg meg is koszonném,hogy befogadták)


28 hkm

2013. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg beszélném a szomszéddal,ha jó a viszonyotok,hogy néha had mennyen át játszani a kisfiú a cicával,a kisgyereknek meg meg kel magyarázni,hogy csak a szomszédnál játszhat vele,de haza nem viheti.Biztos megérti,de amúgy egy macskától semmi baja nem lesz egy kisgyereknek a mi időnkbe nem is tudtuk azokat a hülyeségeket,hogy a macska betegségeket terjeszt csak játszottunk velük és mégis felnőttünk egészségesen!!Sőt erősebb lett az immunrendszerünk,mint a mostani gyerekeké akiket minden elöl elzárnak!!!
2013. aug. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!