Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elmondanád a véleményed?...

Elmondanád a véleményed? (Junior tejital vagy tápszer vagy tej)?

Figyelt kérdés

2 éves fiamnak nem szeretnék még tejet adni (tejfehérje allergia gyanús volt 5 hónaposan,most fokozatosan szoktatjuk a tejtermékekhez azzal semmi gondja, sőt tejjel készült ételeket is kap,néha belekanalaz a kakaómba,de az esti tejitalt nem szeretném még kiváltani tehéntejjel) és én Junior tejitalt adok neki, de mindig veszek "tartalékba" 3-as tápszert is,így néha ha elfogy a tejital azt kap.Barátnőm szerint nem jó neki,mert nem a korának megfelelő a védőnő szerint pedig a 3-as tápszer ugyanolyan jó lehet neki mint a tejital, max néhány vitamin adagban térnek el ezt kell jól megnézni és választani. Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, illetve hogy ki mit ad 2 éves gyermekének aki még nem szeretne tejet adni neki.

Természetesen azoknak az anyukáknak a véleménye is érdekel akik már tejet adnak!

Nagyon köszönöm!


2013. aug. 3. 23:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Én ugyan már egy évesen tejet adtam a lányomnak (védőnőnk tanácsára, és mert nem volt semmiféle allergiája), de úgy érzem, most is a védőnődre hallgatnék. Gyakorlatilag 2 éves, már mindent evő gyermekről van szó, és szerintem is nagyjából mindegy ez esetben, hogy tejital, vagy 3-as tápszer. Én akár felváltva is adnám neki :)
2013. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A tejital is tejből készül, tehát tejallergia szempontjából mindegy, melyiket adod. A tejital előnye, hogy nem romlik meg olyan gyorsan, és tartalmaz sokféle vitamint, ásványi anyagot. A nagyobbik fiam 1 éves korától 2,5 éves koráig reggelente tejitalt ivott, most viszont már házi tejet (3 éves), és mellé kap vitamint. A kisebbik sajnos tejérzékeny, úgyhogy marad még a speckó tápszer (11 hós), amíg fel lehet íratni, utána majd inkább gyümölcslevet vagy teát fog inni.
2013. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon le leszek pontozva a válaszomért, de leírom :-).


Kislányom 3 éves múlt és reggel még 180 ml, Nestlé tejitalt iszik. Kis súlyú és úgy vagyok vele, amíg megissza, adom neki. Iszik tehéntejet is, mindent már, de ez valahogy megmaradt és amíg szereti, én hagyom.

2013. aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kislányom 2 éves koráig kapot fogyasztásra kész tápszert ,imádta ,utána már rendes tejböl kap kakaot .de csak este .
2013. aug. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tej allergiás lenne, a tápszertől /tejitaltól is menne a hasa, a tejtermékek is kiűtnék.

Ha most a tejtermékektől nincs baja, akkor felesleges a táp, tejitalt, hisz nem allergiás a tejtermékekre, nincs tőle baja!

Lányomat 9 hónaposan kiütötte minden tejes dolog, nem is adtam semmi tejeset neki. 14 hónaposan vendégségben kérte a joghurtot, megette, s semmi baja nem lett, na akkor elkezdtem adni neki joghurtot túrót, pudingot... Reggel este tejet!

2013. aug. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen tudom,hogy a tápszer vagy a tejital is tejből készül:)

Mégis lehet, hogy azért ragaszkodom a tejitalhoz+tápszerhez mert a koncentrált tejtől tartok.

Orvos szerint a tejkészítmények és a tej merőben más tejfehérje összetételű csak azért, mert a feldolgozás (hőkezelés során) attól függően mi készül belőle, a tejfehérje hidrolizálódik így könnyebb megemészteni.

Na, de nem menjünk bele, nem ezért tettem fel a kérdést,igazából hogy tej vagy tápszer, hanem hogy tejital vagy tápszer :)

Köszönöm a véleményeteket!

2013. aug. 4. 10:29
 7/12 A kérdező kommentje:

És várok még többet:)

Tejital v 3-as tápszer?

2013. aug. 4. 10:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Tejital
2013. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Az én kislányom 21 hónapos, és felváltva veszem neki. 2-es, 3-as kódút és tejitalt. Némileg eltér az összetétele, de ha bármelyiket is nézed, tele vannak vitaminokkal, stb, míg a mai tejek értéke általában 0. Legalábbis az én szempontomból, azoké, amik számításba jöhetnek. Nem adnék még neki nyers tejet se forralva, se sehogy. A boltiak meg tele vannak antibiotikum, és ösztrogén maradványokkal. Lehet, hogy sokan mű dolognak tartják, de szerintem az a lényeg, hogy Te meg vagy elégedve vele, és jól fejlődik, egészséges a gyermeked.
2013. aug. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 3-as tápszer teljesen jó, akárcsak a tejital- szerinem mindegy melyiket adod neki.

Én is felváltva adom a legkisebbemnek, 3fiam van, én is csak 3éves kor után adtam a két nagyobbiknak is tejet.

A kicsivel is pont így fogok tenni- amelyik 2-3as tápi vagy tejital le van akciózva, azt veszek neki, mivel szerencsére, amiket eddig próbáltunk mind ízlett, nem válogatós!!!

:)

2013. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!