Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá 17 hós...

Hogyan vegyem rá 17 hós kisfiamat a kanállal és villával való étkezésre?

Figyelt kérdés

Hiába adom neki az evőeszközt ledobja és kézzel eszik.

Már segítettem neki és mutattam is hogyan kell enni evőeszközzel,de nem érdekli.


2013. aug. 8. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

Sokkal korábban kellett volna adnod neki kanalat, mindjárt, amikor kezdted a hozzátáplálást. Akkor ugyan még nem evett volna vele rendesen, de megszokta volna, hogy próbálkozik vele.

Mostmár kényelmes lett, egyszerübb ha te eteted, ezért nem is kisérletezik vele.


Most már több szigorral lehet csak rászoktatni: egyrészt NE etesd, hanem neki kelljen ennie, másrészt elöre mondd meg, hogy kézzel NEM lehet enni, harmadszor, ha ledobja a kanalat (mert villát egyelöre értelmetlen adni neki) és kézzel akar enni, vedd el elöle az ételt. Ilyekor 5-10 perc múlva még EGYSZER odaadhatod neki, hogy eszik-e rendesen, ha nem, akkor várd ki a következö evési idöt.

NEM fog éhenhalni, és rövidesen megtanul rendesen enni.

2013. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Eddig hogy etettek? Etetted? Ha korábban adtál a kezébe kanalat próbálkozott saját maga enni vele?

Én a fiamat etettem. Mikor elkezdtük a hozzátáplálást nem sokkal később ő is kapott kanalat, de a hadonászáson meg a bohóckodáson kívül nem volt jó semmire. Ha nem volt nála semmi, szépen evett, etettem. Közel két éves volt, amikor egyik nap kivette a kezemből a villát, és elkezdett önállóan enni. Teljesen jól eszik azóta kanállal és villával, sőt már kéri a kis kését is, mert ugye a nagyok azzal esznek (ezt csak fogja a másik kezében).

Szerintem itt is kell, hogy megérjen a dologra. Egyetek együtt, hogy lássa, ti is evőeszközzel esztek.

2013. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem dől össze a világ. Kezd el mutogatni neki az evőeszközöket, milyen szép színes, hogy kell vele enni, mama és papa is ezt teszi stb. Valahogyan fel kell kelteni az érdeklődését. Ha nem megy, hát nem megy. Majd eljön az az idő, amikor megérik rá. Emiatt egyáltalán ne aggódj, nem olyan drasztikus ez a helyzet, mint ahogy egyesek lefestik. Az én másfél évesem most kezd el érdeklődni az evőeszköz iránt...
2013. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gabszem ***** válasza:
kislányom 18 hós és ő se tud evőeszközzel enni, nem tragédia, ők még kicsit szerintem ehhez, nincs még olyan kézügyességük. A villával kezd egész ügyesen bánni, de a kanalat csak beledugdossa az ételbe és lenyalja.
2013. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sehogy.


Add neki oda az evőeszközt, és etesd közben te. Ha bölcsis lesz, ott pikk-pakk meg fogja tanulni, egyébként pedig bőven van időtök. Az én kislányom 3 éves, én nem tanítgattam az önálló evésre, mégis 2,5 éves kora körül elkezdett egyedül próbálkozni, és most már nagyon ügyesen eszik kanállal.


Eljön az ideje egyébként magától is, a lehetőséget add meg neki, de ne ijedj meg, ha nem érdekli. Nem láttál még egészséges kiskamaszt vagy 18 évest, akit az anyukája etet, gondolom. :-)

2013. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vegyetek neki valami jópofa evőeszközt. A mi lányunk azóta hajlandó egyáltalán megfogni az evőeszközt, hogy vettünk neki Micimackósat. Az evés még nem nagyon megy, csak nézegeti, mutogatja rajta a képeket és hadonászik vele, meg néha belemártja az ételbe és egy-egy falatot eszik vele. A sima evőeszköz őt sem érdekelte, a micimackósat viszont mindig kéri, és szívesen eszik vele.
2013. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

úgy írod, mintha már el lenne bármivel is késve. Meg a sok hozzászólót sem értem. Jó, hogy nem várjuk el, hogy egy 17 hónapos késsel-villával egyen, netán kristálypohárból igyon, és utána megtörölje a száját!!!


Ennyi idős korban még bőven elég, ha néha meg akarja fogni a kanalat, és próbálkozik az egyedül evéssel. Én legfeljebb műanyag kanalat adok a 19 hónapos kisfiam kezébe, de még nem tudja vele felszedni az ételt, csak túrja. Szoktam segíteni neki úgy, hogy egy másik kanállal rátolom az ételt az ő kis kanalára, és hagyom, hogy egyedül tegye a szájáda, de így is sokszor leesik a falat.

Szerintem ne erőltessed még. Legyen kéznél az evőeszköz, vagy etessed kanállal, aztán majd egyszer csak érdekelni fogja a dolog.

2013. aug. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!