Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudom leszoktatni a...

Hogyan tudom leszoktatni a kisfiamat, hogy a játszótéren kavicsot akarjon a szájába venni?

Figyelt kérdés

13hós a kisfiam és a környékünkön szinte az összes játszótér alapja a sóder és még a homokozó is tele van vele.Ő meg marékszámra akarja a kavicsot bevenni a szájába.Már félek lemenni vele a játszótérre, mert másról sem szól csak arról hogy kavicsot akar enni...:(Próbálom elterelni a figyelmét, de nehéz, mert még nem tud önállóan menni, és ha nem kavics akkor valami mást akar bevenni.Gondolom ez a kor sajátossága..vagy nem?Ha igen meddig tart ez náluk?Vagy van valakinek módszere rá?

Köszi előre is.



2013. máj. 28. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha első gyerek, és nem muszáj a játszóra menni amúgy is, akkor én nem mennék.

Maximum hintázik picit, aztán irány tovább.

Inkább séta, vagy ha más helyen ki tudod engedni, akkor ott.

Akár egy hónap múlva már lehet hogy nem fogja érdekelni.

Gyereke válogatja, nem mind egyforma. Van, amelyik homokot akar enni. :o(

2013. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez legtöbb gyereknél előfordul ebben a korban (nálunk is ez volt)De hidd el egyik napról a másikra magától leszokik róla.
2013. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 15 hónapos, és a kavicsokon kívül a kupakokat is szereti megenni (főleg a hajléktalanok által elhajigált röviditalos kupakokat). Én bizony cumit adok a szájába induláskor, mert akkor nem tesz bele mást. Meg lehet kövezni érte...
2013. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Cumival én is próbáltam, de eldobja, ha lát valami érdekesebbet,amit szájba lehet venni:)
2013. máj. 28. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elszomorítani, de a kisfiam 21 hós és még mindig mindent meg akar kóstolni :(
2013. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!