Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kb milyen értékben kap/nak...

Kb milyen értékben kap/nak tőletek ajándékot a gyerek/ek szülinapra?

Figyelt kérdés
(Anyukám megszólt, és ez nagyon rosszul esett)
2013. aug. 12. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon változó, attól függ mikor mit szeretne, mi tetszik neki. Azért a határ nem a csillagos ég. Mivel keresztgyerek is van és saját is na meg uncsitesók (3-6 éves korig bezárólag és 4-en vannak)így max a 10 ezer fejenként, de mondom függ attól, hogy ki mire feni a fogát. PÁr ezer forinton nem múlik, de ha tényleg nagyobb dolgot szeretnének akkor arra többen dobjuk össze a pénzt.

2013. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Születésnap és karácsony a két legdràgàbb: 2 fiam van ( 6/8 évesek) nem számolva a bulit és a kellékeket plusz kaja torta, most ment el 47 ezer forint ajándékra a 8 évesnek. Miért anyud mennyit szánt rád?
2013. aug. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Fiam egy 11 ezer forintos játékot nézett ki, azt meg fogja kapni, de mást nem veszek. Csak a nagyik.
2013. aug. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Változó. Attól függ hogy hány eves - 3,6 eves korában nagyobb értéket kapott es 10 évesen is igy lesz. Átlagosan 5-6000 forint szokott lenni. 3 évesen huszonezres babát kapott, hat évesen trambulint, tíz évesen számítógépet fog kapni. Az ajande mindig függ a anyagi helyzettől, a korától es a vagyaitol. D semmiképpen nem attól, hogy másnak mi a véleménye róla.
2013. aug. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem kell anyukádra hallgatni ,mindenki annyiért vesz ajándékot amennyiért tud ,vagy akar ,lényeg hogy szeretetböl adjuk.

kislányom 3 szülinapjára fa futobiciklit kapott 7000ft volt ,nagymamája ruhát vett neki .

nagyfiam 11 szülinapjára 2 könyvet kapott mert azt szeretett volna ,nagymamája meg vett neki egy mobilt mert azt is szeretett volna.

nálunk mindig az adott anyagi helyzet dönt ,illetve kívánság mennyibe kerül .

2013. aug. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
1-2 ezer, több nem jut, de a boldogság nem ezen múlik, így nem bánom.
2013. aug. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Két gyerkőcöm van, nemsoká és 3,5 évesek, elég vacak az anyagi helyzetünk, ezért mindig tartalékolok és tologatom a forintokat, hogy valami olyat kaphassanak, aminek tudom, hogy nagy valószínűség szerint örülni fognak és sokáig játszanak majd vele jókat.

Szerencsére mindennek tudnak örülni, persze azért igyekszem tényleg a szívük vágyát eltalálni, gyakran én magam is készítek valami egyedi dolgot is, és az is jellemző, hogy valami élményt is "kapnak", nálunk nem sok pénz jut kikapcsolódásra, ezért pl az állatkertezést vagy hasonlókat az ünnepeikhez szoktam időzíteni.

Általában kb 50001 ft értékű a tárgyi ajándék, meg az élményezés kettejüknek, na meg itthon szülinapozás a családdal, és az oviba is szoktunk vinni ezt-azt mert itt ez a szokás. A tortákat én csinálom + sk házi szörp, de akkor is egy vagyonban van az egész a mi adottságainkhoz mérten. Eddig mindig megoldottam, a boldogságuk, örömük, csillogó szemük és a sokáig felemlegetett élmények mindig adta kannyi erőt hogy valahogy a következőre is összehozzam mindezt.

Ám most a lányom közelgő 5. szülinapjára nem megy. Így is eléggé bánt, de anyukám leszólása még keserűbbé teszi ez egészet, mintha az ajándék értéke mutatná a gyerek iránti szeretetemet - illetve ez esetben az ajándék silány értéke minősítené az érzéseimet is.

Jelenleg amúgy egy kb 3000-3500 ft -os LEGO készletet kap, mert van már legonk(z én régijeim), imád vele játszani és tudom, hogy nagyon fog örülni ennek, mert királylány is van benne meg szép lovacska. Kap mellé egy hellokity-s pólót amit én díszítek ki strasszkövekkel, meg a kívánsága szerinti tortát. de nem lesz nagy kiruccanás, állatkert vagy hasonló, hanem a parkba tervezek egy nagy kincskeresést (gyártok ajándékokat rejtő köveket meg térképet stb) . Szerintem élvezni fogják az öcsével és ilyen piknikes szülinapjuk még nem volt.

2013. aug. 13. 09:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Szerintem tök jó dolgokat találtál ki. Anyukádnak meg nem leszólnia kellene, hanem azt mondania, hogy "na lányom fogjunk össze és együtt lepjük meg a lányodat" aki az ő unokája is!! Találjunk ki valamit együtt.

Nálunk például Karácsonyra is nem egy nagyobb értékesebb dolgot szoktak kapni, hanem több apróbbat, hogy még tovább tartson a bontogatás, az élmény. De ebben benne vannak a hasznos dolgok is , mint a zokni, harisnya, pizsi, kis nasi, gyümölcs, játék és ugyanúgy örülnek a becsomagolt túró rudinak is mint az új játéknak hiába kapnak egy átlagos napon is rudit ha kérnek. Nyilván ahogy nőnek úgy csökken majd az ajándékok száma és megyünk át az értékesebb dolgok felé.


Nagyon nem értem Anyukádat még mindig! Hihetetlen, hogy ennyire lelkiismeret furdalást csinál neked, mintha nem tudná, hogy amúgy is őrlődsz, mert most nem telik úgy ahogy szeretnéd!!! De hidd el a gyerekek a kincskeresésnek nagyon fognak örülni, kiindulva abból, hogy nálunk is napokig/hetekig emlegetik a Húsvéti keresgélést amit a kertben és a házban egyaránt eldugdos a nyuszi.

2013. aug. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3 vagyok

a nagyi inkább segitene nektek ,mint hogy bánt téged.amit te kitaláltál az nagyon szuper szülinap lesz .

2013. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Három fiunk nőtt fel ( a legkisebb 16 ) ilyen szintű, vagy még apróbb ajándékokkal. De mindig volt torta, köszöntő ének, mesélés, közös játék.

Hidd el boldog voltam, amikor kamaszként nem apa-anya pénzéből buliztak, hanem megkeresték a saját izgalmas-túrázós nyaralásra valójukat, és máig tudják az apróságokat és a szeretetet értékelni.

2013. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!