Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy házban élünk a szüleimm...

Ha egy házban élünk a szüleimmel akkor elvárható, hogy a testvérem gyerekei bármikor jöhessenek nyaralni anélkül, hogy nekem is megfelelő lenne az időpont?

Figyelt kérdés

Én sokat dolgozom és nem mindig alkalmas,hogy nem tudok pihenni másnapra ,ezt szóvá mertem tenni melyre azt mondta a testvérem,hogy semmi közöm ahhoz,hogy mikor jönnek a gyerekei a nagyszülőkhöz .

Külön szinten lakunk a házban ,de a gyerekek állandóan feljönnek hozzánk,mert számítógépezni akarnak .A testvérem soha egyetlen napra nem vitte még el a gyerekeimet ,sőt ki is jelentette,hogy ezt soha nem is fogja,én viszont ha itt vannak a gyerekei mindenfelé viszem őket.


2013. aug. 13. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem várható el.

Nem hozzád mennek, hanem a nagyszüleikhez.


Az viszont nem kötelességed, hogy ide-oda hurcold a gyerekeit.

És beengednek sem kell őket a szintetekre, ha zavarnak.

2013. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

külső szemlélőként azt gondolom, h. akkor mehetnek, mikor akarnak, gondolom a szüleidé a ház.

az meg h ő nem viszi sehová a gyerekeidet.. . minek vinné? nem kötelessége! te se vidd sehová az övéit és pont. ahol meg ti laktok, oda ne engedd fel őket. a nagyihozennek, vele legyenek, ne a nyakadon ülkenek és gépezzenek.

2013. aug. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

A kérdés, hogy kié a ház?

A szüleiteké teljes mértékben, vagy felesben a tiétek.

Ha a szüleiteké, akkor max. megkérheted őket, hogy ne menjenek fel a gyerekek a ti szintetekre, de ha nem a ti házatok, akkor igazából miért ne mehetnének, ha a nagyszülők engedik?

És sem neked, sem neki nem kötelessége más gyerekét hozni vinni. Csak egy normális testvéri kapcsolatban ez oda-vissza működő, alap és teljesen magától érthető dolog. Amit nem kötelességből, hanem kedvből csinál az ember.

Egyébként ha meg nem tetszik így a rendszer, akkor miért nem költöztök saját házba? Ha meg nincs miből, akkor meg ezzel együtt kell élni és csendben maradni.

Amúgy ha a fél ház a tiétek, akkor igen, mondhatod, hogy a gyerekek a ti szintetekre ne menjenek fel.

2013. aug. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs ahhoz közöd mikor mennek a gyerekek a nagyszülőkhöz,az már a te dolgod,hogy el akarod Őket vinni valamerre és foglalkozol velük.
2013. aug. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A ház fele a miénk,ha itt vannak a gyerekek állandóan nálunk tartózkodnak,ha csupán a nagyszülőknél lehetnének nem is jönnének szerintem,mert legtöbbször nálunk is alszanak és egész nap neteznek ,szeretnek velünk jönni ha elmegyünk valahova.
2013. aug. 13. 19:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek a nagyszülökhöz jönnek nyaralni, ehhez joguk van és töled nem kell engedélyt kérniük.


Viszont ha neked nem tetszik, a te részedbe nem kell öket beengedni és vinned sem kell sehova öket.

2013. aug. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A nagyszülőkhöz jönnek,de nálunk tartózkodnak.
2013. aug. 13. 19:19
 8/13 A kérdező kommentje:
Bevallom idáig bunkóságnak éreztem nem engedni ,hogy ne jöhessen fel hozzánk.
2013. aug. 13. 19:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a véleményem, hogy azt nem tilthatod meg, hogy a nagyszülőkhöz menjenek, de a te részedre nem vagy köteles bármikor beengedni és szórakoztatni őket.


Te sem vagy köteles elvinni a gyerekeit, ő sem a tieidet. Ha te ennek ellenére elviszed az övét, vagyis ha önként szivességet teszel, akkor azt nem illik felhánytorgatni és számon kérni.

2013. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy ez nem jog, meg tulajdoni hányad kérdése, ez egy család, ahol meg kellene beszélni a dolgokat. Lehet a tesód csak így tudja megoldani a gyerekfelügyeletet, de szerintem te is nyugodtan mondhatod,hogy most ne menjenek fel hozzád. Persze nem ellenségesen, biztos meg fogják érteni. És szerintem akkor vidd a gyerekeit valahova, ha te is szívesen vagy velük, ha nem érzed tehernek. Ne a gyerekeken csattanjon, hogy "nem jöhettek velünk, mert a tesóm se viszi az én gyerekeimet sehova". Csúnyán fogalmazva ne süllyedj le a tesód szintjére, gondolom a te gyerekeid szívesen vannak az övéivel, ne ők igyák meg a levét, hogy a tesód ilyen, bár "jogilag" nyugodtan mondhatja ezt, de egy családban nem egészen úgy működnek a dolgok mint egy bíróságon.
2013. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!