Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mostad meg Kisfiad...

Hogyan mostad meg Kisfiad pöpijét, miután az orvos megszabadította a letapadt bőrt?

Figyelt kérdés
Remélem jól fogalmaztam. :D Ma reggel voltunk orvosnál, mert Kisfiamnak le volt tapadva a bőr a fütyijén, és gond nélkül rendbe tette a doki. Miután elmúlt az érzéstelenítő hatása, még pisilni sem mer, nemhogy borogatni. Annyit elértem, hogy pisilt, és Ő kicsit le is húzta a bőrt magának, de szegénykém nagyon sírt. :( Majdnem én is Vele együtt.....Szóval mit tegyek, hogy húzza le teljesen, mert be kellene kenni? Várom a tanácsokat!
2013. aug. 14. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt mi is átéltük. Együttérzek, tudom miről írsz :(

Jól emlékszem nekünk nem szabadott pár napig piszkálni, csak borogatni.

Végül mikor jött a fürdés ideje elkezdődött a háború. Nem akarta, sehogy, ordított, kimászott a kádból. Végül az apja szigorának engedve mi húztuk fel a bőrt és tisztítottuk meg, szó szerint lefogtuk. Egy héten kétszer, aztán következő héten már háromszor. Nem akarta, hadakozott, de most vagy engedek neki és begyullad , vagy bármi baj lesz, vagy összeszorítom a fogam és háborúzom....:( Végül már saját magának csinálta. Ez most tavasszal volt, most már magától ügyesen megmossa minden fürdésnél. :)

2013. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!! Na akkor ugyanez a helyzet. :( Férjem nagyon "türelmetlen", én vagyok engedékenyebb, és inkább nem szenvedtetem a Fiam, hanem csak belelógatom a kamilla-teába a pöpijét pár percig. Apja rászólt erélyesen, hogy márpedig húzza le a bőrt, különben Ő húzza le, vagy újra begyullad, és újra menni kell a doktor bácsihoz. :( De még Ő sem nyúl hozzá, nemhogy nekünk megengedi. :( Szívszorító érzés, ugyanakkor tudom, hogy muszáj lenne, de nem bírom elviselni, amikor sír nagyon. :( Reggel bízom abban, hogy kicsit könnyebb lesz, és megpróbáljuk újra. Ha nagyon nem engedi, akkor muszáj lesz kicsit "agresszívebben" cselekedni az Ő érdekében. :( Tudom, hogy nagyon fáj neki, legszívesebben hagynám, de amikor pisil, akkor is sír. :( Inkább nem pisil, de fürdésnél szerencsére sikerült kín-keservesen...Hát nem egyszerű, de gondolom "meg fogja hálálni" nagyobb korban. :)
2013. aug. 14. 21:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Betadine-nal kellett naponta 2x lemosni reggel és este 5 napig. Nagyon sírt! Én is nagyon sajnáltam, de muszáj hátrahúznod. 2 napig nagyon sírt utána jobb és jobb lett, de a Betadine is csípi csak a gyulladás miatt kellett kenni. Én úgy csináltam, hogy a kádba hátrahúztam és alátettem egy gézdarabot és gyorsan leöntöttem. Utána gyorsan kivettem a kádból és leültünk az ágyra betakarózva és amíg nem múlt a fájdalom addig bújt. Napról napra kevesebb időt, az első 3 nap akár 3/4órát is, aztán mikor múlt a fájdalom örömmel mondta, hogy anya nem fáj :)

Adjál neki Nurofent akár 3x is holnap.

Együtt érzek Veletek, ha "jobban" lesz írjál figyelem a kérdésed!

2013. aug. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szegény gyerkőc!4

mennyi idős??

[link]


itt a 7-es válasz elégh tanulságos,elgondolkaodtató:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megnyugtatásul, legfőképp nekünk, hogy minden rendben van! Ma már teljesen hátra tudta húzni a bőrt, mert szerencsére nem volt nagyon letapadva a bőr, és egyáltalán nem voltunk elkésve, csak én is túl reagáltam a dolgot. De jobb az óvatosság... Nagyon szépen gyógyul, és már nem fáj neki! Az első nap az katasztrófális volt, de nem erőltettem semmit, hanem másnap. Mára már rendben van. Naponta többször kamillázzuk, de semmilyen krémmel nem kenem, mert az le rakódhat. A kamillavirágzatnál úgy gondolom, nincs jobb gyógyhatás. Már most tapasztaljuk. Kisfiam 4,5 éves amúgy. Mire elkezdődik az ovi, addigra teljesen rendbe jön. Sőt, már bőven előtte. :)
2013. aug. 16. 14:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3-as válaszoló! Ez nagyon jól esett, amit írtál! De imént írtam, hogy most már sokkal jobb, mint 2 napja. Nagyon ügyesen hátrahúzta. Kicsit piros még, de pár nap, és helyre jön neki. :)
2013. aug. 16. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!