Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem javul a helyzet hívjak...

Ha nem javul a helyzet hívjak orvos vagy ügyeletet?

Figyelt kérdés
Kislányom 17hónapos és tegnap este 39fokos láza volt. Adtam neki kúpot, akkor lement 38;5-re. Éjjel megint kellett neki kúpot adni és borogattam is. Most megint 39,3fokos láza van. Hűtőfürdőztem, borogattam, kúpot adtam neki, de most is olyan meleg a kis teste. Más panasza nincs, csak nyűgös. Most épp alszik. Ha nem javul hívjam az ügyeletet?
2013. jún. 19. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Nem ártana, ha látná orvos.
2013. jún. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérdezd meg az ügyeletet, ha a házi orvosotokat nem tudod felhívni, hogy mit csinálj.
2013. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

saját gyerekorvost nem tudsz kihívni?

az ügyeleten nagy eséllyel kapna egy lázcsillapítós szurit és elküldenek a saját dokidhoz. akkor meg ki lehetne hagyni ezt és egyből hozzá fordulni, nem?

amúgy pl panadolt és nurofent felváltva lehet nekik adni, mert eltérő hatóanyagúak, ezt én is a dokinktól tudom, mert a lányom nagyon hajlamos a magas lázra, ő javasolta, ha már más nem segített akkor így bekkeltük ki míg orvos látta.

2013. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, vidd el orvoshoz az a biztos. Én Panadol babyt és kúpot szoktam adni 4 óránként, felváltva ha ilyen makacs lázuk van. De orvosnak mindig megmutatom őket.
2013. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem hívnám az ügyeletet. Még egy napja sem lázas a kislányod, egyszerűen nem indokolt. Másrészt valóban a gyerekorvos hatásköre, ha megnyugtat, hívd fel őt rendelési időben, mondd el, mi van, aztán az ő útmutatása szerint cselekedj tovább.
2013. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is felváltva adtam kúpot, ill. lázcsillapító szirupot. Itasd nagyon sokat, nehogy kiszáradjon!!!
2013. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most jelenleg nem lázas.
2013. jún. 19. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!