Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te mit tennél ha ezt csinálná...

Te mit tennél ha ezt csinálná a gyereked? Alvás gond!

Figyelt kérdés

3,5éves lányom pár hete már nem akar aludni napközben,pedig igényelné. Amikor nem alszik délután 6óra körül megkattan és iszonyat hisztis lesz,és sokszor agresszív!:( Hiába küldöm aludni órákig csak szenved,játszik,forgolódik.


Most is már 1órától fekszik de nem alszik énekel beszélget rugdossa a falat. Délelőtt voltunk kint sétálni,de 10perc után közölte hogy ő fáradt mikor mondtam hogy megyünk aludni hevesen tiltakozott. Este 10óra körül alszik el,reggel 7kor ébred.



2013. aug. 17. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor az enyémmel volt hasonló, azt csináltam amit az oviban az óvónők. Megmondtam, hogy nem kötelező aludnia, de ettől eddig csendes pihenő van. Feküdjön le, nézegessen mesekönyvet, tegye maga mellé a babáját, amit akar, de nem hangoskodhat, hanem csendben kell az ágyikóban lenni.

Volt hogy elaludt persze..

2013. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

és ha később rakod le? olyan 2kor például?

hagyd hogy 3ig "kinlódjon" ha addig nem alszik el akkor már ne is erőltesd. ha este hisztis,magyarázd el neki,hogy attl ilyen nyűgös mert nem aludt,ha hisztizik próbálj meg nem foglalkozni vele.

ha el is alszik időbe ne hagyd hogy 1-1,5óránál többet aludjon. este is korábban tedd le. fél 9kor mese olvasás és tedd le.tudom hogy nem fog még elaludni,de meg kell szoknia az új rendszert. külön alszik?

2013. aug. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

enyém se alszik már régóta délután.

nagyon egyszerű, mikor lefárad akkor megyünk fürödni, attól kicsit felfrissül, majd vacsi és alvás.

mikor elhagyni a délutáni alvást, akkor f8-kor feküdt.

most már 3,5 éves, hozzászokott, hogy éjjel 12 órát alszik, nincs gond, f9-f9-ig alszik így, hogy nincs ovi.

mikor megy oviba akkor húzósabb mert ott se tud délután aludni, viszont reggel 7kor kel, így akkor 8kor fekszik.

megszokja, ha megy oviba akkor majd ott fog újra aludni.

viszont ha 7kor kel akkor ne 10kor tedd le este, az már nagyon sok ébrenlét egy ekkora gyereknek és mivel 6kor elfárad, nincs is értelme 10ig húzni

2013. aug. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még mindig nem alszik!:(((

Nem volna baj ha nem aludna ha nem lenne totál kattant estére. Nála a csendes pihenő abból áll hogy be nem áll a szája,és rosszalkodik a szobába.

Ha nem aludt és nem megyünk ki akkor szétrombolja a házat semmi nem köti le,ha kimegyünk a játszóra beleköt mindenkibe és hisztizik,ha sétálunk 10percután cipeltetné magát. Ezért vagyok már tehetetlen mert kint is bent is megcsinálja a cirkuszt,én meg kiborulok!:(


10-től hamarabb azért nem alszik el majd sajnos este 8után ér haza az apja a melóból és ő megvárja majd egy kicsit még játszanak.

2013. aug. 17. 13:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Reggel aludhatna tovább is magától ébred fel! Szerintem is nagyon keveset alszik,de mit csináljak vele? Majd 2.-án kezdi az ovit,remélem változni fog. Nagyon közel kb 5percre van hozzánk,és lesz aki vigye(szülők dolgozunk) így nem kell korán kelnie.
2013. aug. 17. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!