Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lázcsillapítás? Nagyon magas...

Lázcsillapítás? Nagyon magas láz esetén mikor kell pl. ügyeletet hívni? 5 éves lányom délelőtt óta lázas,3 kúpot kapott ma, /szirupokat nem bírja meginni/, illetve hűtőfürdőztük lázcsillapításra.

Figyelt kérdés
Legalacsonyabb 38,5 volt, legmagasabb 39,7, most utoljára 38,9. Sose volt még ilyen magas láza, meddig fér ez bele? Meddig lehet lázat csillapítani itthon? Mintha úgy olvastam volna, hogy 3 napig lehet alkalmazni a lázcsillapító szereket.
2013. aug. 18. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez már nem fér bele a 3 napba nálam. Mert ez már eléggé magas láz. Bár én nem szoktam itthon kezelni. Ha lázas akkor irány az orvos amint lehet.
2013. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem hívd fel az ügyeletet, az a biztos! Ez tényleg nem játék! Túl magas láza van. Lázas gyerekkel pedig nem szabad elindulni, mert útközben lázgörcsöt kaphat!!! Ezt az előző válaszolónak üzenem. Én is úgy emlékszem, hogy pár napig lehet csak lázat csillapítani. De épp egy órája olvastam, hogy a láz csak tünet (pont lázas a kicsim), ha ilyen magas és nem akar múlni, biztos komoly oka van (gyulladás pl.).

Jobbulást a kicsidnek!!!

2013. aug. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Magas láz 39 felett van, 38-ig nem is kell csillapítani.

Talán 40 fok felett már aggódnék, de ennyivel biztos nem szaladnék feleslegesen ügyeletre.

Ha vírus, akkor jó esetben elmúlik 3-4 nap alatt a láz, ilyenkor gyógyszerre sincs szükség, csak lázcsillapításra, esetleg extra C vitamin hasznos lehet.

Ha egyéb tünete is van (pl. köhögés, orrfolyás, csípő vizelet stb.), akkor nem árt felkeresni az orvost.


Nemrég a 8 hónapos lányomnak volt 4 napig tartó láza, éjjelre felment 39,3 körülire. Hűtőfürdőztem, kúpot és Cebiont adtam neki, el is múlt nyom nélkül, vírus lehetett.

Onnan tudod könnyen megállapítani, hogy csak vírus okozza a lázat, hogy az ciklikus, vagyis reggel nincs, vagy max. hőemelkedés és délutánra, estére megy fel magasra.

2013. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

Az előzményekhez hozzátartozik, hogy a héten volt a strandolós nyaralásunk, pénteken már ott hányt (többekkel együtt a társaságból), szombaton nem volt baja, ma lett lázas.

Hívtam ügyeletet, azt mondták, a vírusba belefér, hogy egy-két napig 39-40 fok a láza és hogy algopyrint is kapjon, mert a kúp már nem elég hatékony 5 évesnél.

2013. aug. 18. 21:27
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
épp 2 napja volt 40,2 a láza és egész nap nem ment 39 alá.azorovs nem talált semmit igy vírusra gyanakodott,igy csak láűzcsillapítást,sok folyadékot javasolt.a gyerekeknél a 3 nap magas láz még nem gond,mondták a korházban is nekem.addig szinte semmi teeendó a lázcsillapításon és a folyadékpótláson kívül.ha hányna akkor korházba kerülhet mert sok vizet veszthet.éb cataflan cseppet adok neki amikor ilyen magas a láza,és germicid kupot.nurofent 3 óránkétn adhattsz kupot 3 naponta cataflan csepett 2 szer egy nap.tedd olyan meleg vízbe amennyi a testhőmérséglete és fokozatosan hútsd le a vizet kellemes melegre.ez sokat fog segíteni és nem fog sírni sem nagyon.nálunk gyakoriak a magas láűzas betegségek,eddig 4 nap volt a rekord.az már nekem is sokkoló volt,de az orov még is csak türelemre intett,és azt javasolta amiket leírtam.
2013. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Csakhogy csalódás ne érjen senkit: se ki nem fognak jönni, és ha bementek az ügyeletre se fognak komolyan foglalkozni veletek.5 évesnél pláne nem.Az enyém 38,5 volt egyszer még 1 évesen, a háziorvos azt mondta szó szerint, hogy ne vicceljen anyuka, adjon kúpot 6 óránként, fürdő és be a takaró alá, hogy izzadja ki ( ez egyébként a legjobb valóban ) és ha nem megy le jöjjön el RENDELÉSI IDŐBEN!!!Kedves kérdező, azt nem értem, miért nem hívtad már eddigis az ügyeletet, ahelyett hogy ide írsz ki olyan kérdést, amire egymással ellenkező válaszokat kapsz?Fel kell hívni őket, és megkérdezni MI A TEENDŐ?Ha ők magasnak találják, ki fognak menni, ha nem, akkor instrukciókat adnak, mit csinálj.Mondom, nem ugranak egy szóra, mert te mint anya aggódsz, és nem azért mert bunkók.De tényleg.A láznak egyébként is oka van, azt kell mindig kideríteni, mert nem megy csak úgy fel.Holnap lássa szakorvos, de azt ne reméld, hogy kibumliznak, pláne 5 éveshez.Nekem a gyerekem nem tudott még járni, nap közben voltunk és a háziorvoshoz személyesen mentünk be, azt mondta, hogy 38 fokkal még útnak lehet indulni.Akkor volt mondom, 12 hós!
2013. aug. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gyereke válogatja!

Fiam 14 hónapos koráig egyszer sem volt beteg! utána viszont 40,5-el indított, minden előjel nélkül! most 5 és fél éves, nálunk mindig ilyen magas a láza én már ki sem akadok egy 39,5 ön! azt mondták majd kinövi!

Amit akartam írni, hogy állandóan le voltunk hülyézve, ha hívtam az ügyeletet hogy Anyuka, nem tudja jól hűtőfürdőztetni, meg hogy nem jól adom be a kúpot!!!! képzelhetitek hogy sík idegek voltunk a férjemmel! mikor szerencsétlen gyerek nyakig ült a kihűtött 25 fokra!- ami nem is jóó, hisz max 10 fok különbség lehet a láz és a víz között! ilyen kiskorban! vízben és a fejét is borogattam közben és volt benne kúp! és nem lefele ment a láza miután kivettük a vízből 30 perc után! hanem 40,7 re! Ordibáltam az ügyelettel hogy jöjjenek ki végre! kb 1 óra múlva kifáradtak, addigra szerencsére lejebb vittük állandóan borogattam a kitakart testét! háát nálunk így indult az első gyerek! és sajnos azóta is ez van! most pár éve orvosi utasításra ha ez kezd lenni, mivel tényleg nem látszik csak onnan hogy lázas - hhiába 39.5 nél tartunk, hogy piros lesz a fülcimpája, de ugyanúgy rohangászik! nevet.... nem bágyad el.. meg semmi ilyen csak olyan 40.2 fölött! szóval duplán adhatjuk be neki a lázcsillapítót nurofent és panadolt egyszerre! valamint Algopyrint is adhatunk neki ha 39 fölött van! ugyanis ezek a szirupok nem igazán hatásosak ekkor már! A kúpot 200mg.ost és a fél algopyrint használjuk felváltva!

Nálunk engedély van hogy 4-5 napig ha szükséges adhatjuk, mert tényleg nem megy le a láza különben! Teljesen kiképeztük magunkat már ezeknél az eseteknél amik általában 2 havonta bekövetkeznek! Jaa, és most a 1,5 éves lányom is hasonló tüneteket produkál, bár csak egyszer volt beteg .. de neki is 40,4 el nyitottunk! Most hogy máshol lakunk miindig hívom az ügyeletet vagy a doktor nénit hogy jöjjön kukkantson rá! itt legalább jönnek! :)

2013. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1. A kérdés kiírása előtt is hívtam az ügyeletet, de várakozni kellett, közben meg pont mennem kellett a lányomhoz, letettem, akkor nem tudtam kivárni. Megírtam a kérdést és utána hívtam is az ügyeletet, hogy ott mit mondanak.

2. Nem kihívtam az ügyeletet, hanem hívtam. Nem is gondoltam rá, hogy ilyen "apróság" miatt kijönnének, nem is ahhoz az ügyelethez tartozunk, amit hívtam, de ezen a számon telefonon mindig adnak tanácsot.

2013. aug. 18. 21:43
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]

Egyébként nekem is azt mondta a gyerekorvos mikor felhívtam (lányom 3,5 éves, 39 feletti lázzal), hogy ha 2-3 napnál tovább tart akkor vigyem rendelésre. Ha nincs más baja akkor nem kell vele dokihoz rohanni, csillapítsam és kész.

2013. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7 -es vagyok.

Én azért hívom ki az ügyeletet, mert lehet hogy Antibiotikumra is szükségünk van! és hát ilyen lázzal nem tudom sehova vinni! az antibiotikum meg segít is - nálunk legtöbbször a torka gyullad be!-

és volt hogy pont jókor jöttek mert épp megint a 40.8 nál jártunk a hűtőfürdő, és kúp után, és akkor nem adtunk neki mást hanem kapott egy szurit a popóba! az szépen levitte a lázát! egyébként nálunk úgy megy, hogy:

1. Beadom a kúpot vagy fél algopyrint

2. Hűtőfürdőbe dugom nyakig! 30-35 percre - közben ott ülök és borogatom a fejét és az arcát!

3. ha kijött akkor törölközőre fekszik pucéran és folytatom a borogatást az egész testén!

4. Egyfolytában itatom! !!! ilyenkor minimum 3 litert töltök a szegény gyerekbe, de le a kalappal tűri elég jól ezeket a napokat!

2013. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!