Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szeretném délelőtt és...

Nem szeretném délelőtt és délután vajas kenyér-felvágott kombóval etetni lányomat. Aki másokat ad, tudnátok írni egészséges, ötletes ételeket az 1-1,5 éves életkorra?

Figyelt kérdés
Van néhány ötletem nekem is, de hátha kapok hasznos tanácsot. Köszönöm előre is.
2013. jún. 28. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
virsli, esetleg vajas-mézes, vajas lekváros, elvileg már mindennel etetheted, májkrém, kenőmájas, sonka, stb
2013. jún. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Virsli, rántotta, grillezett zöldség, kompót, joghurt vagy túró gyümölccsel, péksüti!
2013. jún. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Hát a virsli meg a kenőmájas marhára nem egészséges, de mondjuk májkrémet csinálhatsz te magad is!
2013. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha gondolod még tojáskrémet is készíthetsz a kenyérre. Igaz az is vajas, de mégis más egy picit. Ha még nincs 1 éves akkor csak a tojássárgájából.

Virslit szerintem is ehetne paradicsommal.

Salátákat is kis sajttal, sonkával.

Nekem 8 hónapos a kisfiam. Fogunk még nincs, de lassan ezeket fogom neki adni. Valami turmixolva, aprítva.

A kenyeret imádja, és ügyesen is eszi. Feltétet meg variálni kell, hogy ne legyen egyhangú.

2013. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

nálunk alapból nem szerepelnek ezek az étlapon :)

reggeli: csokigolyó tejjel vagy péksütemény, de enyém nagyon szereti, ha reggel korán elsétálunk a boltba és kap egy langyos kiflit, hazafelé elrágcsálja :)

10órai gyümi, ebéd leves+főzelék vagy hús, köret, uzsonna valami nyimnyam amit megkíván, pl. tejszelet, gyümölcs, kis süti ha épp sütök valamit, ilyesmi, vacsi meg az amit ebédre is ettünk.

3,5 éves, ovis, bent gyakran van reggelire kenyér+ felvágott, így ott eszik eleget abból.

vasárnap meg "rántotta apa módra" a reggeli, már lassan 3 éve, néha bundáskenyér, nem bírja megunni, ők ketten csinálják, szerintem inkább a főzést élvezi :)

2013. jún. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

avokádó kenyérre kenve vagy kockára vágva magában.

gabonakása gyümölccsel, pld kukoricadara, zabkása, köles, őrölt olajos maggal, pld mandula, napraforgó, lenmag, szezámmag, ezekből kenyérre kenni való krémet is lehet készíteni, pld 1-2 evőkanál olajjal összekevered, kis mézzel, vízzel, ha híg sűrítheted grízpéppel, sinemillel.

2013. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Eleve nem adtam tízóraira és uzsira sosem felvágottas kenyeret.Az reggelinek és vacsorának való.

Leírom,hogy hogyan szoktam illetve,mivel már bölcsis hogyan csináltam.


Reggeli:tojásrántotta,főtt tojás,bundás kenyér,gabonapehely vagy műzli tejjel,lekváros kenyér,sonkás,sajtos,sajtkrémes,májkrémes kenyér zöldséggel,mézes-vajas kenyér,tejbegríz,gyümölcsös zabkása,virsli kenyérrel és ketchuppal,bundáskenyér és ugye a kakaó rögtön felkelés után


Tízórai: gyümölcs+zabkeksz,vagy kölesgolyó,vagy joghurt


Ebéd:főzelék+virsli,főzelék+husi,rizs+párolt zöldség+husi krumpli+ husi,hal+rizs stb


Uzsonna:100os gyümölcslé+ joghurt,vagy tejbegríz,tejberízs,gyümölcs,zabkeksz,kölesgolyó,otthoni sütemény stb


Vacsora:vagy ebéd maradék,vagy valamilyen kenyér(mézes,lekváros,májkrémes,sonkás,melegszendvics),virsli

2013. jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En ezt az otlete a kisfiam bolcsodejeben lattam mikor kb. masfel eves volt. Szerintem egeszseges es nagyon jo. Delutan uzsonakor egy nagyobb tanyeron van felszeletelve nyers repa, nyers uborka, paprika, zellerszar, pici paradicsom kockak, sajtcsikok, fetasajt darabkak, fott tojas cikkek, kettevagott olaivabogyo, piritoskenyer csikok (vagy ez a palcika szeru griszin kenyer), pici ketszersult darabkak, savanyu uborka felcsikozva, spargaszar vajban parolva (a vastababb resze levagva)... Termeszetesen nem ez mind egyszerre hanem minden nap masfajta, hogy valtozatos legyen. A gyerekek elott pedig szoktak lenni kis muanyag talkaba szoszok : paradicsomos szalsza, hagymas tejfolos szosz, tejfolos fokhagymas szosz, humusz, avokado krem, sajtszosz, csilis sajtszosz (nem csipos fajta termeszetesen). Veszenek a nagy talbol kedvukre a friss zoldsegekbol, sajtbol, kenyer darabkakbol es ezt martogatjak a szoszba. En itthon hetvegen is kiprobaltam es nagyon jo. Azota is halas vagyok az ottletert a bolcsinek. :)
2013. jún. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket! :) A zöldséges mártogatós komolyan van vmilyen bölcsiben? Én eddig mindig azt hallottam, hogy ott csupa egészségtelen dolgot kapnak.
2013. jún. 29. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!