Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves gyereketeknek milyen...

4,5 éves gyereketeknek milyen az időérzéke? Tudja a délelőtt-délután-ma-holnap-tegnapokat kezelni?

Figyelt kérdés

Gyerekem még keveri ezeket.

Például ha mondom neki, hogy délután megyünk valahova, megkérdezi, hogy miért nem ma.

Próbálok úgy beszélni, hogy alvás után, ebéd után lesz ez meg az, de azért ez nem mindig sikerül.


Mikor "kell" ezeket megtanulniuk a gyerekeknek?


2013. aug. 6. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam is 4,5 éves. Ő már érti. De pl.a holnap után már nem éti.
2013. aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is 4,5 éves és mostanra sikerült eljutni oda, hogy tényleg értse. Nálunk az vált be, hogy egy nap áll egy világos és egy sötét alvásból (mert még alszik délután is). A sötét alvás után van holnap, és így érti.
2013. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

enyém 3,5 éves, egy napon belüli dolgokat érti.

a tegnap és a holnap fogalmát keveri.

de pl. tudja a napokat (ovi miatt tanulta meg, mert meg volt, hogy melyik nap ki megy érte, pénteken meg ebéd után hoztam el...)

szóval ha hétfőn mondom neki, hogy pénteken megyünk vásárolni, akkor pénteken úgy kel fel, hogy juhé. péntek van, megyünk vásárolni, pedig a hét többi napján nem mondtam neki :)

2013. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
4,5 éves a fiam és a holnaputánt, tegnap előttöt keveri. Néha a tegnap történteket sem érzékeli, azt gondolja ma volt, mondjuk már este a nap folyamán értem. Hamarosan tudni fogják...
2013. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a matek nagyon jól megy. 4 éves volt, amikor egyszer csak felkiált a fiam: mindjárt jön a busz! A busz mindig 4-kor megy el a ház előtt és 3:58 volt az órámon!


Ha most 5 évesen azt mondom, hogy hétfőn jön pl az óvónő hozzánk, akkor ő kiszámolja, hogy hány nap múlva. Ha jövő hét utáni hétfőn, azt is. Gond nélkül. Tudja a tegnapelőttet és a holnaputánt is.


Persze nem tud mindent, de ezeket már tudja. De van nővére is. Lehet, hogy tőlük tanulja, mert ők sokat magyaráznak meg neki a minket körülvevő világból :)

2013. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, az utolsó mondatomban "van 2 nővére" ...
2013. aug. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Most lett 5 éves a fiam és még nem régóta tudja. Sokáig volt, hogyha mondtam, hogy holnap megyünk valahova, mindig visszakérdezett, hogy Ma?, válaszoltam, hogy Nem, nem ma, hanem holnap, alvás után. Akkor azt is megkérdezte, hogy délután már alvás után van? Még mostanában is előfordul, de már nem annyira jellemző. :) A reggeli-ebéd-vacsora viszont totális káosz a fejében, folyamatosan összekeveri, este ebédet mond, reggel vacsorát, mikor mit. Pedig már régóta tanítom neki, meg oviba is 2 éve jár, ott is napi rendszerességgel találkozik ezekkel a fogalmakkal.
2013. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kisfiam 4 éves, de ő is keverni szokta. Nála minden tegnap, ami múltban történt. A dele es delu az nem tudja beazonositani. A holnapot viszont tudja.
2013. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ezek mennek, 5 és fél éves, úgy egy fél éve stabil a tudása. De ami nem megy: bolygó, földrész, ország, város, utca. Kérdezi, hogy az ufonauták melyik bolygón élnek (élhetnek), mondom, hogy azt szokták mondani, hogy a Marson. Erre ő: mutasd meg a térképen! :) Aztán a térképet nézegetve kérdezi, hogy melyik városban élnek az oroszlánok, mondom, hogy nem egy városban, hanem egy egész földrészen jellemzően, Afrikában. Mutassam meg a térképen, mutatom az egészet. De azt hiszi, az egy ország csak, kikeres egyet, és akkor csak az az Afrika. Vagy most voltam Pesten a barátnőmnél, megbeszéltük, hogy 2 napig nem leszek otthon, nem tudok hazamenni aludni, mert messze van, erre ő: melyik országban? Szóval keveri, de nagyon érdekli, majd kitisztul neki :) Aranyosak ezek :)
2013. szept. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!