Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális az az anyuka aki...

Normális az az anyuka aki figyelemzavaros-hiperaktív kisiskolás gyerekét gyermekpszichiátriára viszi, ahelyett, hogy megelégedne a gyógypedagógussal, esetleg pszichológussal?

Figyelt kérdés

Az adott családban folyton megy a vita a 7 éves hiperaktív gyerek miatt,egyre feszültebb ,tehetetlenebb mindenki ,kilátástalannak láttják a gyerek jövőjét ,mert mások butának,rossznak bélyegzik túlzott mozgáskényszere,nyugtalansága miatt,már a gyerek is kezdi magára mondani beletörődve,hogy ő rossz gyerek ,egyre nehezebben viseli,hogy mások kinevetik,kicsúfolják,cukkolják mássága miatt .


Megbélyegzi az anyuka a gyereket ???Emiatt lesz lelki sérült ,mert a pszichiáter megvizsgálja?


2013. aug. 21. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális az anyuka! Miért lenne ettől a gyerek lelki sérült?? Azt sem tudja mi a különbség a pszichiáter és a pszichológus között. Ha anyuka nem elégedett az eddigi fejlesztéssel, teljesen jogos, hogy tovább akar lépni! Nem elmegyógyintézetbe záratta elektrosokk terápiára, hanem szakemberhez fordult. Inkább az a baj, hogy valaki ezt cikinek tartja, és megszólja! Inkább becsülni kéne, hogy mindent megtesz, hogy a fia rendben legyen.
2013. aug. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem lehet, hogy pont a gyógypedagógus javasolta, hogy beszéljen más szakemberrel is, hogy ő segítsen a gyereknek beilleszkedni, hogyan viselje az esetleges negatív véleményeket, nehéz helyzeteket.


Mondjuk elég rosszul tette hogy nem titkolta el, így a hozzád hasonlók jól ki tudják beszélni a háta mögött és még nagyobb előítélettel állnak a gyerekhez, mint eddig.

2013. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem normális. Ha a gyermekeim valamelyikének ilyen problémája lenne, mindent megpróbálnék, hogy segítsek rajta (első körben távol tartanám az olyan primitív családtagoktól, akik emiatt megbélyegeznek egy gyereket !!!).

Egyébként nem értem, mi ez a fóbia a pszichológusoktól, pszichiáterektől. Nem csak csökkent értelmi képességűek járnak oda, sőt elsősorban nem olyanok. A legtöbb embernek sokat tudnának segíteni életük egyes nehezebb szakaszaiban, ha hagynák.

2013. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló, nem kell mindjárt ítélkezni, olvasd el a kérdést újra, szerintem a kérdező az anyuka.

Bocs az offért.

2013. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásaitokat!

A gyógypedagógus nem javasolt semmit,csak széttárja a karját már ő is,hogy azt hitte ennyi év alatt érettebb viselkedése lesz a gyermeknek ,magánúton jártunk hozzá vagyonokért,de csodát tenni senki sem tud sajnos .


A szüleim és a rokonság szerint szégyenfolt a pszichiátriára visszavinni,ahol már 4 évesen is jártunk,mert már akkor is voltak bajok rendesen.


Azt mondják,hogy én gyógyszerezni akarom a gyerekemet,meg elmebetegnek akarom bélyegeztetni,de azt ők is láttják,hogy segítség kellene ,szerintük a verés a nyerő.

2013. aug. 21. 14:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, ez durva (mármint a verés). Pedagógusként is azt mondom,hogy szakember kell, jól teszed, ha viszed. Ez nem szégyen, könyörgöm, ez egy helyzet, amin szakember segítségével lehet (és kell is) javítani. Próbáljatok meg távol maradni az okoskodóktól egy időre, ha megoldható. A gyereken sokminden lecsapódik abból, ahogyan te érzel, és ha a rokonság miatt ideges, frusztrált vagy, azt a gyermeked tükrözi vissza. Hallgass az ösztöneidre, mert jót súgnak!
2013. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok: igen, valóban így van, elnézést kérek.
2013. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha láttnátok mennyire tündéri gyerekről van szó :( ,vele sírok a kudarcok miatt ,félreértik sokan a viselkedését ,nem agresszív mások irányába,de saját magával már kezd amikor mások kigúnyolják,összeszorított ököllel magán kívűl sír,hogy ő nem hülye gyerek ,engem is kérdezget ,hogy anya én hülye-gyerek vagyok ... :,(


Annyira fáj !

2013. aug. 21. 14:37
 9/11 A kérdező kommentje:
:,( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. aug. 21. 14:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az is segíthetne, ha valami jó sportot találnátok neki, ami lekötné, sikerélménye lenne. Érdemes lenne neki omega 3-at adni. Hiperaktivitásban, figyelemzavarban is segíthet.Egy régebbi Patika Magazinban is volt egy cikk egy erre vonatkozó kutatás eredményéről.Ha esetleg érdekel akkor szívesen elküldöm emailben.Hamarosan lesz egy jó rendezvény a gyermekekről logopédus-kineziológus, gyógytestnevelő, gógyszerész és orvos közreműködésével.Esetleg érdemes lenne eljönöd.
2013. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!