Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit a véleményetek egy olyan...

Mit a véleményetek egy olyan szülőről aki folyamatosan fegyelmezi a kisiskolás gyerekét és amikor az nem fogad szót tovább próbálkozik és pironkodva mondja, hogy ő nem tud ennél többet tenni, nem bír vele?

Figyelt kérdés
Miért nem nyúl durvább eszközökhöz ?
2013. máj. 19. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
milyen durvább eszközökre gondolsz? nem igazán értem a kérdésed
2013. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt gondolnám, hogy az ő dolga, hogy, hogy neveli a gyermekét, még akkor is ha nem értek vele egyet. Sajnos az ember vét hibákat a gyereknevelés során, lehet , hogy épp azért, mert nem akarja ugyanazokat a hibákat elkövetni, mint az ő szülei. Nehéz megtalálni az arany középutat, de nem biztos, hogy egy kisiskolásnál a durvább eszköz a megfelelő módszer. :)
2013. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Attól függ mire gondolsz,pl nem üt a fenekére? nem bünteti meg? mert akkor nem értem,miért nem teszi de az Ő dolga,manapság sokan még rászólni sem szólnak a gyerekükre,mert,hogy "sérül a lelkivilága",aztán pár év múlva sírnak miért veri meg Őket a gyerekük,miért nem hallgat rájuk,miért állít haza 15 évesen részegen vagy terhesen...
2013. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kettő közül az egyik szófogadó. Nincs vele különösebb baj, szólok neki, legrosszabb esetben másodszorra reagál és leáll.

A másik az nehéz eset. Ugyanez volt, szóltam, szóltam, semmi. Egészen addig nem reagált, amíg nem üvöltöttem mit az állat.

Egyszer nagyon kiborultam, mert nagyon nagy hülyeséget csinált, és akkor rázúdítottam az összes bajomat, hogy soha nem képes szót fogadni, állandóan ég a pofám miatta. Megmondtam, hogy én eddig sosem vertem, különösen mások előtt nem tettem volna meg, de most nagyon nagyon elegem van. Ha még egyszer ilyen durva hülyeséget csinál és szólok neki, lesz egy jelszó, amit ha kimondok akár mosolyogva is, ha erre nem áll le én visszakézből lekenek neki egy pofont és nem fog érdekelni hogy hol vagyunk, ki látja. Onnantól kezdve, ha láttam, hogy a határon van, kimondtam a jelszót, eleinte hozzá tettem, hogy "tudod ez mit jelent", erre leállt. Végre nem kellett folyamatosan fegyelmeznem, és nem jutottunk oda, hogy mások előtt égettük magunkat, hogy üvöltök.


Egyszer ökörködött, de még a határon belül. Párszor szóltam hogy azért nem kellene, aztán megkérdeztem, hogy miért nem képes leállni, ha kérem. Erre azt mondta: de nem mondtad ki a jelszót!!!

Szóval ő nem akart rossz lenni, egyszerűen csak nem érzékelte, hogy hol van az a határ, amikor a viselkedése tényleg elfogadhatatlan lett.

Korábban neki ezt a határt az üvöltésem jelentette, a jelszóval ezt beljebb toltuk, hogy ne jussunk el odáig. Úgyhogy azóta (3 éve) tök normális, nem égetett le azóta.


Szóval nem biztos, hogy "durvább" eszközök kellenek, lehet, hogy a gyerek nem érti, nem látja, hogy a viselkedése meddig elfogadható.

2013. máj. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a "jelszó" nagyon tetszik, ki fogom próbálni.
2013. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És mi volt a jelszó? :)
2013. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem a tutyi-mutyi szülők jutnak eszembe, aki beszél, beszél, aztán vihorászva mondja, hogy jól van, nem kell, stb...

Az amikor valaki nem következetes. Ehhez nem kell verés, vagy durvább dolgok,ugyanúgy csak beszélni kell, csak be kell tartani, amit mondunk. Aki ilyen, hogy ezt mondja, hogy nem tud többet tenni, az szerintem nem is akar, mert nehéz lenne gondolkozni, és kitartani a célok mellett.

2013. máj. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Süsüke vagy"


Sosem hívtam így ez a becenév csak erre volt tartogatva, de ez mások előtt kedveskedő, szóval még mindig jobb, mint amikor üvöltöttem mint a sakál, hogy "fejezd már be!!!"


Erről ő tudhatta, hogy ez az utolsó pont, én ezzel nem figyelmeztetem kétszer.

Mondjuk amikor ezt bevezettük és először mondtam neki hogy ez így lesz akkor eléggé megszeppent, mert akkor nagyon leteremtettem, érezte is, hogy akkor nagyon túlment minden határon és nálam itt lett a vége a türelemnek.

2013. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és tényleg csak akkor használtam, amikor szükséges volt, hogy ne "kopjon el". Vagyis amikor kell, akkor legyen súlya, ne csak a szokásos üres "jaj ne csináld kislányom" legyen belőle.
2013. máj. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!