Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenkinek ennyire hatalmas...

Mindenkinek ennyire hatalmas gyermeke van?

Figyelt kérdés
Szoktam nézegetni az erre irányuló kérdéseket is, és rendre azt látom, hogy a válaszolók gyermekei a WHO, vagy gekko táblázatok szerint is évekkel magasabbak, súlyosabbak (jóval az adott életév maximumain túl), mint ami ezekben az orvosok, védőnők által használt statisztikákban szerepel. Néha úgy tűnik, mintha a gyermekeim óvodájába, bölcsödéjébe csak kis (bocsánat) törpék járnának az itteni válaszolók gyermekeihez képest (beleértve a saját, eddig azt hittem, átlagos méretű gyermekeimet is. Ez tényleg így lenne?
2013. aug. 22. 09:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Az én lányaim picik, ők a legkisebbek a bölcsiben, pedig lassan 3 évesek lesznek, de méretben inkább a 2 évesek közé illenek.


Nemsokára kzdik az ovit, ott a beíratkozásnál láttunk egy picike kislányt és egy kisfiút. Mondjuk az enyémek tényleg az átlag alatt vannak, de remélem nőnek azért. Én is mindig a legalacsonyabb voltam és az apukájuk sem túl magas.

2013. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy mekkorák?
2013. aug. 22. 09:55
 3/21 anonim ***** válasza:
Ezt én is így tapasztalom itt. Nekem magas a lányom, az oviban a legmagasabbak között volt a csoportban, ha a statisztikát nézem, kb 1,5 évvel magasabb, mint az átlag. (7 éves kb 130-131 cm). Viszont ha az itteni válaszokat olvasom, akkor megnyugszom, hogy nem is olyan nagy a lányom, sőt, néha egész kicsinek tűnik. :)))
2013. aug. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekem 6 éves a kislányom 130 cm és 28 kg
2013. aug. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ez genetika. Én is, és férjem is magas. Kisfiam 4 évesen 113 cm, és 21 kg. Átlag méretekkel született, 52 cm, és 3570-el. Ő is mindég átlag feletti volt, mát pici korától kezdve. Barátnőm kisfia 56 cm-el született, a kislánya 57 cm lett.
2013. aug. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok 82 centisek a lányok az egyikük a 9 a másik pedig 9,5 kiló
2013. aug. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 5-ös válaszoló, pont a napokban olvastam olyan kérdést, ahol 4 éveskről írták, hogy 118-122 cm magasak. Hozzájuk képest még a tiétek is pici, hiába tudod, hogy nagy. Ilyesmire gondolok én is. Néha az az érzésem, hogy sokan túloznak és valamiért nem a valóságot írják.
2013. aug. 22. 10:25
 8/21 anonim ***** válasza:

Erről nyilván remek kutatást végeznének a „brit tudósok”, és kihoznák, hogy a magas gyerekek szülei többet neteznek. :)


Az is vicces, hogy az én gyerekem is jó nagy növésű. :) Mondjuk az osztályában van egy gyerek, aki nagyobb nála. A barátaink/rokonaink gyerekei hozzá képest sokszor valóban törpének tűnnek.

2013. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A 4éves fiam 110,5cm(tegnap mértem), előtte a hó elején, és 1,5cm-t nőtt.

És igen néha elborzadok, hogy pár itteni kicsihez képest tényleg törpe a fiam is. Van olyan barátnőnk, ahol alig 3cm a különbség, de 3év is van a gyerekeink között... Na most akkor a kislány a kicsi vagy a fia a nagy vagy mind a ketten aprókák.


2,5éves kislányom szintén 2cm növekedést produkált 95cm-t mértem tegnap neki. Na akkor őt hová tegyem?:)

2013. aug. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

3,5 éves lánykám 96-98 cm,míg a majd 2 éves fiam kb 82-84 cm és 11 kg.

Lánykám a táblázatok többsége szerint átlagos,a fiam éppen súrolja az alsó határt.Párom átlagos magasságú,de én csak 152 cm :)

2013. aug. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!