Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Időbeosztás délelőtt két...

Időbeosztás délelőtt két gyerekkel otthon? Hogyan, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

Akik otthon vannak 2 v. több gyerkőccel, kérlek osszátok meg velem, hogy hogyan csináljátok, mert én már komolyan belebolondulok, hogy ilyen hülye vagyok.

Van egy 3,5 évesem, aki bölcsis (2.éve) és van egy mászó babám, akivel itthon vagyok. Eddig sem ment valami jól ez a délelőtti időbeosztás, de két gyerekkel pláne.

Sokat beteg a nagyobb, és mikor itthon van (nem ágyat nyomós beteg, tehát tudnánk menni sétálni, játszani stb) káosz a délelőtt. Most elterveztem, hogy próbálom jól beosztani az időt, és egy ideig nem is megy bölcsibe, itthon leszünk, már lehet, hogy egész nyáron, de egy nap után megint kivagyok.

Reggel 8-kor mire felöltözünk mindhárman, megcsinálom az ágyat, kicsit rendet teszek. Mi legyen a reggeli? Nincs itthon semmi, lesz tojáskrém. Mindhárman kint a konyhában, a nagyfiamat kerülgetem a konyhapultnál, de nem baj, segít! Mire megfő a tojás, mire leteszem a reggelit az az asztalra 9:15. Közben a zöldségeket megpucoltam az ebédhez. Reggelizünk. elpakolok. A nagy közben "anya gyere játszunk olyat hogy..." na akkor játszunk egy kicsit... dehát már kell csinálni a picinek a tízórait. Bocs, de dolgom van. Addig ő teng-leng vagy a tesóját szivatja. Közben megint: anya, gyere játszál velem. A pici 10:15 körül tízóraizik, az ebéd még sehol. Úgy volt, hogy lemegyünk, addig a pici alszik, de mire felöltöznénk 3-an, és elindulnánk 11 lenne (tapasztalat). Ha 12-ig egy órát lent vagyunk, mikor lesz kész az ebéd. Nem megyünk le, a picit letettem aludni, közben most a nagy is elaludt. Az ebéd azóta fő, pedig csak levesnek való, mert a másodikat tegnap este megcsináltam.

Ez csak egy példa, de mindig mindig ez van, hogy vagy nem játszunk délelőtt (nem annyit, mint amennyit kellene vagy itt írják sokan, hogy napi 2-3 órákat játszanak..pfff..) vagy nincs ebéd. Amúgy sem vagyok konyhatündér, nem szoktam főzni, de nekem mindegy. A gyerekeknek azért olyat adok, amit én főzők, ezért olyan kajákat azért csinálgatok, bár ami másnak 20 perc, az nekem 1 óra.

És akkor még nem is szóltam a közbeni pelenkacsere, kifolyik, ruhacsere, orrszívás, esetleg mosógépbe rakás, teregetés, ezek az elvileg 5 perces mozzanatok, de gyakorlatban ugye ezek sem 5 perceseke, és sok sok ilyen váratlan 5 perces esemény....

Ezért gondolonám, hogy jobb a gyereknek a bölcsiben, mert ott játszik, időben eszik, és délután meg ugyanúgy velünk van... de annyi helyről hallom, főleg, hogy itt a testvérféltékenység, hogy jobb lenne itthon. Ezért? Hogy nyűglődjön? Hogy csináljam, hogy tartalmas legyen a délelőtt. Nem tudok 6-kor felkelni és aktívan tevékenykedni :( Ti hogy csináljátok? Kérlek segítsetek, minden javaslatot szívesen fogadok, mert ez nem állapot, hogy ilyen béna legyek....

És nem miattam, mert nem én akarok piperészkedni, hanem a gyerekek miatt, és akkor még a picivel nem is foglalkoztam, ugye... :(

Bocs, a hosszúságért.


2013. máj. 29. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

azt írod 8 óra mire felöltöztök. már ekkor utcai ruhába öltözzetek, nem kell majd újra felöltözni :D

reggeli, vagy ha van otthon akkor üljetek le, vagy gyorsan minden előtt menjetek le a boltba, a kicsi gondolom csak tejcizik még, a nagynak meg akkor jó péksüti is amit útközben megeszik, na meg te is :) így marad idő bemenni egy kicsit a játszótérre.

10re érjetek haza, gyorsan leturmixolod a kicsinek a gyümit és már kanalazhatsz is, addig a nagy mesézzen kicsit, fújja ki magát a játszózás után, közben ő is egyen egy gyümölcsöt.

ebéd. én mindig akkor főzök amikor délutáni alvás van, tehát az előző napi az ebéd, így délelőtt nem kell pepecselni, kora délután meg úgyis nyugi van.

vacsi szintén az amit délután főzök, tehát jó nagy adagot csinálok, hogy maradjon is :)


nekem az a tapasztalatom, hogy ha már reggel elindulunk és túl vagyunk a sétán, játszóterezésen, jobban lefárad és könnyebb az ebéd előtti 2-3 óra, nem pörög annyira, jobban eljátszik egyedül is :)

2013. máj. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 6:30-kor kelek a férjemmel.

Oda rakom az ebédet, általàban vagy tartalmas leves, vagy eytál ètel s csak második. Pl palóc leves, amihez oda rakom a pörköltet, ha a pörkölt jó, teszek bele 4 burgonyát felkockázva, fél kg zöldbab, 15 percet fő, majd teszek rá egy tejfölt, azzal is forr egyet, kész van!

Nem kell mellette ott àllni, szoktam mellé kisülni sütőben kész kis mirelit sütit, mint a fornett.

Míg az ebéd fő, berakok egy mosást, elmosogatok, fürdőt, wc-t, vagy nappalit, vagy 1 szobát kitakarítok, minden nap mást.

Reggel 8-ra kész az ebéd, a mosás, cseppet takarítottam is.

A gyerekeket vagy keltem, vagy ha felkeltek közben, fekszenek, tv-znek.

8- körűl reggeli, majd öltözködés, kiteregetünk, beágyazunk, s kezdődhet a nap, mert már semmi dolgom anapra!

Délután még alszom is a gyerekekkel:)))


Nálam ami bevált, hog mielőtt kelnek a gyerekek, hozzà fogjak a napi tennivalókhoz, s 9-re minden kész legyen!

2013. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ez így szuper tényleg! Csakhogy mit csináljak én pl, akinek nem 8- kor, hanem jobb esetben 6- fél 7- kor kelnek a gyerekei?
2013. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok! A korai lemenetel tényleg jó, már volt is, hogy lejutottunk, és 10-kor már javában játszóztunk ( a pici ott kapta a tízóraiját) és akkor a lelkem is megnyugodott, csakhogy ez nem mindennapos, na meg akkor kánikula volt, és már 9-kor is 25 fok volt kb. De nyárra mindenképpen ez lesz, mert 11 után már nem szívesen vagyok lent a tűző napon.

A "felkelek a gyerekek előtt" nálam azért nem jó, mert kb 6-kor kelnek :( 4-kor meg nem szívesen kelek :) pedig tudom, ez tuti lenne. (anyósom 3-kor kel, megfőz mindent, délelőtt semmi dolga kb csak megteríteni 11-kor, lenne példa előttem :) de ő este fél7-kor már alszik :))) Ennek is tökre örültem, hogy tegnap este a gombapaprikást megcsináltam, ma azt sem kellett. De mégis elment a délelőtt. Várok még ötleteteket, hogy ki hogyan csinálja, mert összegyúrom, és tényleg ragaszkodni fogok egy időbeosztáshoz!

2013. máj. 29. 12:42
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én vagyok, akinek korán kelnek. Ne haragudj, hogy nem válaszoltam, de túl sok ötletem nekem sincs. Felkelnek, kakaó a nagynak, tápszer a picinek, nekem kávé. Amíg a fiam mesézik kicsit, gyorsan összekapom magam, a pici mászkál a lakásban. Mosást bedobom, ha kell, kaját felrakom, v előkészítem. A pici 7 hónapos, még alszik olyan 9- 10 között kb. Akkor befejezem az ebédet,a nagynak reggeli- tízórai, esetleg, ha belefér, játszunk. pici felkel, neki tízórai, 11 körül ki tudunk menni. Mi kint vagyunk fél1 -1 ig, utána ebéd, és alszanak. Játékra nem sok idő jut délelőtt, ez tény. :(( De van, hogy este főzök, mikor apa itthon van.
2013. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna kedves kérdező :-D .Reggel ha nem kell főzni és jó idő van,akkor lemegyünk az udvarra.Ha rossz idő van,akkor takarítok,vagy valami.Ha főzni kell délelőtt,akkor valami egyszerűt:fasírt,makaróni,mirelit rántott sajt,rántott hús,gyümölcsleves,krumplis tészta.Egyébként igyekszek akkor főzni és sokat,amikor apa itthon van.Ha alszik a kicsi nem nagyon tudok tevékenykedni,mert éber alvó.A nagy fiammal le szoktam feküdni és jó esetben nem érzékeli,ha fölkelek mellőle.

Nekem 4évesem és 16hónaposom van.A nagy fiam néha masszírozza a kicsit és ha nem,akkor is van hogy a kicsi csak úgy hisztizik és ha nem látom éppen ki mit csinált,azt nagyon nem szeretem.Főzés közben "anya kakiltam kész vagyok."mondat :-).Azt nagyon szeretem.Mikor mindkét gyerek beteg,van hogy kimarad valami gyógyszer.Múltkor is 3-féle gyógyszert különböző idő pontokban beadni naponta 1x,vagy 3X és ezek mind-mind elcsúszás.

2013. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Pff..úristen mintha az én vagyis a mi életünket írtad volna le!A 3 évesem nekem is bölcsis de sajna ebben az évben többet volt itthon mint böliben!4 hónapos a kistesó!

A múlt héten már bőgtem!!!Azt mondtam nem bírom és Tiszának szaladok!Itthon volt a nagy már 2 hete!Ő is olyan beteg hogy"szétszedi a házat!"De hát ugye még folyik az orra,kicsit köhög közösségbe nem mehet!A kicsi elkapta tőle,fuldoklik a takonytól és közben fogzik,az éjszakáink brutálisak(a 10.-ik kelés után már nem is számolom!!)

A naggyal sokat foglalkozok,játszok de ha felállok mellőlle hogy épp csak kiteregessek már ki is talál valamit:Anya gyere csak,traktorozzunk!!Anya nézd mit hoztam a szobámból:kirakózzunk!!Egy percet nincs el nélkülem!Ráadásul rajta mot jött ki jobban a testvérféltekenység?dacol,hisztizik,őrjöngve sír!Visszafele fejlődik:nem tolja le a nadrágot:Anya neeemtuudooom gyeeeree seeeegíííts!

ÁÁÁ szóval segíteni nemtudtam csak tudd nem vagy egyedül!


Ami eszembe jutott!Azt írod reggel 6-kor kelnek a gyerekek!Hát akkor induljon akkor a nap!Mesézzenek,lustizzanak,gondolom olyankor még kicsit kómásak!

Te írány:tegyél be egy adagot mosni,dobd fel az ebédet,készíts reggelit!

Mire indulhattok lejár a mosógép,teregesd ki és induljatok a játszóra!

2013. máj. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ááá, kedves utolsó! A fiam detto. Fél percenként anya, anya anya, anya egész nap. Ha már csak megközelítem a picit, hogy tisztába tegyem, de adj Isten megetessem, neki tuti, hogy pont akkor van valami eget rengető fontos dolga, amihez mindenképp az én segítségem kell. :D
2013. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

szia

nálunk is ez van:( én azt csinálom, hogy reggel beteszek a nagynak mesét addig a kicsi velem a konyhában van a lábamnál játszik, gyorsan felrakom a kaját aztán megyek zuhanyozni oda is jön a kicsi:) közben mindig elmodnom a nagynak, hogy mennyire szeeóretem aztán kb 9 re kész minden akkor olvasunk mesekönyvet vagy játszunk amit szeretne . nekem szerencsére a kicsi azért jól elvan de naponta egyszer egy órára beteszem a járókába -akor azért megy a sírás -de ez van... természeten mellénk teszem - és akkor csak a nagy van - akkor rajzolunk, gyurmázunk stb de pokoli nehéz -segítség semmi

viszont én már nem csinálok ebből lelkiismereti kérdést próbálok mind2 vel sokat lenni és azért naponta fél órát maguk játszanak persze rájuk nézek de akkor elmondom, hoyg most ezt kell az kell , így szabad program...

2013. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

hát tényleg nem vagy egyedül a problémáddal, én is sokszor azon kapom magam, hogy napok óta úgy igazándiból nem játszottam a gyerekekkel, mert vagy el kell menni és elintézni valamit, vagy egyszerűn elmegy a nap a házimunkával. Pedig én megfőzök, miután elaludtak a gyerekek. Van, hogy még éjfélkor főzök.

Próbálj egyszerű, de jó kajákat csinálni. Pl: natúr hússzeletet (karaj pl) kiklopfolod, bele a tepsibe, rá egy kis só, reszelt sajt, tejföl v. tejszín a tetejére. Be a sütőbe és már kész is. Felteszel mellé egy tasakos rizst, negyed óra és csókolom. Olyan is volt már, hogy este megcsináltam a tepsibe a húst, másnap délelőtt amikor bedobtam a sütőbe, lementünk játszótérre. Mire feljöttünk (1 óra), készen volt az ebéd :).

Keress egyszerű, gyors recepteket és amit tudsz, készíts elő miután este lefeküdtek, vagy amikor a férjed hazaér.

2013. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!