Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kifli-lábfej, vagy befelé...

Kifli-lábfej, vagy befelé forduló lábfejű 3 éves gyerkőcnek mi segített?

Figyelt kérdés

Kislányomnak egész 2 éves koráig tornáztattuk a lábfejét az ortopédia javaslatára, majd akkor leállították.

Erre most mentünk a 3 éves kontrollra, és megint befelé áll neki, ismét torna kell, de ha 3 hónap múlva nem változik, akkor azt mondta a doki, hogy majd megbeszéljük?? Ez vajon mit jelenthet??

Amúgy gondoltam, hogy vmi nem stimm, mert állandóan csetlik-botlik, de nem tudtam, hogy ettől, azt hittem, hogy csak kicsit ügyetlenke, nem figyel rendesen... szemmel csak akkor láttam, mikor az orvos mutatta, hogy mi a bibi...


köszi, ha van vmi infótok...



2013. aug. 22. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Torna és speciális cipő ami helyén tartja a lábát sokat segíthet, nem is értem cipőt miért nem írt még fel neki. Esetleg sínre lehet még szükség ha nagyon erősen befelé dől, de a cipő is teljesen jól megtartja.
2013. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

én sem értem..:-((

eddig bíztam ebben a dokiban, és mikor 2 évesen azt mondta elég a torna, akkor még jobban.erre tessék...

2013. aug. 25. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére vannak már boltban is megvásárolható olyan cipők amik tökéletesen megteszik gyógycipő helyett is. Az a legjobb ha a gyermek egyéni méretére készül a cipő, ahogy az orvos előírja, de ha így jártok, hogy az orvos nem ír fel cipőt, akkor nézz körül és biztosan fogsz találni megfelelő cipőt. Olyan cipőre van szüksége ami rendesen megtartja a lábát,(olyan pózban tartja ahogy annak lennie kell, ahogy a tied is áll, ahogy fiziológiásan állnia kell) hátul a bokáját teljes hosszában megtartja, érdemes csatosat venni, mert a tépőzár kilazul és már is nem tartja elégé a lábát. Egy olyan cipő amit orvos ír fel amit egyénileg a gyermeknek készítenek ott nem csak arra figyelnek, hogy a cipő megtartsa a gyermek lábát, de motiválja is a lábat a helyes állás megtartására. Ezzel ellehet kerülni a másodlagos következményeket pl. gerincferdülés, csípő ízületi problémák. Amit venni tudsz cipőt azok inkább csak egy problémára nyújtanak megoldást pl. csak a bokát tartják, de abban nem segítenek, hogy a láb megfelelő irányba dőljön. Ezek a cipők is jók, de ha több probléma is van a lábbal akkor már kevés ez a cipő. Nem tudom hogy néz ki a gyermeked lába, de arra kell mindig törekedni, hogy úgy álljon ahogy a leginkább hasonlít a normálisra, olyan cipő kellene neki aminek a belső talprésze pár mm-el magasabb mint a külső talp mert ez az emelés segítené a láb kifelé dőlését. (Ha megnézel 10 felnőtt hordott cipőt akkor legalább egyet fogsz találni aminek a belső talpa alacsonyabb mint a külső talpa, mert sok sok embernek befelé dől a bokája így a cipő belső talpa jobban kopik mint a külső)
2013. aug. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de a lányomnak nagyon jó cipői vannak, de ezen nem segtenek..sőt kezdem sejteni, meg ahogy utánaolvastam, hogy ennél az elváltozásnál pont hogy a külső talpélen megy, oda helyezi a testsúlyt, tehát a boltozati megemelés pont hogy árt...nem tudom, most csinljuk a tornát, és reménykedünk...
2013. aug. 27. 06:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs én úgy értelmeztem, hogy belső láb élen megy, hogy befelé dől a bokája. De ezek szerint befelé áll a lábfeje mint ahogy a kérdésben is írtad, csak én a kiegészítést olvastam. A lényeg, hogy az ellen kell hatni ami rendellenes, és biztosítani kell a lábnak, hogy az általad is normálisnak tartott irányban és helyzetben álljon a lába. (fiziológiásan) Ha a lábfej áll befelé akkor természetesen a külső talpat kell emelni. Mindig, mindig a fiziológiás tartásra kell összpontosítani, csak abban az irányba történhet a torna, a cipő tartása stb. és ami a rossz irányt erősítené azt nem szabad csinálni.
2013. aug. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igen, igen, én is így gondolom..

Felhívtam az ortopédiát, mert van 1 fajta cipő, amit erre kifejezetten felírnak, ezt nem is lehet kereskedelemben elvileg vásárolni csak úgy, van rajta vmi kulcsféle, és azzal állítják a cipő orr-részét, attól függően, hogy mennyire gáz a helyzet...erre lehűtöttek, hogy ha kellene, akkor a doki felírta volna...hát remélem is...

2013. aug. 28. 13:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányomnak is ilyen a lába, 3 hós korában a csípőszűrésen vették észre. Az a cipő amit írsz a BEBAX cipő, imbuszkulccsal kell az alját állítani, tényleg az a lényege, hogy a cipő ( inkább szandi egyébként, hogy zártan cipőként létezik-e nem tudom) orra és sarka külön mozog jobbra-balra. Ennek segítségével pedig pont megfelelően beállítva kifelé tartja a lábfejet. Kislányom3 hónaposan kapott is, fél évig éjjel-nappal rajta volt. Miután elindult jártunk gyógytornára, illetve még mindig. 3 éves lesz. Sokkal jobb, nem esik el, nem csetlik botlik. Olyan mintha csámpás lenne kicsit. Neki is mindig ortopéd cipőket és szandikat csináltattunk, bár nagyon drága :( Ezt a BEBAX -ot tuti felírta volna ha kell, de most szerintem max. éjszakára lehetne, mert elég instabil a talpa, nem lenne biztonságos ebben mászkálnia 3 évesen :) Hogy mit jelenthet a "megbeszéljük" , nem tudom. Nagyon súlyos esetben műtik is, de szerintem ha arra gondol, akkor az nem múlik el 3 hó tornával. Esetleg beutal gyógytornára. Más ötletem, tapasztalatom nincs.
2013. szept. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!