Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Befelé forduló lábfej mennyire...

Befelé forduló lábfej mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
3 hetes csipőszűrésen mondta a doktornő hogy 6 hétig tornáztassam a lábát. Vissza már nem is rendelt. Egy idő után igy helyre fog jönni?
2013. jún. 8. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég gyakori, elfekszi a baba magát a pocakban.

Tornáztasd, masszirozd neki kifele irányban, a boka belső részét feszítgesd kifele.

Azért ha pár hét múlva is befele áll, menjetek vissza, létezik erre gyógycipőcske.

2013. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
doktornő elég mulya!pici babát tornáztatni nem szabad,kivéve ha szakember az illető,több kárt tehetsz benne mint hasznot.Vidd el egy Dévény tornászhoz,sztem nem gyakori.inkább nézze meg,mint később gond legyen esetleg a járásnál csámpi lesz vagy valami...
2013. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is befelé állt. Úgy kellett tornáztatni minden fürdés, pelenkázás előtt vagy után, hogy a kis lábának a külső élét végig kellett simítani a hüvelykujjaddal. Ez csiklandozta és ezért kifelé húzta. kb5x megcsináltam . Próbálok videót másolni a youtube-ról. Feszegetni nem szabad, ahogy az előttem író írta!!!!
2013. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekünk ugy mondta a doki hogy kifelé hajlitgassam 10szer+5ször a külső felét csikizzem. Ès ezt napi 5ször 6 hétig.
2013. jún. 8. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt, nekünk a védőnő hívta fel rá a figyelmet. Azt mondta azért van, mert kevés volt a hely a pocakban szegénykémnek, nagy baba volt.

Nekünk csak annyit mondott, hogy csiklandozzam a talpát, hogy forgassa a lábfejét. Sem időtartamot, sem nap mennyiséget nem mondott, úgyhogy megmondom őszintén engem nem nagyon aggasztott a dolog, úgyhogy ha éppen eszembe jutott mondjuk pelenkázásnál, akkor megcsikiztem picit, de nem volt rendszeres. Így is helyrejött gond nélkül, de azt sem tudom mikor, nem nagyon figyeltem rá, úgyhogy szerintem emiatt ne aggódj! Szépen visszaáll majd...

2013. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ortopédián a 6hetes vizsgálaton nálunk is ezt a bajt látták, 6hét torna ugyanígy, mint nálatok, 12hetes kontrollon már semmi gond nem volt! Ne aggódj! Tornázzatok, számolj neki hangosan, még élvezni is fogja! Ha van lehetőséged nézz utána a babamasszírozásnak, mi ezzel kötöttük egybe! Imádta, imádja a lányom! 6hós
2013. jún. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!