Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hósnak hagynátok hogy...

19 hósnak hagynátok hogy kézzel nyúlkáljon az ételbe? Pl répát kiszedi a levesből, tésztát kézzel csipegeti fel Vagy erősködnétek hogy csak kanállal egyen?

Figyelt kérdés

2013. aug. 22. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Persze, hogy engedem. Mi baja lesz tőle?
2013. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen hagynám,így tanul meg enni , értékelni az ízeket!

Fokozatosan szokik rá a kiskanál használatára.

2013. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
segits neki, fogjátok együtt a kanalat.de ne eröltesd ha nem akarja de minden ètkezésnèl igy kezdjètek.ha megunta akár 2 perc után is akkor hagyd had egyen ahogy jol esik neki :)
2013. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én 2 évesem még mindig néha így eszik. :( De már egyre többet kanalaz.
2013. aug. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

6-7 hónapos koruktól kézzel ettek a gyerekeim, másfél évesen már kanállal, villával mindent önálóan.


Valamikor el kell kezdened megengedni, hogy próbálkozzon.

2013. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
enyém 2 éves, mai napig sokszor belenyúl kézzel,főleg, ha nem megy neki anélkül és éhes, engem annyira zavar, hogy szólok neki ne kézzel egyen , de aztán ha megfeledkezik magáról, megint használja a kezét.
2013. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem engedheted neki. Néha ilyen is kell. Esetleg megcsinálhatod azt, hogy amíg ő a kajában turkál, addig te kanállal adagolod a szájába. A lényeg, hogy eszik. Amúgy használja már a kanalat-villát, vagy eddig is kézzel evett?
2013. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Használja már a kanalat (villát nem nagyon szoktam adni neki), tud végülis kanállal enni, csak mivel kézzel egyszerűbb kiválogatnia a kaját meg egyszerűbb úgy a szájába rakni sokszor belenyúlkál a kajába és úgy veszi ki amit akar.

Majd azért jó lenne ha idővel leszokna erről, ezért nem tudom hogy tényleg ne hagyjam hogy kézzel egyen vagy még belefér, a lényeg hogy eszik.

2013. aug. 22. 13:59
 9/14 anonim ***** válasza:

Majd leszokik erről. Ugyanúgy, ahogy leszokik a pelusról, vagy arról, hogy fürdetni, öltöztetni, esetleg altatni kelljen. Egy ekkora gyereknél a világ legtermészetesebb dolga, hogy kézzel eszik, csak a saját dolgodat nehezíted, ha nem hagyod neki.

Az enyém 2 évesen egyik napról a másikra érzett rá a kanállal evésre, azóta úgy eszik, nem marad kézzel evős örökre. :)

2013. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A mi 19 hónaposunk is csinálja ezt. Már egész ügyesen eszik kanállal, most abban a fázisban van, amikor nem hagyja, hogy etessük, csak önállóan hajlandó enni. Általában elkezd kanállal enni, aztán ha elfárad (biztos a nagy koncentrációtól), akkor kézzel folytatja. Amikor kanállal eszik, mindig nagyon megdicsérem, ezáltal arra motiválom, hogy inkább kanállal egyen, mint kézzel. Amikor áttér a kézzel evésre, kedvesen rászólok, hogy ott a kanál, inkább azzal. Ez néha használ, néha nem.

Semmiképp se erőltesd, majd elmúlik ez a korszak is. Az erőltetéssel csak ártanál.

2013. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!