Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire hagyjátok h a babátok...

Mennyire hagyjátok h a babátok "játszon" az étellel? Lehet valami probléma abból hogy én nem szivesen engedem, hogy magáraboritsa, meg nyúlkáljon benne?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen, a tanulás része az, hogy megfogja, beletúr, összenyomja, csipeget az ételből. fontos ezt megtapasztalnia
2011. jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Amikor nagyon szeretné, akkor hagyom neki.

Pl. a kalácsot egyedül szeretné enni, odaadom. Van, hogy szépen eszi, de van, hogy 1000 felé csipegeti és ledobálja a földre.

A főzelékbe nagy ritkán belenyúl 1 újjal, és leszopogatja az ujjáról. Ezt szoktam hagyni, mert olyan aranyos.

Néha a kanalat is kéri, de még én is fogom azért a kezét.

Szóval engedem, de módjával. Nem csinálunk disznóólat a konyhából! :D

2011. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

javítok, mert bántja a szemem:

(belenyúl 1 ujjal)

2011. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a reggelit ő eszi, úgy ahogy van. Vannak előtte kenyér falatok, rajta sonka, a sonkát általában lecsipegeti, de általában a kenyér is megy utána, csak kicsit később.

Az ebédjét nem nagyon szoktam engedni, hogy turkálja. Pl. egy viszonylag hígabb főzeléket nem engedek meg neki szanaszét pancsolni. Viszont ha darabosabb-szárazabb a kaja, pl valami rakott dolog, azt megengedem, hogy kicsit megfogdossa. De annál sem szabad tányért borigatni. Mert az én fiamnak az a szokása, hogy ha meg szabadott fogni a tányérban valót, akkor utána a tányért is lehet, és ezzel a lendülettel képes kiborítani az egészet.

Tehát én csak "mértékkel" engedem neki a kaja fogdosást, mert aztán egy hónap múlva meg írhatom ki a kérdést, hogy mit csináljak a gyerekemmel, mert dobálja szanaszét a kaját...

2011. jún. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És mennyi idős a babátok?
2011. jún. 28. 13:32
 6/13 anonim ***** válasza:

13:23 vagyok

Az enyém 16 hónapos

2011. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom 15 hónapos. Én sem hagytam neki, hogy nagy disznóólat rendezzen az étkezéskor. A védőnő viszont azt mondta, hogy ne az legyen lényeg, hogy mennyit eszik, hanem, hogy egyedül tapasztalja meg a dolgokat-nálunk nem a tisztaság volt a fő ok, hanem az, hogy úgy voltam vele, hogy amit én teszek a szájába, az benne is van :D

Szóval hagytam. Egy-két hét alatt megtanult egyedül kanállal enni. Mondjuk nem a levest, de egy kicsit hígabb főzeléket is meg tud vele tartani és a szájához emelni, inkább a kanál aljáról csepeg csak le. És érdekes módon már nem akar játszani evés közben. Szerintem Te is próbáld ki :D

2011. jún. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Na :) nálunk a párommal és az anyósommal állandó a beszélgetés erről, mert a fiam ebéd után úgy néz ki mint egy malac... előke előtte, kezében kanál, ő etet engem, én őt. Esetleg ő eteti a földet, vagy nagy néha (2-3 naponta) belatalál a szájába, akkor nagy az öröm. Én utána feltörlök, megmosom, esetleg pólót is cserélek. Erre az anyósom a fejét fogja, hogy milyen koszos, meg fujj de nézzed hogy keni :))) hát minden koszos lesz :)

Én meg röhögök rajta, mert nemsokára kanállal fog enni.

16 hós

2011. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, magára nem boríthatja, de nyúlkálhat valamennyit, persze nem marokkal, mert abból csak dobálózás lesz. De kanállal, kisvillával nyúlhat amennyit akar.
2011. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem jó akadályozni benne, mert sokat tanul, fejlődik miközben nekünk égnek áll a hajunk. :) Persze nem kell hagyni, hogy ússzon az egész ebédlő, de valamennyi maszat bele kell, hogy férjen. Sőt, nekem azt mondták, hogy azt is hagyni kell, hogy maszatos legyen a kis arca, keze, nem kell folyamatosan törölgetni, mert gátlásos lesz a pici, és később nem mer pl. a festékkel, gyurmával, krétával alkotni.

Én úgy csináltam, hogy meglegyen az arany középút. Hagytam maszatolni, de időnként letörölgettem. Ennek ellenére kisfiam mániákus törölgető lett, ha kicsi is mellémegy, már nyúl a szalvétáért, vagy addig mutogatja, amíg le nem törlöm! :) Ki érti ezt? :)

2011. jún. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!