Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megengeditek 1 éves babátoknak...

Megengeditek 1 éves babátoknak, hogy kézzel egyen és nyúlkáljon a tányérban?

Figyelt kérdés
Kislányom szeretne egyedül enni, kanállal is próbálkozik, de inkább kézzel.A gond csak ott van, mikor levesből és főzelékből szedi ki kézzel a zöldségeket, folyik végig a kezén a leves, és minden olyan lesz...Már most meg kell velük tanítani, hogy nem nyulunk kézzel a tányérba, vagy ezzel még ráérünk?
2013. febr. 13. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Én nem engedtem, hogy belenyúljon a tényárba. Ha falatkákat kap, akkor azt eheti kézzel, de amit evőeszközzel kell enni, ahhoz nincs kézzel hozzányúlás.
2013. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Én engedem még a másfél évesnek is , illetve rászolok , hogy kanállal egyen , de ez nem mindig jön be. Nálunk is egy-egy ilyen leveses -főzelékes evés egy váltás ruha és takaritással végződik , mert ha kanállal is eszik , még akkor is folyik a szája mellett. Egyébként én a levesre csak minimális levet szoktam tenni , inkább a huslevesből a répa , krumpli , tészta van a tányérban , leve csak épphogy annyi , hogy izt adjon neki.
2013. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Tesóméknak 2 éves a gyerek.Ő mindig is engedte neki.Most ott tartanak h minden evés után porszívózás és felmosás.
2013. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha egyévesen engeded hogy "egyedül" egyen,akkor ez hozzá tartozik,nyilván meg kell tapasztalni tanulni érezni a mozdulatot kézzel és evőeszközzel is.Egy kis maszatolás abszolút belefér egy 1 éves gyereknél,de persze mutasd,meséld el hogy kell és dicsérd is sokat!Direktben ne pancsoljon a levesben,de szedheted neki a sűrűjét,és semmi gond ha időnként kézzel is lapátol!Pár hónap és profi lesz evőeszközzel is,rájön hogy azzal is tud :)
2013. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

1,5 éves a lányom ,1 éves kora óta tud egyedül enni kanállal és villával is ,úgy hogy hatékonyan be is lapátolja,igaz megy mellé is de nem ezen van a hangsúly.

Mindig is engedtem hogy kézzel nyuljáljon hisz meg kell ismerkedni a korlátaival ,leves kifolyik az ujjai közül ... Most hogy már nagy lány :) időnként még mócsolgat.Nem szólok rá ,magától cseréli evőeszközre és akkor nagyon megdicsérem.

Egyébként van sok dolog amit én is szívesen eszek kézzel ,ennek is megvan a kultúrája,egészen más érzés. Nem szeretek tiltani ,fedezzen fel mindent.Szerintem szép teljesítmény egy 1,5 évestől hogy önállóan ebédel evőeszközzel.Inni 8 hónaposan tudott pohárból önállóan.

szerintem a mócsingolásnak + hatása van az önálló evésre, ha megfelelően terelgeted dicsérettel az evőeszközt fogja választani.

2013. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
10 hónapos korától engedtem mindkét gyereknek addig a pontig, míg nem váltottak direkt maszatolásra. Nem csak az ételek ízével, de az állagával is meg kell ismerkedniük. 1 évesen már kanalaztak , persze ez rengeteg takarítással járt. Másfél évesen mindkettő szépen evett evőeszközzel maszatolás nélkül. Szerintem bátorítani kell az evőeszköz használatára, sokat dicsérni, és meghúzni a határt, hogy mikortól számít malackodásnak amit csinál.
2013. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Úristen ez a legnagyobb gondotok?hogy takaritani kell utánna,??inkább annak örüljetek ha jó étvágya van,és teletömi a kis pocakját,takaritani igyis úgyis kell,nem?az én 2éves fiam kézzel lábbal ehet akár ha úgy esik neki jól!majd ovi előtt moderálom :D
2013. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Igen, engedem. Bár ő kezdetektől kézzel eszik (igény szerinti hozzátáplálás volt), de ha én etettem volna kanállal, pépes kajával, akkor is engedném.

Azt javaslom, hogy leves, főzelék helyett csinálj inkább darabos ételeket (pl. párolt zöldség), amiket tud kézzel enni, és akkor nem folyik össze-vissza. :)

2013. febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Kb 7 hónapos volt, amikor nyúlt a kanálért, odaadtam neki. Próbálta utánozni a mozdulatot, ahogy én etettem, nyúlt a tálkájába a kanállal, és utána próbálta a szájába tenni a kaját, persze a nagy része mellément.

Azóta egyre többet próbálkozik, persze nem engedem, hogy bármiben, bármennyit pacsáljon, de azért nem szeretném nagyon korlátozni, hogy ismerkedjen az ételekkel, hiszen csak így tanulhatja meg.

Takarítani sokat kell utána, ez tény, de ez van, ezzel jár egy gyerek, majd ez az időszak is elmúlik :)

2013. febr. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%
1. vagyok, látom lepontoztak a mindent megengedő anyucik. Túlzottan nem érdekel, a lényeg, hogy nálunk nincs megengedve, tehát nem is kell leszoktatni, hogy kézzel túrja az ételt. Persze, amit mi is kézzel eszünk, azt ő is, amit evőeszközzel, azt ő is azzal. Megtanulta, ügyesen eszik egyedül, nem kell takarítanom minden evés után.
2013. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!