Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan beszéljem le a 3,5...

Hogyan beszéljem le a 3,5 éves fiamat arról, hogy állandóan a fütyijét fogdossa?

Figyelt kérdés
Eleinte azt hittem, hogy majd miután elmúlik az újdonság varázsa amit a pelus nélküliség jelent magától leszokik róla, de nem így lett. Mit tehetnék, hogy lelki sérülést se okozzak neki, de egy kicsit változtasson a viselkedésén?
2013. aug. 22. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyerekeknél elég gyakori, főleg a fiúknál hiszen náluk , "kézenfoghatóbb" a dolog. Próbáld meg elterelni a figyelmét amikor csak tudod,de azt ne mond neki hogy tilos meg hogy nem szabad, inkább terelj és ha kicsit nagyobb lesz 6-7 éves, akkor mond meg neki,hogy ezt a dolgot csak az ágyában szabad csinálni, mások előtt nem illik. Majd beleszokik lassan! Tiltani nem szabad.
2013. aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne :-). Két fiam van, az egyik 5, a másik 2.5 éves, de pucéran mindketten ezt csinálják. Miután ha ruhában vannak, nincs ilyen probléma, nem nyúlnak oda, így én egyelőre nem szólok érte.
2013. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Frissen végzett óvónőként sokat beszéltünk erről a fősulin tapasztaltabb óvónőkkel, tanárokkal, mivel elég gyakori ez a probléma. igaza van az első hozzászólónak, tiltani semmiképpen nem szabad, mert akkor úgy érzi valami rossz dolgot tesz és ez a későbbi személyiségfejlődésében is törést okoz, valamint a majdani szexuális életére is kihathat.

El kell terelni a figyelmét játékkal, vagy bármi mással. meg kell neki magyarázni, hogy ezt társaságban nem illik csinálni.

Az óvodáskorra sajnos ez jellemző, valakinél jobban előjön a probléma, valakinél kevésbé. iskoláskorra csillapodik le teljesen. remélem tudtam segíteni! kitartást! :)

2013. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tiltani én sem tiltom, csak mondogatom neki, hogy ezt a szobájában csinálja, mikor egyedül van, de eddig semmi hatása. Tegnap és ma is voltunk az oviban délelőtt (nálunk ez a beszoktatás) és ott is folyamatosan fogdosta játék, beszélgetés és evés közben is és mutogatta mindenkinek, az óvónők meg persze rászóltak, hogy hagyja abba. Nem hiszem, hogy akkor türelmesebbek lesznek, ha én nem leszek ott.

A fiam akkor is csinálja, ha nadrág van rajta.

2013. aug. 22. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, ilyenkor adj valamit a kezébe, amivel játszhat.
2013. aug. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

foglalkozz vele többet, tereld el a figyelmét (nem TV meg Telefon...),

csak megszokás, mint egyeseknél a körömrágás vagy bármi

2015. máj. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!