Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyereknevelési hiba állhat a...

Gyereknevelési hiba állhat a háttérben ha egy gyerekkel nagyjából elboldogulnak az óvodában, otthon viszont nem bírnak vele, leginkább a játékossága és túlérzékenysége miatt?

Figyelt kérdés
Mindenért sír ,nem akarja a szabál.yokat betartani
2013. aug. 30. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Igenis meg nem is.
2013. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Én nem gyereknevelési hibának, inkább kommunikációs problémának tartom. Minden gyerekkel meg lehet találni a megfelelő hangot, csak más-más eszközökkel. Az óvónők tanulnak erről, a szülőket senki sem segíti. Én ezt olvasom most, remélem, hasznos lesz a jövőben:


[link]

2013. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam az oviban jó gyerek itthon meg az ellenkezője:(
2013. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, sőt! Az a gyerek amelyik normálisan van nevelve, idegen társaságban pl óvoda, iskola, játszótér, játszóház képes konszolidáltan viselkedni, próbál alkalmazkodni az ottani szabályokhoz. Ráadásul az oviban végső soron minden gyerekorientáltan van kialakítva, és alapvetően a gyerekről és az igényeiről szól. Jó esetben le van kötve, nem unatkozik, viszont ugye folyamatos alkalmazkodást jelent, ami egyben stresszhelyzet is.


Valahol ki kell engedni a gőzt. Ha a gyerek biztonságban érzi magát, biztos a szülei szeretetében akkor otthon mer rosszalkodni, nem engedelmeskedni. Ezért nehezebb sokszor otthon a gyerekekkel, mert az egész napos kötöttségből szabadulva otthon ő is elengedi magát. Ráadásul otthon hiába várna 100%-os figyelmet, mert a szülő egész napos munka után, maga előtt az otthoni házimunkával, esti feladatokkal, ezt nem tudja megadni a gyereknek. Így a gyerkőc sokszor hülyeséggel akarja felhívni magára a figyelmet. Ez a saját tapasztalatom.

2013. aug. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én úgy gondolom, hogy egy neveletlen gyerek mindenhol az. Nem véletlen hogy az igazán problémás gyerekekkel az óvónők is nehezen boldogulnak.
2013. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!